V. Lekstutis nubaustas dėl neapykantos kurstymo (0)

FacebookKlaipėdos miesto apylinkės teismas Vaidui Lekstčiui skyrė vienerių metų laisvės apribojimą, įpareigojant per visą šį laikotarpį be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos ir neatlygintinai išdirbti 100 valandų per šešių mėnesių laikotarpį sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose. Vyras pripažintas kaltu dėl viešo niekinimo ir neapykantos skatinimo žmonių grupei.

Prokuroras prašė dvejų, tačiau Klaipėdos apylinkės teismas, subendrinęs bausmę, V. Lekstučiui skyrė vienerių metų laisvės apribojimą.

Byloje nustatyta, kad nuteistasis 2013 m. socialiniame tinkle „facebook“ patalpino leidinį, kuriame yra skleidžiamos melagingos žinios apie žydų tautą ir skatinama neapykanta jai. Jis taip pat parašė du komentarus įžeidžiančiu stiliumi, skatinančius neapykantą žydams ir žmonių grupei, skiriamai seksualinės orientacijos pagrindu. 2015 m. kaltinamasis parašė ir keliose interneto svetainėse paskelbė tekstą, kuriuo skatino neapykantą Lietuvos žydų atžvilgiu dėl jų tautybės. Be to, nuteistasis viešai pritarė Tarybų Sąjungos agresijai prieš Lietuvos Respubliką ir prieš Lietuvos Respublikos gyventojus įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui, juos neigė ir šiurkščiai menkino, rašoma pranešime.

V. Lekstutis su kaltinimu nesutiko ir nesigailėjo dėl jokių veiksmų. Vyras paaiškino, kad iš savo asmeninio kompiuterio patalpino knygą, kurią esą galima parsisiųsti iš 300 vietų. Tos knygos jis net nėra visos perskaitęs. Jo komentarai esą nebuvo taikymas į kažkokį konkretų žmogų ar partiją. Tai parašyta su ironija, uždėta šypsenėlė, o ekspertas to nevertino.

Teismas nuteistojo veiksmus, viešai pasisakant ir paskelbiant pranešimus, pritariančius Tarybų Sąjungos įvykdytai agresijai prieš Lietuvos valstybę, propaguojančius palankų požiūrį į Lietuvos okupaciją, panaudojant kitos valstybės karinę jėgą ir priešiškumą esamai Lietuvos santvarkai ir valdžiai bei Sąjūdžio dalyviams, vertina ne kaip jo išsakytą subjektyvią nuomonę, bet kaip tyčia viešai visuomenei skleidžiamą Lietuvos valstybės piliečių neva siekiamos agresijos propagandą. Taip veikdamas V. L. peržengė leistinas kritikos, politinės diskusijos ir saviraiškos ribas, užgauliu ir įžeidžiančiu būdu viešai pritardamas Tarybų Sąjungos įvykdytai agresijai prieš Lietuvos Respubliką. Šie jo veiksmai užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Esant nustatytų aplinkybių visumai, teismo nuomone, bausmės tikslai bus pasiekti, kaltinamajam paskiriant laisvės apribojimą.

V. Lekstutis neatmeta galimybės nuosprendį skųsti. O netrukus teismas pradės nagrinėti antrą tokią bylą, kurioje trys asmenys kaltinami antivalstybine veikla. Kaunietis Giedrius Grabauskas, šiaulietis Žilvinas Razminas ir Šilutės rajone gyvenantis Olegas Titorenko kaltinami kūrę antikonstitucines grupes bei viešai raginę smurtu pažeisti Lietuvos suverenitetą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: