M. Bastys atleistas iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų (2)

Mindaugas Bastys | penki.lt nuotr.

Mindaugas Bastys | penki.lt nuotr.

Socialdemokratas Mindaugas Bastys jo paties prašymu atleistas iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų.

Bastys atsistatydinimo prašymą įteikė, kai ja nebuvo suteiktas leidimas dirbti su slapta informacija dėl asmeninių ryšių su Rusijos energetikos kompanijų ir nusikalstamo pasaulio atstovais.

„Suprasdamas, kad paskelbta ir interpretuojama informacija meta šešėlį ne tik man, bet ir Lietuvos Respublikos Seimui, taip pat Lietuvos socialdemokratų partijai, priėmiau sprendimą trauktis iš Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų. Šį sprendimą priėmiau dar prieš nuskambant Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio viešam raginimui, tačiau turėjau sulaukti socialdemoktarų frakcijos posėdžio. Sulaukęs partijos Seimo frakcijos narių palaikymo savo sprendimą paviešinau“, teigiama M. Basčio išplatintame pareiškime.

Trauktis iš parlamento vadovybės M. Bastį paragino Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, susipažinęs su Valstybės saugumo departamento (VSD) medžiaga.

VSD medžiagoje aprašomi M.Basčio ryšiai su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

VSD vertinimu, šie ryšiai daro M. Bastį pažeidžiamu ir keltų grėsmę jam patikėtos valstybės paslapties saugumui.

M. Bastys teigė, kad Seimo nario mandato atsisakyti neketina. Jis žada kreiptis dėl tyrimo į Generalinę prokuratūrą.

Opozicija paskelbė inicijuosianti M. Basčiui apkaltos procesą.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis taip pat užsiminė, kad Seime gali būti pradėta apkaltos procedūra socialdemokratui parlamentarui Mindaugui Basčiui, jei jis pats nepriims sprendimo trauktis iš Seimo vadovybės ir paties parlamento.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Kaunietis:

    Na, o sekantis Tamstos logiškas žingsnis būtų koks? Manau, kad pasakius “A” reikėtų pasakyti ir “B”. Ar ne taip?

  2. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Pagal straipsnį pasirodo, kad vyko lenktynės kaip greičiau pabėgti iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų.
    Pasakysiu labai keistą mintį, kad tam tikru požiūriu na niekaip nematau skirtumo tarp pono Mindaugo Basčio ir visų likusių esamų ir buvusių Seimo narių, tame tarpe ir dabartinio Seimo pirmininko Viktoro Pranskiečio. Taigi kokiu požiūri šie visi asmenys yra VIENODI. Jie visi yra antikonstitucinės jėgos, kurios prisiekė LR Konstitucijai ir jos nevykdo. Jie visi yra informuoti apie 2016-9-11 dokumentą “Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”, tačiau niekaip jokiu būdu nesureaguoja, atrodo mirę, tačiau iš tikro vykdo antikonstitucinę veiklą. O štai Viktoras Pranskietis net turi visą būrį padėjėjų ir niekaip nesugeba pramurmėti nė žodelio apie tą dokumentą. Ignoruojate? Laikas parodys to ignoravimo rezultatus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: