Vilniuje įvyko Kovo 11-osios patriotinės eitynės (video, nuotraukos) (26)

Kovo 11-osios patriotinės eitynės Vilniuje „Už Lietuvą – vėl Didžią!“ | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Kovo 11-osios patriotinės eitynės Vilniuje „Už Lietuvą – vėl Didžią!“ | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Kovo 11 d., šeštadienį, Vilniuje, Lietuvių tautinis centras ir Tautininkų sąjunga visus Lietuvos patriotus sukvietė į kasmetines, jau tradicija tapusias Kovo 11-osios patriotines eitynes.

Eitynių dalyviai rinkosi kovo 11 d. nuo 15.30 val. Vilniaus Gedimino kalno papėdėje, Katedros aikštėje prie paminklo Vilniaus įkūrėjui Karaliui Gediminui bei S. Daukanto aikštėje prie Prezidentūros. 16 val. S.Daukanto aikštėje buvo perskaitytas viešas Tautininkų sąjungos laiškas Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Primename, kad vasario  23 d. TS kreipėsi į Jos Ekscelenciją su prašymu atšaukti Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu š.m. Vasario 16-osios proga suteiktą apdovanojimą Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi sovietų partizanei Faniai Jocheles–Brancovskajai (Brantsovsky). Tačiau kovo 2 d. gautame  atsakyme, kurį Prezidentūros nurodymu parengė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC), tautininkai pasigedo motyvų už kokius nuopelnus Lietuvai minėta pilietė buvo apdovanota šiuo garbingu valstybės apdovanojimu.

LGGRTC paaiškinime pripažįstama, kad F. Jocheles–Brancovskaja bei jos sutuoktinis Michailas Brancovskis abu priklausė Kaniūkų žudynes vykdžiusiam sovietinių partizanų būriui, tačiau, esą patikimi dokumentai patvirtina tik jos vyro betarpišką dalyvavimą šiose žiauriose žudynėse bet ne jos pačios. Apie F. Brancovskajos dalyvavimą Kaniūkų žudynėse yra „grindžiamas tik atsiminimų medžiaga“, kuri LGGRTC nuomone yra subjektyvi.

Galiausiai LGGRTC rašte formuluojamas siūlymas laikytis „platesnio“ požiūrio ir sovietinių partizanų kovas su nacistais, kaip „išskirtiniu anticivilizaciniu reiškiniu“, pripažįstant juos kovojus už Vakarų pasaulio vertybes. O tai, esą, ir yra jų nuopelnas Lietuvai.

„Tai labai pavojingas precedentas“ – sako susirūpinęs TS pirmininkas Sakalas Gorodeckis. „Pagal tokį „platesnį“ požiūrį galima būtų teigti, kad net ir Stalinas kovojo už Vakarų vertybes. Tad kokia žinia apie tai, kas yra laikoma nuopelnu Lietuvos valstybei, yra siunčiama mūsų piliečiams?“

„Tautininkai visada rėmė Lietuvos Respublikos Prezidentės orią ir ryžtingą laikyseną nacionalinio saugumo klausimais. Tačiau ši apmaudi klaida, skiriant apdovanojimą okupacinėms struktūroms tarnavusiam asmeniui, kurio vienintelis nuopelnas Lietuvai, kad nėra įrodyta, jog jis padarė karinį nusikaltimą, gali pakirsti ne tik šią pagarbą, bet ir pasitikėjimą.

Mes vis dar tikimės, kad Jos Ekscelencija priims teisingą sprendimą ir išliks moraliniu autoritetu Lietuvos piliečių akyse.“, – kalbėjo TS pirmininkas S. Gorodeckis.

17 val. eisena pajudėjo Gedimino prospektu link Lietuvos Respublikos Seimo rūmų.

Tautininkų sąjungos rengtose eitynėse buvo nešami plakatai „Astravo AE – mirtinas pavojus Lietuvai“, „Už Lietuvą vėl didžią“ bei kiti.

Nuo Katedros aikštės patriotai Gedimino prospektu žygiavo Seimo link. Policijos skaičiavimais, eisenoje dalyvavo apie pusę tūkstančio žmonių. Tačiau eitynių rengėjų nuomone jų buvo kur kas daugiau. Viešąją tvarką užtikrino gausios policijos pajėgos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

26 komentarai

 1. Žemyna:

  Gal tamsta turi pats pasavanoriavęs – nufilmavęs, nufotografavęs? Tai pasiūlyk tamsta „Alkui”. Tikriausiai širdingai padėkos…

 2. JUOZAS:

  manau, kad tautininkai teisūs : apdovanojimas atrodo kurioziškai , tuomet ir “draugui” Stalinui reikia apdovanojimo?

 3. Diedas:

  Juokinga matyti tautininkų eitynėse plakatus su šūkiais nukreiptais prieš baltrusišką atominę elektrinę.
  Kai buvo metas rinktis kur bus statoma AE, Lietuvoje, ar pas kaimynus, tie patys tautininkai daužė galvas į sieną už Astravo elektrinę.
  Todėl nenuostabu, kad anksčiau eitynėse dalyvaudavo tukstančiai, o dabar tik keli šimtai.

  • Žemyna:

   Tokie mes jau esame – niekaip mums neįtiksi.
   Pasiūlė lietuvišku atomu driokstelėti – mes piestu prieš. Siūlo baltarusišku – mums vėl negerai. Duok mums „ekologišką”, natūralią mirtį, be jokių „pažangių” technologijų, nors tu ką. O juk putinėlis iš visos širdies stengiasi, ar ne?

 4. Diedas:

  Priešiškos jėgos menkina lietuvos pasiekimus ir skatina konfrontaciją. Žiniasklaida švenčių proga paskleidė debesį negatyvios informacijos.
  Tautininkai prie to nuoširdžiai prisidėjo
  Nepriklausomybės atkūrimo proga, pasistengė surengti eitynes su neigiamu atspalviu.
  Iškilmingas progas reikia švęst, o ne gadint.
  Aišku kad raudonosios partizankos apdovanojimas, spjūvis mums visiems į veidą, bet mėšlą mėžti metas ne per šventes. Piketą galima buvo surengti ir po Kovo 11-osios.
  Ir reikia rengti kas savaitę, kol bus atšauktas apdovanojimas.
  Tik vargu ar tai kas nors darys.

  • Nesakyk,seni, – visai gera proga išsakyti skaudulius.
   Tik viena stebina – buvau jau atkreipęs dėmesį, kad F. Brancovskaja jokiu būdu negali vadintis garbingu partizano vardu (partizanai pagalsąvoką gina savo valstybės teritoriją, ją vaduoja nuo priešų), tuo tarpu ji buvo Lietuvai priešiškos, Lietuvos valstybę sugriovusios šalies teroristų šaikos kovinės grupės narė ir pritaria Kaniūkų kaimo gyventojų žudynėms.
   Apdovanojimai yra suteikiami UŽ NUOPELNUS LIETUVAI.
   Ar yra jos nuopelnų Lietuvai?
   Kaip matome ji yra greičiau nusikaltusi Lietuvai ir tokią išvadą galima padaryti dar net nenagrinėjus tos teroristų šaikos veiksmų, kada pasižiūrime , kad jie pragyveno iš to, kad plėšė lietuvių valstiečius, kuriuos galiausiai ir žudė, matome, kad tai buvo nusikalstamas susivienijimas tikslu daryti nusikaltimus ir už tai dabar yra baudžiama pagal BK.
   O ne apdovanojimai yra teikiami.

 5. jurgis:

  dieduk, tavo IP 194.78.125.178 laikas uždrausti, nes nuo proto nušokai…

 6. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Pirmame vaizdo įraše prie prezidentūros pastato matosi žodis LAISVĖ. Toks žodis nedera toje vietoje, nes valstybės tarnautojai atima laisvę iš mūsų, nepastebimai.
  ___________________________
  Jungtinės Karalystės gyventojai (anglai, škotai, velsiečiai) turi laisvę pasirinkti savus ženklus (vėliavas) valstybiniam automobilio numeriui. ES vėliava nėra privaloma naudoti.

  Anglai laisvai renkasi naudoti Anglijos vėliavą.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/11/British_vehicle_registration_plate_ENG_2.PNG
  Škotai laisvai naudoja Škotijos vėliavą.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b5/British_vehicle_registration_plate_SCO_2.PNG
  Velsiečiai laisvai naudoja Velso vėliavą.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/11/British_vehicle_registration_plate_WAL.PNG
  Taip pat jie gali laisvai pasirinkti Jungtinės Karalystės vėliavą.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/66/British_vehicle_registration_plate_UK_2.PNG

  Visi jie taip ir daro, turėdami laisvę.
  ______________________________
  Lietuvoje, mes tokios pasirinkimo l_a_i_s_v_ė_s neturim. Esam priversti kabinti ES penkiakampių rinkinį. Labai blogai.
  ***
  P.S. Tiesa, turim vieną galimybę – išsaugoti pasenusiojo automobilio valstybinį numerį su mūsų trispalve,
  regitroje perkabinant jį:
  – nuo senojo savo auto ant savo naujojo;
  – nuo senojo kaimyno auto ant savojo naujojo.

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Mes neturim laisvės versle ir todėl priversti dingti svetur, nes lietuviškame ES pakraštyje sukurtos darbo vietos mokesčiai yra devynis katus (!!!) didesni nei vakariniame ES pakraštyje.

   Mes nebeturim laisvės gyventi savuose namuose ir esam priversti išvykti svetur, nes lietuviškame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra bemaž tokios pat kaip vakariniame ES pakraštyje, o algos ir pensijos yra apie keturis kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje.

   Labai blogai

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Mūsų vaikai verčiami mokytis mūsų mokesčių mokėtojų išlaikomose rusiškose lenkiškose mokyklose, kai valstybinė kalba – lietuvių kalba.
   Prievarta – l. blogai.

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Zigmas Vaišvila neturi laisvės pasveikti, kai yra kankinamas teismų.
   Kankinimas – l. blogai.

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Tikrovėje to nėra, nors teisiškai …
   2 straipsnis
   Lietuvos valstybę kuria Tauta.
   __________________________
   Išvada
   Antilietuviška neliustruotoji cccp komunist/kgb’istinė lsdp+ts-lkd+darbo+liberalų gauja nušalino Tautą nuo konstitucinės svajonės ir
   sukūrė Tautai k o n c l a g e r į be t v o r ų.
   Dabar vargstam, turėdami vienintelę laisvę – dingti bet kur svetur, kai nėra tvorų.

  • Diedas:

   Klystate tamsta. Su numeriais ir mašinos registravimu visiška laisvė.
   Remkimės oavyzdžiais.
   Galima nusipirti prabangiausią mašiną užsienyje, ten ją priregistruoti nemokant jokių mokesčių mūsų valstybei, priedo nusipirkti vardinius numerius su BBD raidėmis ir raižyti po Lietuvą ant visų padėjus.
   Dar galima apsiskelbus žaliuoju valstiečiu Pasaulio gelbėtoju, laimėjus rinkimus nusipirkti patį “ekologiškiausią” Cadilac Escalade 6,2 litro varikliu,kuro deginantį daugiau už sunkvežimius ir sveriantį beveik penkias tonas (rusų milicija tokių nestabdo) ir stumti įstatymą apkraunantį mokesčiais važinėjančius su mažalitražiais silpnais dyzeliukais.
   Visiška laisvė. Prabangos mokesčio kitose valstybėse siekiančio 100proc mašinos vertės nėra, bet varguolio golfukui su 1,9 TDI varikliu mokesčiai bus.

 7. Vilnietis:

  Kodėl šie radikalai negali prisidėti prie visos tautos renginių? Juk ryte buvo kita eisena Gedimino prospektu.

  Bet ne, nacionalizmas ir socializmas jiems “minkštą vietą drąsko”.

  Na, bet pliuralistinei visuomenei visokių reikia, tad toleruojame ir šiuos.

  • Tomas:

   Todėl ,kad su jumis kartu eina ir simonko su savo vaivorykšte,tamsta juos toleruodamas gali ir džiaugtis tokia eisena.

  • Žemyna:

   Ne tik toleruojate, bet ir saugote iš abiejų pusių šaligatviu kartu su įspūdingu juodaplaukiu ąžuolu ir kt. eiseną lydėdami.
   Smagu, kad minėtas Lietuvos svečias taip supranta ir atjaučia lietuvius – dalyvauja per kiekvienas eitynes, lydi. Žino, kad kaip jo tėvynėje turi būti jų tvarka, taip ir kitose valstybėse turi būti jų kamieninių tautų tvarka, jei nenorime tapti lengvai iš žemėlapio ištrinamu taikiniu.

 8. Keista eisenos organizatorių laikysena, kad ji pradedama ne nuo Mindaugo, kai einama be Lietuvos, dabar imto vadinti Gedimino stulpais, ženklo, kuris iš tikrųjų yra senasis lietuvių gyvybingumo ir kovų dvasios ženklas nuo neatmenamų laikų. Bet ko norėti, kai iki šiol neturime lietuviškos Lietuvos istorijos. Taigi ir pasirodome, kaip palaida bala su lenkijinėm drumzlėm…

 9. Žemyna:

  Atsiprašau kad ne į temą, bet ne visai ne į temą, nes visgi apie patriotizmą:
  Delfyje dejuoja, kad sudėtingiausia užduotis pakeliui į olimpiadą – rusui gauti Lietuvos pilietybę…
  Kelias ne tik į sportininkų demoralizaciją – Olimpiados vadų išrasta tranzitinė „pilietybė”.
  Ar olimpiadų ir kt. tarptautinių varžybų biurokratai negali priimti iš sportininko elementaraus pareiškimo, kad kelerius artimiausius metus jis pageidauja (ar įsipareigoja) atstovauti jo nurodomai valstybei?
  Šalis neturi virsti tranzitinių keleivių sale, pilietybė neturi būti paversta preke, neturi įgauti prostitucijos poskonio

 10. Vėjas:

  Turime džiaugtis ir mylėti Lietuvą, tegul žygiuoja laisvi žmonės laisvoj Lietuvoj ir tegul džiaugiasi kovo 11-ąją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: