„Mes ir jie“: Dalia Henkė – pasaulio lietuvių laukia įdomūs metai (video) (2)

Dalia Henke, Audrys Antanaitis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Dalia Henke, Audrys Antanaitis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Su Pasaulio Lietuvių Bendruomenės valdybos pirmininke Dalia Henke šiemet susitikome pirmą kartą. Todėl pašnekesys sukosi ne apie vieną reikalą, o apie jau senokai prasidėjusius, bet dar neįpusėjusius metus. Kokie jie bus pasaulio lietuviams? Kam ruošiasi Pasaulio Lietuvių Bendruomenė? Kokie svarbiausi reikalai, įdomiausi projektai bei turiningiausi renginiai laukia visų mūsų šiais metais?

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės valdybos pirmininkę Dalią Henkę kalbina Audrys Antanaitis. Filmuoja Arūnas Sartanavičius.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Kategorijos: Alko radijas, Mes ir jie, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

2 komentarai

 1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Pasiklausiau interviu su Dalia Henke ir pradžioje buvau šiek tiek šokiruotas. Kaip iš kokio kulkosvaidžio buvo iššaudomos frazės apie “dvigubą pilietybę”. Galvoju kas čia per nesusivokimas? Vėliau paaiškino, supratau, kad žino, kad NEGALIMA vartoti šio kgbistinio termino, bet vis tiek vartojo. Tai jeigu Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė naudoja sąvokas, kurios yra BEPRASMĖS, tai kodėl LR KT turi suprasti LR Konstituicijos 12 str. sąvoką “atskiri atvejai”. Jie to nenori suprati ir NIEKADA NESUPRAS ir tam yra labai rimtų priežasčių ir pati pagrindinė yra ta, kad Lietuva yra okupuota antikonstitucinių jėgų. Tai nustatyta tyrimo būdu. Taigi turint tokią situaciją, antikonstitucinių jėgų okupuotą Lietuvą, tikėtis, kad tas LR ir kitų valstybių pilietybių turėjimas bus išspręstas yra akivaizdus NAIVUMAS geriausiu atveju. Antikonstituicnės jėgos to nedarė ir nedarys ir tą jau įrodė per ketvirtį amžiaus. LR Seimas kur jiems naudinga naudojasi Konstitucija, o kur nenaudinga nesinaudoja, nors ir prisiekė.
  Tai esant tokiems naiviems pasisakymams rezultatas nebus pasiektas. O esant ne naiviems pasisakymas rezultatas taip pat NEBUS PASIEKTAS. Negaiškite laiko. Patį svarbiausią laiką Pasaulio lietuvių bendruomenė pramiegojo, pratylėjo ir kai kurie iš jų tiesiogiai ir įžūliai veikė prieš Lietuvos valstybės konstitucinius demokratinius pagrindus. Tam teiginiui pagrįsti atlikau bandymą. Bandžiau pakviesti Pasulio lietuvių bendruomenės valdžia, kad pasisakytų politiniu pareiškimu dėl eilinių antikonstitucinių rinkimų Lietuvoje ir tam pateikiau visą reikiamą medžiagą. Išskyrus kabinėjimusis prie visai nesvarbių dalykų, Pasaulio lietuvių bendruomenė tylėjimo būdu ATMETĖ tokia galimybę padaryti įtaką Lietuvos antikonstitucinei valdžiai, o dabar jie kažko tikisi iš Lietuvos antikonstitucinės, nelegitimios valdžios? Supuvusio teatro įvaizdis. Nors ir trilinkai susirieskite jokios “dvigubos” NEGAUSITE, nes esate ir patys kalti, kad nesuprantate ką reikia pirmiausiai daryti. O daryti reikia paprastą žingsnį – atkūrti Lietuvoje konstitucinę valdžią. Nors ir nelegvas uždavinys, tačiau jo neišsprendus, Pasaulio lietuviai visą laiką matys prieš save trigubai suraitytą ŠPYGĄ. Tie kas nori žinoti, kas pasaulio lietuviams, jų valdžiai buvo nusiųsta, tai tegu susipažįsta su mano 2016-9-11 straipsniu ” Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo” ir kitais straipsniais į gylį. Pamatys, kad ten išdėstytos nuostatos niekaip neprieštarauja Europos teisei, LR Konstitucijai, LR KT išaiškinimams ir sveikam protui. Tai ką gi sako tas sveikas protas dėl tų dviejų ar daugiau pilietybių? Sako, iškyrus atskirus atvejus niekas negali būti…. kas vienareikšmiai lietuviškai ir logiškai reiškia….. ATSKIRAIS ATVEJAIS GALI ir tai GALIOJA. Kokie tie atvejai gali nustatyti Seimas. Mano pozicija yra išdėstyta straipsnelyje “Antikonstitucinės valdžios grožybės”, II dalis.

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Lietuvos žiniose po analogiška tema palikau tokį komentarą:

   dr. Jonas Ramanauskas • 2017-03-08 16:13 “„Pasaulio lietuvių bendruomenė siūlo, kad lietuviai pagal kilmę, kurie moka lietuvių kalbą ir turi ryšį su tėvynę, kai pilietybė įgyta gimimu ir yra noras ją išsaugoti – tiesioginis asmeniškas prašymas Lietuvos pilietybę išsaugoti pagal įstatymu nustatytas sąlygas – būtų (traktuojami) kaip atskiras atvejis“, – sakė D.Henke.”

   NEVYKĘS pasiūlymas. Iš Lietuvos pilietybę TEISĖTAI įgijusių asmenų pilietybė negali būti ATIMAMA. Taškas. Tas kas teisėtai įgyta, negali būti atimta. Tačiau bolševikinė antikonstitucinė Lietuvos valdžia tą daro. Pagal tai ir sprendžiame, kas yra toji valdžia pagal esmę.

   Prašyti, kad iš tavę neatimtų to, kas teisėtai ir net pagal gimimą priklauso, na nėra didesnio moralinio nuopolio. Ar savo nuosavomis galvomis galvoja Pasaulio lietuvių organizacijos vadovai?

   O kas norėtų pasiskaityti apie mano poziciją tuo klausimu, tai prašau skaitykite mano straipnio “Antikonstitucinės valdžios grožybės” II dalis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *