Lietuvoje dar šiemet gali atsirasti naujas bankas (0)

Lietuvos bankas | lb.lt nuotr.

Lietuvos bankas | lb.lt nuotr.

Lietuvos banko (LB) vadovas sako, kad šiemet šalyje gali atsirasti naujas bankas, tačiau daugiau detalių apie jį nepateikia. Anot jo, naujasis bankas turėtų būti ne iš Europos Sąjungos (ES) šalies.

„Kontaktai buvo pakankamai rimti ir tikimės, kad tai galėtų įvykti šiemet, bet aš tikrai nenoriu prisižadėti“, spaudos konferencijoje kalbėjo Vitas Vasiliauskas.

Pasak V. Vasiliausko, naujas rinkos dalyvis būtų užsienio kapitalo, tačiau daugiau detalių apie jį  nepateikė.

V. Vasiliausko teigimu, vienas pagrindinių veiksnių, viliojančių galimą naują banką į Lietuvą, yra šalies narystė euro zonoje.

„Manau, kad didžiausias viliojimo aspektas yra susijęs su mūsų naryste euro zonoje, taip pat su mūsų aktyviais veiksmais mokėjimų rinkoje, taip pat su reguliatoriaus, kaip partnerio, įvaizdžiu. Kol kas mes nežinome viso vaizdo, su kuo tas pretendentas sietų savo atėjimą į Lietuvą, bet paprastai užsienio bankai juda paskui savo korporatyvinius klientus“, sakė V. Vasiliauskas.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 8 bankai: SEB, „Swedbank“, DNB, „Nordea“, „Danske“, „Citadele“, Šiaulių ir Medicinos bankas. „Nordea“ ir DNB antrąjį šių metų ketvirtį turėtų susijungti ir vadinsis „Luminor“ tai bus antras didžiausias Baltijos šalių bankininkystės rinkos dalyvis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: