Seimo nariai Ž. Pavilionis ir P. Urbšys kreipėsi į Vilniaus merą dėl parodos uždarymo (11)

skirtingi-karai_rengeju nuotr

Rengėjų nuotr.

Kovo 16 d. Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Žygimantas Pavilionis ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Povilas Urbšys kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės merą Remigijų Šimašių dėl Vilniaus rotušėje eksponuojamos parodos „Skirtingi karai“ uždarymo.

Pasak Seimo narių, parodoje pristatomi Sovietų Sąjungos vykdyti nusikaltimai yra ne tik nepasmerkiami, bet ir pateisinami. Tuometinė bolševikinė sistema įvardijama kaip „gyvybingas ir gerai organizuotas mechanizmas“, o Antrojo pasaulinio karo pradžia ir Lietuvos bei regiono valstybių okupacija (Ribentropo-Molotovo paktas) pateisinami, kaip tuo metu susiklosčiusių aplinkybių išprovokuoti veiksmai, nekaltas atsakas į „kitų pradėtas pasaulio dalybas“.

Seimo narių nuomone, diskusija apie skirtingų šalių požiūrį į istorines tragedijas yra reikalinga, tačiau žinant, kad Rusija iki šiol nėra pasmerkusi komunizmo nusikaltimų ir savo veiksmų Antrojo pasaulinio karo metu, jos istorinis pasakojimas negali būti pateikiamas kaip lygiavertis kitų šalių, ypač nukentėjusių nuo nacionalsocializmo ir komunizmo, pasakojimams. Seimo nariams nerimą kelia ir faktas, kad Lietuvos valstybingumą žeminanti paroda buvo atidaryta kovo 11-osios išvakarėse, o tai leidžia įtarti galimą Kremliaus vykdomos informacinės kampanijos, žeminančios Lietuvos valstybingumą, įtaką.

Laiške Vilniaus merui, Ž. Pavilionis ir P. Urbšys ragina R. Šimašių pavesti savivaldybės institucijoms atidžiau kontroliuoti panašių renginių organizavimą Vilniuje.

Paroda „Skirtingi karai“ („Different wars“) Vilniaus rotušėje buvo pristatyta šių metų kovo 6 dieną. Pasak renginio rengėjų, paroda atskleidžia naratyvų apie Antrąjį pasaulinį karą skirtumus šiuolaikiniuose šešių šalių (Rusijos, Vokietijos, Italijos, Lietuvos, Lenkijos ir Čekijos) mokykliniuose vadovėliuose.

Iki šiol paroda buvo rodoma daugiausia Rusijoje: Maskvoje, Sankt Peterburge, Jekaterinburge, Permėje, Novosibirske ir Krasnojarske. Paroda buvo pristatyta ir Europos miestuose: Prahoje, Strasbūre ir Milane.

Plakatas Skirtingi karai_vilniausrotuse.lt

vilniausrotuse.lt nuotr.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Nejaugi?:

  Tai istorijos perrašymas. Jau Lenkijos okupaciją vadina kažkokiu susirėmimu ar mūšiu. 1920m. Lenkijos Želigovskio kariuomenė užėmė trečdalį Lietuvos ir naikino lietuvybę beveik 20 metų. Kažkodėl tai nėra okupacija, meluoja istorikai ir miesto vadai. Ši paroda tvirtina tą patį klastojimą.

 2. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  Tai štai kam atstovauja Vilniaus meras. Tai štai kodėl jam nereikia VYČIO ženklo Lukiškių aikštėje. Štai tau ir liberalas. Vadinasi tas, kuris NESKIRIA GRŪDŲ NUO PELŲ vadinamas liberalu?

 3. Kaunietis:

  Pirmyn į šviesų putinizmo rytojų! Ura, tovarišči!!! Bl…, kažkoks marazmas…

 4. Vis kalbama ir kalbama žiniasklaidoje apie patyčias mokyklose. O štai, kai tyčiojamasi iš visos Lietuvos, iš visoa Tautos – tyla. Grybauskaitė tyli, Skvernelis tyli, Landsbergiai taip pat…

 5. jacob:

  tai gugenheimų projektas, o liberalai yra jų atsovai Lietuvoje, o Vytis, Basanavičius, zapa, gory ir ši paroda tai tik iliustruoja

 6. jo:

  Tai parodo tikrąjį left-liberasto Šimašiaus veidą. Normali valdžia tokios parodos organizatorius nubaustų, o eksponatus konfiskuotų.

 7. Jei įvariapusiškiau (nevienareikšmiškai), – tai tie 6,5 kvadratinio metro “ekspozicijos” Rotušės užkaborėje,
  tarpe dėžių, rekvizito ir visokių “nusovietinio rekvizito” atliekų iki olandiškosios paraminės parodėlės braunantis
  …įspūdį palieka KIEK KITOKĮ, – vien faktologinį; ir tas “grūmojimasis-pliauškimas” čia (save Ž.P. P.U. sureikšminant
  ) vien parodo, iš ko šiandienos M I Š R U M A veik visur vien kylanti, dylant – valstybingumų pamatus – dylinant.

  Tikrai, – pastebėjimas, kad tai vien nuogo global-inimo fakto-logija (6,5 kv.m) “guggenheim-kolekcinio” libero seilė,
  – gan taiklus. Seiliotis juk galima: ir visa į M I Š R U M Ą suveliant ant olandų vieno turkų vadovo, ar vienos vokiečių
  vadovės ZA STALINA! (vodka Stalinskaya prekyba) niekaip neiš(si)vaduojant net Berlyno nuo “nuosovietinio rekvizit
  stalininio”, padarinias “spygavimų” (kaip gražiai Jūratė Laučiūtė įvedė apie juos į apyvartą) ta siekiamoji global –
  MIŠRUMA
  ir netikusio žodžio (Ž.P. & P.U.) padaras. Šio žodžio apie šią parodą. apie šią Rotušę, šiam Merui apie… karų
  skirtybių …skirtingą matymą, skirtingą “valkiojimą” (čia jau be netiesiogiai ką tik užmintos antai A. Merkel neišsiverst)
  perpaišinėt rizika tiek didelė, kad galima tikrai įsižaist iki tokio lygmens, kad imt ir (už Pergalę prieš hitlerizmą) pradėt
  teisint ar “nurašinėt” visa karo aplinka (nuo abipusės Lenkijos okupacijos iš Vokietijos su SSSR, per dovaną Vilniaus
  Lietuvai – viena iškeliant, kita nuimant, trečiam užsimerkiant, kitą – ypač Potsdamo 1945 m. nutarimus pasmerk ar net sunaikint pakviečiant)… Pavartosiu todėl vieną svetimybinę bjaurastį (apie bjaurastį) – “analogija”…

  Mat panašumu per žema ir per drąsu kai kurias viešų šventvagysčių brukastis įvardinti būtų, – per žema. Visai.

  “ANALOGIJA” – žinios šios su atsiliepimu atitikimu “ir ši paroda tai tik iliustruoja” žodžiais tik patvirtina (netgi
  Ž.P. & P.U. baimėmis), kad per esamą ir Sirijoje bei greta jos padėtį, net ŠASO/nato šalys, Turkija su JAV tiek pasimetusios, kaip ir Rusija, – kad vien Jungtinės Karalystės visų jos dalių piliečiams pavydėt tuoj turėsim
  žymiai, už jų darnų, garbingą ir saugios būties (saugesnės tuo Brexit’u) siekio greitą išpildymą. Nuo MIŠRUMOS
  …atsiribojant kuo skubiau. Ką lygiai kaip ir visa Jungtinė Karalystė, turime mes visi, dar vis lietuviais gyvenantieji Lietuvoje, a t s i r i b o t i nuo “proleniniškai-kolekcionieriškojo” – t.y. global-spjūvinio VYČIO ir visa kas tautiška
  “pervalkiojimo” šia “analogija” požiūriui į parodinę grėsmę, “perpaminklinimo” grėsmes išsiryškindami vien noru
  (kaip ir Ž.P. & P.U.) pasireikšt …be jokių kabučių, ir už VALSTYBĖS pinigus apdairiai, net sakyčiau “labdariai”
  kviečiant susimesti ant
  VYČIO N U M E T I M O
  – užmetimo ant “leniniškojo” smarado viešvietės,
  dargi atstumaint patį valstybingumo (Lietuvos) žymenį kuo giliau atgaliau, kad tik ties žirgo užpaklaiu juo gėrėtis.

  MIŠRUMA
  (toks pobjauris metas,
  panašiai kaip pati prieiga
  Rotušėje į olandiškojo’
  kvapo parodą) negarbė
  ir Merui, ir…. visiems.

  Tad atsiprašymu užbaigiu, ir už “kauliniai-nevykusią” (tačiau keistai prasmingą, ką pamtėt) numestą tą parodą,
  ir už nutylimą lig šiol “užpakalinio Vyčio žymens” aktą, – kuo giliau nuokalnėn pagrūst ir I Š V Y T I N T ,
  “susikavaliauskinant” primetinėjamą. Pasireiškimo MIŠRUMA.
  Ar įkertat? Ar “nusovietinio rekvizito atlieka” vis dar tebesijaust D R Į S T A T !!? Prieš…

 8. Irena:

  Didžioji dalis neva nacių nusikaltimus iliustruojančių nuotraukų yra jau senokai demaskuotos klastotės. Ačiū vieno lietuviško stendo rengėjams, kad parodė kunigą bronių Paukštį. Icchako Kovalskio duomenimis, kun. Paukštys yra išgelbėjęs api 200 žydų, 102 žydukų parūpinęs globėjus, dalis tų vaikelių buvo pakrikštyta. Po antrosios sovietinės okupacijos Bronius Paukštys atlaikė sovietiniu konclagerių kančias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: