Savaitgalį bus įvestas vasaros laikas (6)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Šį sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas. Kovo 26-ąją 3 valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda pirmyn.

Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.

Laikas Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse narėse, keičiamas dukart per metus, vykdant neribotai galiojančią ES direktyvą dėl vasaros laiko. Briuselis kas penkerius metus skelbia komunikatą, kuriame nurodomas tikslus vasaros laiko įvedimo ir atšaukimo grafikas.

Vasaros laikas kasmet įvedamas paskutinį kovo sekmadienį, pasukant laikrodžio rodykle valanda prie į priekį, o atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį.

Geografiškai penktadalis Lietuvos (vakarinė dalis) patenka į pirmą, likusi dalis – į antrą laiko juostą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

6 komentarai

 1. Bartas:

  Kada tie garukai atsikvošės? Pavargau nuo tokių nesąmonių.

  • Žemyna:

   Ponia Andrikienė pasistatė sau šį paminklą.
   Kiek prisimenu iš TV reportažo, kai žmonės prašė atsikvošėti, ji, kažkur skubėdama, metė per petį „Kaip MUMS reikės, taip ir padarysime”…
   Taigi, kažkam to reikia. Tada teisino šį savo žingsnį, esą, taip bus lengviau bendradarbiauti su ES įstaigomis. Tačiau tai galima buvo paprasčiau padaryti: tiems, kam reikia ar priklauso su jomis bendradarbiauti, galima nustatyti atitinkamą darbo dienos pradžią ir pabaigą, o visi kiti keltų ir gultų pagal GAMTOS nustatytą tvarką.

 2. Kaunietis:

  Laiko kaitaliojimas – tai kova su gamta, o kovoti su gamta yra bergždžias reikalas, bet tie viensląsčiai šito nesuvokia, nes neturi mąstymui skirto organo, kuris vadinasi smegenys.

 3. Kemblys:

  Žemės sukimosi ašis gali nulūžti nuo tokio laiko sukinėjimo…………..

 4. Kiemsargis:

  Taigi Lietuva -laisva ir nepriklausoma. Tai kodėl tada Briuselis reguliuoja mūsų laikrodžius? Ir kodėl joks mūsiškis valdžiažmogis nepasako tam Briuseliui : Ne jūsų reikalas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *