Tautininkai ir sąjūdininkai kviečia į Kovo-11-osios patriotines eitynes Vilniuje (video, nuotraukos) (16)

Signatarai Romualdas Ozolas (1939-2015), Algirdas Patackas (1944-2015), Kazimieras Uoka (1951-2016), Leonas Milčius, Vidmantė Jasukaitytė, Vidmantas Povilionis Kovo 11-osios eitynėse Vilniuje 2013 m. | Alkas.lt., A. Sartanavičiaus nuotr.

Signatarai Romualdas Ozolas (1939-2015), Algirdas Patackas (1944-2015), Kazimieras Uoka (1951-2016), Leonas Milčius, Vidmantė Jasukaitytė, Vidmantas Povilionis Kovo 11-osios eitynėse Vilniuje 2013 m. | Alkas.lt., A. Sartanavičiaus nuotr.

Kovo 11 d., šeštadienį, 15.30 val. Vilniuje, Lietuvių tautinis centras ir Tautininkų sąjunga visus Lietuvos patriotus kviečia į kasmetines, jau tradicija tapusias Kovo 11-osios patriotines eitynes

Eitynių dalyviai rinksis kovo 11 d. nuo 15.30 val. Vilniaus Gedimino kalno papėdėje, Katedros aikštėje prie paminklo Vilniaus įkūrėjui Karaliui Gediminui bei S. Daukanto aikštėje prie Prezidentūros. 16 val. S.Daukanto aikštėje bus perskaitytas viešas Tautininkų sąjungos laiškas Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

17 val. eisena pajudės Gedimino prospektu link Lietuvos Respublikos Seimo rūmų.

„Raginame visus Lietuvos valstybės patriotus, ištikimus piliečius, neišsižadančius savo lietuvybės lietuvius, pavienius ir susibūrusius į įvairius sambūrius ir organizacijasneabejingas lietuvių tautos išlikimui, dalyvauti tradicinėse Kovo 11-osios patriotinėse eitynėse Vilniuje. Jūsų balsas ir tautos vienybė yra reikalingi kaip niekada šiame tautiškumą niekinančiame kosmopolitinių iššūkių pilname pasaulyje. Lietuva – lietuviams, Latvija – latviams, Lenkija – lenkams, Estija – estams, Izraelis – žydams! Tegu kiekviena pasaulio tauta turi teisę pati tvarkytis ir spręsti savo valstybėje. Argi ne to moko mūsų didžiavyrių traukta daina: „Kas tėvynę praras, antros neišmels apgailėjęs“? Kviečiame ir laukiame visų tautybių Lietuvos žmonių, kurie pripažįsta Lietuvos Konstitucijos teiginį, kad Lietuvos valstybės suverenas yra Lietuvių Tauta,“ – sako Tautininkų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis.

Eisenos rengėjai ragina būsimus eisenos dalyvius nepamiršti atsinešti Lietuvos trispalvių, Vyčio, kitų draugiškų tautų, savo sambūrių ir vietovių vėliavų bei plakatų ir transparantų su nūdieną svarbiais patriotiniais šūkiais.

Šių metų Kovo 11-osios eitynėms palaikimą išreiškė ir Lietuvos sąjūdžio Vilniaus skyriaus Taryba. Vilniaus Sąjūdininkai paragino visuomenę dalyvauti tautininkų rengiamose eitynėse.

kovo-11-osios-eitynes-2017„Vilniaus Sąjūdžio taryba palaiko patriotines Kovo 11-osios eitynes, kurios jau tapo Lietuvos valstybę mylinčių žmonių sambūriu. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas yra didžiausia tautos vertybė, kurią privalome branginti. Tai mūsų valstybė, tai nenuilstamų kovų už lietuvių tautos išlikimą rezultatas. Deja, valstybingumas dažnai yra atskirtas nuo valstybę kuriančios tautos valios ir likimo. Artėja Lietuvos valstybingumo šimtmetis, kuris turi būti skirtas paminėti tautos ir jos priekyje stovėjusių didžiavyrių valią turėti Nepriklausomą Lietuvos valstybę. Jie patikėjo ateities kartoms pagrindines nuostatas – savarankiškai valdyti valstybę, ugdyti pagarbą laisvės kovų didvyriams, puoselėti istorinę atmintį, kalbą, neišsižadėti papročių, šeimos vertybių. Valstybingumo šimtmetis turi būti įkvėpimas ir pamoka ginti savo valstybę,“ – rašoma Vilniaus sąjūdžio tarybos išplatintame pranešime.

Kartu Vilniaus sąjūdininkai reiškia susirūpinimą, kad Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą tenka švęsti neramiu metu, kuomet greta Vilniaus statoma grėsminga Astravo atominė elektrinė.

„Šios elektrinės statybos yra mirtinas pavojus kiekvienam Lietuvos ir Europos gyventojui, o ypač Vilnijos kraštui ir vilniečiams. Klausiame visų: valdžios atstovų, žiniasklaidos, patys savęs – ar mes galime tylėti, ar mes galime ramiai laukti kol gausime pavojaus signalą? Rytoj jau bus vėlu. Vilniaus sąjūdis tautiškose eitynėse reikalaus nutraukti šios, pavojingos mūsų kraštui, elektrinės statybą. Mūsų pavojaus šauksmą turi išgirsti Europa, Amerika ir kitos pasaulio valstybės. Geriausias ginklas – šalies piliečių patriotizmas. Ištarkime: „Astravo atominei elektrinei – ne“. Ateikime su vėliavomis, patriotiniais plakatais ir kitais mūsų tautos bei valstybės simboliais“, – kviečia Vilniaus sąjūdžio tarybos pirmininkas Leonas Kerosierius.

2016 m. Kovo 11-osios eitynės:

2015 m. Kovo 11-osios eitynės:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. EJ:

  Lietuva- lietuviams. ….Bet reiktu patikslinti, kad “Lietuva- Lietuvos pilieciams”. …Nes Lietuvoje mes turime ivairiu tautybiu lietuvos piliecius. Nelipkime ant naciu greblio.

  • Reiktų liautis baimingai gūžčioti. Visi Lietuvos piliečiai ir TURI BŪTI vadinami LIETUVIAIS, lygiai taip pat kaip ir Prancūzijos – prancūzai, JAV – amerikiečiai ir tt.

   Vieną kartą paklausiau savo draugo prancūzo: Kiek Prancūzijoje nuošimčių prancūzų? Likau nesuprastas. 100 nuošimčių, – atsakė jis.

   Taigi – LIETUVA – LIETUVIAMS! O lietuvių yra visokių: gudakalbiai lietuviai, lenkakalbiai lietuviai, lenkų kilmės lietuviai, žydų kilmės lietuviai, čigonų kilmės lietuviai ir tt.

   • Malonu, kada mano mintis kartoja.
    Bet jei jau kartojate, tai būkite tikslūs.
    Štai kaip tai dera sakyti:

    Lietuva T I K lietuviams!,

    o kas nenori jais būti, tie teieško eldoradų kitose šalyse.
    Nes lietuvis, tiek tautietis, tiek pilietis (per laiką, per kartas patapsiantis tautiečiu), yra komandos, kuri vadinasi Lietuva, narys.
    Ir tas posakis reiškia, kad

    TIK lietuviai Lietuvoje turi balsą,

    o visi kiti
    – tiek atvykėliai, tiek pasaulio “piliečių” atstovai, “žydų” organizacijos, išvykėliai, ir t.t., ir pan. – gali
    TIK patarti,
    bet jokiu būdu ne daugiau – ne diktuoti, pvz..
    Jei tie visi kiti pradeda diktuoti lietuviams kaip jiems tvarkytis savo šalyje, tie visi kiti tuojau pat turi būti iš šalies ištremiami be teisės sugrįžti, sodinami į kalėjimus ir t.t., ir pan.

    Bet ką mes stebime visą “nepriklausomybinį” laiką:
    – lietuviai – pagonys (kaimiečiai pagal to lotyniško žodžio prasmę, suprask – atsilikėliai);
    – juos prievarta, netgi parsidavusių “teisėsaugininkų” pagalba verčia įsiteigti blogį (pvz., kaip buvo Delfyje skelbta, vieną Kelmės gydytoją pensininkę baudė net du kartus už pederastų kritiką, o kas geriau apie žmonių organizmą žino, jei ne gydytojai?);
    – žydomasonai pradeda lietuviams nurodinėti kaip šventes švęsti – pvz., net užgavėnių personažai užkliūna, nors patys, jei nenori tapatintis su blogiečiais, galėtų nesivadinti blogiečių – žydų (kas yra mokslininkų seniai nustatyta, kad tai ne tauta, o sluoksnis – pvz., Šlomas Zandas – Tel avivo universiteto profesorius: žydų tauta, kaip ir rusų, pvz., buvo išrasta 19a. http://newsland.com/news/detail/id/482750/ , arba Ленин не считал евреев единой нацией, из-за отсутствия у евреев общности территории и языка. pavadinimu, o vadintis judėjų kilmės http://cyclowiki.org./wiki/Ленин_и_евреи ) pavadinimu ir t.t., ir pan.

    REIKIA ATGAUTI ŠALIES KONTROLĘ.
    Kartu dera paminėti, kad dalyvaujant ES ir NATO blokuose tam tikros funkcijos yra bendrai vykdomos su tais blokais, dėl ko tai nėra šalies kontrolės praradimo požymis – be to mes tiesiog būtume pervažiuoti rasiejinių. Bet bendros funkcijos neleidžia parsiduoti -štai vengrai patys pirmieji pradėjo statyto tvoras prieš įsiveržėlius ir galiausiai pasirodė esą teisūs net ir ES vadams.

    Taigi trumpai apžvelgiau kam visa tai yra reikalinga ir ką tai duoda šaliai bei jos žmonėms, kurie nuo 1009m. yra vadinami lietuviais.

   • Pikc:

    Labai gerbiu Jus, p. Vaiškūnai, bet šiuo klausimu negaliu su Jumis besąlygiškai sutikti. Pirmiausia, Jūsų paminėtos JAV ir Prancūzija, skirtingai nuo Lietuvos, NĖRA tautinės valstybės, tad negali būti naudojamos kaip pavyzdžiai, į kuriuos mums reiktų lygiuotis. Antra, lietuvių tauta Lietuvą kaip savo tėvynę SAU kūrė – ne lenkams, žydams, rusams ar dar kam nors – anie turi savąsias. Kitų tautinių bendrijų namai Lietuva yra tiek, kiek jie lojalūs mūsų tautai ir valstybei. Trečia, pats principas “kas turi pasą – tas lietuvis” yra ydingas, atsižvelgiant į esamą situaciją ir (ypač) perspektyvas – ir čia kalbu ne tik apie “liankų” separatistus, kurie savęs ne tik lietuviais, bet ir Lietuvos piliečiais nelaiko (išskyrus, aišku, naudojimąsi piliečio teisėmis :)). Nepamirškite eurosajūzo politbiuro planų mus užtvindyti arabų nelegalais (tai kas, kad dabar tie planai nelabai veikia – nežinia, kas bus ateity, gi jų neketinama atsisakyti. O jei dar sajūzo gensekų svajonės apie MVD kariuomenę išsipildys…), kuriuos kažkodėl reikia INTEGRUOTI (kokia prasmė integruoti kažką, kas čia ketina tik LAIKINAI gyventi?), o taip pati mūsų vietinių viarslinykų žydrų svajonių prisivežti pigios darbo jėgos. Jeigu juos apdalins pasais, tai jie irgi pataps “lietuviais” ir pilnateisiais mūsų valstybės šeimininkais? Kuo toks požiūris skirtųsi nuo mankurtinių liberastų “Lietuva – visiems!”? Galų gale, pažiūrėkim į Vakarus, kur “švedai” masiškai prievartauja moteris, “vokiečiai” žaidžia “tacharušą”, “prancūzai” šaudo ir sprogdina, “olandai” įvedinėja šariatą ir pan. Paskui ir atsiranda žinios apie tai, kaip “prancūzas nušovė belgą” (iš tikrųjų – arabas žydą nukepė). Manęs tokia perspektyva nevilioja, todėl man “Lietuva – lietuviams!” reiškia ne “bile kas čia šeimininkai – by tik pasą turėtų”, o “mūsų namai – mūsų tvarka. Jei kam nepatinka – siena žinote, kur”.

 2. EJ:

  Astravo elektrine. Galima pagalvoti, kad elektrines statyba tik dabar prasidejo. Nejuokinkit pasaulio su noru sustabdyti elektrines atidaryma. Kiek atominiu elektriniu turi kiekviena salis Europos Sajungoje? Ar pasidomejote? Kiek ju yra Vokietijoje? Kai pasidomesite, gal prablaivesite ir nebesukausite apie mirtina pavoju Europai. Nesuprantu, kaip kai kurie tautieciai lengvai pasiduoda konservatoriu hipnozei….Matyt, kad visuomenine TV (konservatorine TV..red.pastaba) ir Delfis (konservatorinis Nr.1…..red.pastaba) atlieka savo hipnotini darba….

 3. aha EJui:

  1. Lietuva – tik lietuviams.

  2. Man Fukušima yra pavyzdys Nr. 1. Regis, japonai ne durniai, bet vis tiek išlėkė į orą…. Jau kiek metų praėjo, bet vis tiek ta teritorija pavojinga sveikatai ir kenksmingų padarinių suvaldyt negebama. Kaip pasekmė, įvyko mutacijos, kurios įtakojo naujų kraujo grupių atsiradimą…. Kai pagalvoji, ar tikrai mums to š reikia?

 4. Pvz., kasmet vienas toks žydas puldinėja lietuvių nepriklausomybės dienų eisenas.
  Kodėl nei karto prieš jį nebuvo parašyta nei vieno skundo, kodėl jis nei karto nebuvo areštuotas?
  Juk jo tinklapis internete tik tuo ir teužsiima, kad šmeižia bei presinguoja Lietuvą.
  Prisiminiau: tai – Kacas.
  Kovokim su Lietuvos priešais.

 5. Koks bus kreipimosi į Prezidentę tekstas?
  Prašome pateikti.
  Būtina apsvarstyti iš anksto.

 6. Kemblys:

  Perskaičiau atsišaukimą. Manau, eitynių dalyviams bus naudinga sužinoti ką patys rašė graikiškai…

  patriòtas [gr. patriōtēs — tautietis, tėvynainis]

  Kovo 11-ąją
  TAUTINĖS
  eitynės!

 7. Apuokiukas:

  Klausimas: ką darysime su visokiais mažonais, murzomis ir galbūt tuo – iš ,,Ąžuolo” judėjimo? Bus kaip pastebėta čia: http://lietuvossarasas.lt/pilietinio-protesto-penkmetis/ ? Ar imsimės priemonių? O tai ir vėl gausiu pastabą, kad žygiuoju su murzininkais…

 8. SU ŠVENTE, MIELIEJI!:

  Ar neužmiršome KUR ir KADA RENKAMĖS?

  Kada? –
  ŠIANDIEN, ŠEŠTADIENĮ, KOVO 11 d. 15.30 jau turime būti vietoje.

  Kur? –
  Pilies kalno papėdėje prie GEDIMINO paminklo bei DAUKANTO aikštėje.

  Ko? –
  Renkamės, kad uždėtume pirštus ant pulso ir mūsų širdžių pulso diktuojamu taktu skanduotume LIE-TU-VA…
  Kad pasijustume kaip tada, kai Gedimino bokšte buvo pakelta MŪSŲ vėliava,
  Neškime savo širdis į būrį ir vėl pajuskime, ką reiškia, kai visos jos plaka vienu ritmu.
  Iki šilto susitikimo, Lietuvos širdys!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: