Sieniniai šviestuvai: kaip pasirinkti patį geriausią? (1)

Sieninis šviestuvas | ziburys.com nuotr.

Sieninis šviestuvas | ziburys.com nuotr.

Apšvietimas namuose kuria ne tik namų dizainą, tačiau ir funkcionalumą. Nieko keisto, kad rinkoje siūloma įsigyti specialiai konkrečiam kambariui tinkamus šviestuvus. Sieniniai šviestuvai virtuvės patalpai turi būti vidutinio ryškumo, miegamojo patalpoje – blankesni, o darbo kambaryje sieniniai šviestuvai turi būti ryškūs, kad leistų skaityti, naudotis kompiuteriu ir regėjimas nebūtų gadinamas.

Dažniausiai sieniniai šviestuvai yra grupuojami į tris lygius: sėdimo aukščio (matuojant pagal žmogų), stovimo aukščio ir lubų aukščio. Daugiau informacijos apie sieninius šviestuvus rasite Ziburys.com svetainėje. Siekdami kiek supaprastinti Jūsų paieškas – nurodome gaires, kurios padės pasirinkti labiausiai tinkamą šviestuvą. Tačiau net ir tokiu atveju jeigu tiksliai žinote ko Jums reikia – patariame pasitarti su pardavėjais, kurie gali suteikti daug naudingų žinių renkantis jums tinkamiausius gaminius.

Sieniniai šviestuvai sukuria elegancijos bei rafinuotumo įspūdį, jaukumo jausmą. Ilgoje koridoriaus erdvėje šviestuvai turėtų būti montuojami 2,5 metrai atstumu. Aukštis dažniausiai siekia 1,5 metrą. Šie ant sienos kabinami šviestuvai dažniausiai pasirenkami miegamuosiuose arba poilsio kambariuose greta lovos. Taip pat vonios kambaryje, kadangi atsispindintys veidrodžiai sukuria erdvės įspūdį (puikiai tinka nedideliuose kambariuose).

  • Dydis. Sieniniai šviestuvai gali skirtis savo dydžiu ir priklausomai nuo to, kuriame kambaryje jie kabės – reikia ieškoti ir atitinkamo varianto. Natūralu, kad didelėse patalpose dažniausiai kabinami ir dideli šviestuvai, kadangi jų skleidžiama šviesa pasiskirsto. Nedideliuose kambariuose labai didelis šviestuvas ir atrodys neskoningai, ir tuo pačiu iškreips apšvietimą.
  • Dizainas. Šviestuvai labai prisideda prie namų dizaino kūrimo. Dažniausiai jau dekoruojant kambarį apsprendžiama, ar bus stengiamasi išlaikyti klasikinį stilių, ar prie širdies yra labiau modernus. Lygiai taip pat galima atrasti gana elegantiškų, klasikinio stiliaus šviestuvų, kurie dėl savo dydžio labiausiai tinka dideliuose kambariuose. Lygiai taip pat labai platus ir ypač ryškių šviestuvų pasirinkimas, kuris dera prie modernaus namų interjero.
Sieninis šviestuvas | ziburys.com nuotr.

Sieninis šviestuvas | ziburys.com nuotr.

  • Medžiaga. Sieniniai šviestuvai dažniausiai būna pagaminti iš stiklo, kadangi ši medžiaga sukuria elegantiškiausią ir geriausiai šviesą perduodantį gaubtą. Visgi, tai nėra taisyklė, kadangi galima įsigyti popierinius, kartoninius, medžiaginius šviestuvus, kurie taip pat atrodo išskirtinai. Tiesa, galbūt juos kiek sunku „integruoti“ į bendrą namų stilių.
  • Kaina. Kad ir ką pirktumėte – kaina dažniausiai yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kuris apgalvojamas ilgiausiai laiko. Čia yra vienas paprastas patarimas: „Skūpas moka du kartus“. Tai reiškia, kad rekomenduojame kartą skirti kiek didesnę investiciją šviestuvams ir ilgesnį laiką džiaugtis jų naudą nei kas metus keisti, kadangi jų spalva blunka, jie labai greitai dūžta arba paprasčiausiai atrodo nebeskoningai.
  • Ekonomiškumas. Jeigu rankose jau turite šviestuvą ir laikas pagalvoti apie lemputes – rekomenduojame pirkti ekologiškas, kurios prie to pačio yra dar ir ekonomiškos. Tai pigesnis būdas džiaugtis tinkamo intensyvumo šviesa. Tiesa, jų kaina kiek brangesnė, tačiau elektros išlaidos tikrai sumažės.
  • Paskirtis. Skirtingi sieniniai šviestuvai gali būti skirstomi ir pagal tai, kokia yra pagrindinė jų paskirtis. Taip, akivaizdu, kad jų darbas yra apšviesti patalpas, tačiau detaliau galima būtų išskirti kelias detalesnes paskirtis. Pavyzdžiui, vieni šviestuvai labiausiai tinkami skaitymui, taigi šviesa nėra labai intensyvu ir kabinama sėdėjimo aukštyje. Tuo tarpu kiti reikalingi, kad visa patalpa būtų ryškiai apšviesta (pavyzdžiui, valgomuosiuose). Tokiu atveju reikia ir atitinkamo šviestuvo. Galiausiai, miegamajam dažniausiai nereikia intensyvios šviesos, tad pasirenkami kiek tamsesnių spalvų šviestuvų gaubtai.
  • Patalpa. Šviestuvai gali būti kategorizuojami ir pagal tai, kokiame pastate jie bus kabinami. Gyvenamuosiuose namuose labiausiai tinka vienoki, kai tuo tarpiu biuruose pasirenkami visiškai kitokie šviestuvai. Štai darbo vietoje dominuoja minimalistinio stiliaus ir daug priežiūros nereikalaujantys šviestuvai.
  • Lubų aukštis. Vertinant sieninius šviestuvus būtina žinoti tikslų lubų aukštį. Žinant tikslų cm skaičių paprasčiau surasti tinkamiausia vietą šviestuvui bei tuo pačiu apskaičiuoti kokio dydžio šviestuvas Jums labiausiai tinka.

Jau anksčiau minėjome, kad pati patalpa gali „pasakyti“ koks šviestuvas yra geriausias. Žinoma, kiekvienas atvejis yra labai individualus, tačiau galima būtų pastebėti tendencijas namų statyboje ir tuo pačiu šviestuvų pasirinkimuose.

Sieninis šviestuvas | ziburys.com nuotr.

Sieninis šviestuvas | ziburys.com nuotr.

Koridoriaus apšvietimas. Dažniausiai jame nereikia stiprios šviesos, kadangi daugelis žmonių yra linkę palikti įjungtą lempą visą tamsųjį paros metą. Labiausiai rekomenduojamos LED lempos. Jeigu koridoriuje yra veidrodis – jį reikia papildomai apšviesti ir tam puikiai tinka sieniniai šviestuvai.

Vonios kambario apšvietimas. Šioje patalpoje reikia kuo ryškesnio ir iš visų pusių krentančio apšvietimo. Svarbiausia pasirinkti tokį apšvietimą, kuris nekeistų natūralių spalvų, tad puikiai tinka baltos arba gelsvos spalvos lempos gaubtas. Puikiai tiks sieniniai šviestuvai, kurie montuojami vienas prieš kitą. Tokiu atveju apšvietimas bus intensyvus.

Svetainės apšvietimas. Galima įvertinti daug skirtingų poreikių, tačiau dažniausiai taip pat liekama prie kiek ryškesnio apšvietimo. Tiesa, jis negali dirginti žmonių akių. Dažniausiai svetainės būna gana didelės, tad svarbu, kad visos patalpos zonos būtų apšviestos ir būtų patogu žiūrėti TV, skaityti knygą, žaisti…

Virtuvės apšvietimas. Dar viena patalpa, kur reikalingas kiek intensyvesnis apšvietimas. Virtuvės patalpoje apšvietimas gali būti zonuojamas ir pats stipriausias turi būti toje vietoje, kur gaminamas maistas (dažniausiai ant stalviršio).

Miegamojo apšvietimas.  Šiame kambaryje rekomenduojame pasirinkti kiek blankesnį apšvietimą, kuris sukuria jaukumo įspūdį. Tiesa, jeigu mėgstate lovoje skaityti – tokiu atveju puikiai tiks greta jos sumontuoti sieniniai šviestuvai.

Sieninis šviestuvas | ziburys.com nuotr.

Sieninis šviestuvas | ziburys.com nuotr.

Šviestuvas gali iš esmės pakeisti namų erdvę ir funkcionalumą. Skirkite laiko paieškoms. Juolab, senuose namuose pakeistus šviestuvus galima naujam gyvenimui prikelti kambarių interjerą.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: