Seime bus atidaryta paroda, skirta Tautinių drabužių metams paminėti (1)

kvietimui-karpiniu parodai-odeta-luisyte

Kvietimas į karpinių parodą „Tautinis kostiumas popieriaus karpiniuose“. Odeta Luišytė


Kovo 15 d. 13 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje vyks Vilkaviškio rajono kūrybinės grupės „Sėjinis“ parodos „Tautinis kostiumas popieriaus karpiniuose“ pristatymas. Parodą atvers Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė.

Parodoje „Tautinis kostiumas popieriaus karpiniuose“ pristatomi dešimties „Sėjinio“ grupės narių karpiniai. Ekspozicijoje atsiskleidžia kiekvieno autoriaus individualumas ir profesionalumas, o stilių įvairovė nulemia dinamišką parodos siužetą.

Menotyrininkės Jurga Minčinauskienės teigimu, tematikos ir formos požiūriu ekspozicijoje karpiniai dalijasi į dvi grupes. Dominuojančią tradicinę stilistiką ryškiausiai reprezentuoja Živilės Abraitienės, Vilmos Anskaitienės,

Virginijos Armanavičienės, Linos Bakaitienės, Vaidos Babilienės, Odetos Luišytės, Audronės Radauskienės ir Rūtos Zambienės karpiniai. Jiems būdingas simetriškas ir ritmingas vaizdo komponavimas iš apačios į viršų arba iš kairės į dešinę, vyraujantys stilizuotų augalų, gyvūnų, soliariniai, gyvybės medžio motyvai, liaudies meno ornamentika. Netradicinę labiausiai atspindi kai kurie Virginijos Armanavičienės, Linos Bakaitienės, Oksanos Kraipavičienės, Smiltės Kraipavičiūtės ir Rūtos Zambienės kūriniai.

Kūrybinė grupė „Sėjinis“ – Vilkaviškio rajono popieriaus karpinių meistrus jungianti, regiono tautodailę įvairiuose renginiuose reprezentuojanti grupė. Grupę 1988 metais subūrė dailės mokytoja ekspertė Virginija Armanavičienė.

„Sėjinio“ – tikslai puoselėti gyvąsias Sūduvos krašto etninės kultūros tradicijas; pristatyti krašto tradicinį paveldą; skatinti įvairių visuomenės grupių dalyvavimą tautinio paveldo renginiuose; sudaryti prielaidas senojo karpymo amato papročių tęstinumui, populiarinimui ir sklaidai regionuose.

Per paskutiniuosius penkerius metus grupės nariai surengė daugiau kaip 30 parodų įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose, dalyvavo įvairiuose renginiuose, simpoziumuose, tarptautinėse parodose.

Parodą „Tautinis kostiumas popieriaus karpiniuose“ Seimo II rūmų parodų galerijoje lankytojai gali apžiūrėti iki kovo 31 d. kasdien 8-17 val. Įėjimas laisvas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Idėja dėl tautinio kostiumo yra labai paprasta. VISI Seimo nariai privalomai ir įstatymo nustatyta tvarka, kuri dar reikia priimti, privalėtų dėvėti tautinius kostiumus tokius, kokios vietovės atstovu yra. Ar tai Žemaitijos, ar tai Aukštaitijos, ar tai Dzūkijos ar Suvalkijos regionus. Suprastų, kad atstovauja tautai, kuri atkūrė savo Valstybę. Na suprantama, dar neatkūrta demokratija ir teisingumas, dar neturime teisėtos valdžios, tačiau reikia žengti į priekį, vaduotis mentališkai iš komunistinio jungo ir idiotiško Seimo rinkimų įstatymo. Lietuvoje valdžia yra antikonstitucinė. Lietuva yra okupuota antikonstitucinių jėgų. Kas nori tuo klausimu giliau pasidomėti, tai skaitykite mano 2016-9-11 straipsnį “Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: