„Apie teisę ir ne tik“: Ar visada tinkamai įgyvendinami teisės aktų reikalavimai? (II) (video) (1)

Bronislovas Burgis | Alkas.lt nuotr.

Bronislovas Burgis | Alkas.lt nuotr.

Teisiniai instrumentai veiksmingai gali būti realizuoti tik profesionalų ir tinkamai naudojant. Ar visada užtenka kompetencijos, profesionalumo ir siekio tinkamai realizuoti teisės normas?..

Gyvenimas rodo būna įvairiai.

Žiniasklaidoje plačiai nuskambėjo istorija apie tuometinio Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktoriaus Bronislovo Burgio konfliktą su moksleive, kuris kilo dėl reikalavimų palikti gimnaziją.

Apie šios istorijos teisines peripetijas ir ne tik laidos vedėjas advokatas Edmundas Budvytis diskutuoja su pedagogu, buvusiu Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktoriumi Bronislovu Burgiu.

Pirmos dalies klausykite ČIA.

Kategorijos: Alko radijas, Apie teisę ir ne tik, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. T0mas J.:

    Kai nepilnametis mokinys netinkamai elgiasi – jį reikia auklėti, o ne šalinti iš mokyklos. Nepamirškite mokytojo pareigos AUKLĖTI. Taisyklės todėl ir buvo negaliojančios, nepatvirtintos savivaldybėje, kad buvo neteisingos. Mokyklos direktorius norėjo pasilengvinti gyvenimą, kad nereikėtų mokinių auklėti, todėl ir įrašė į taisykles visokių punktų su grąsinimais pašalinti.

    Garbingas žmogus būtų pašalinęs mokinę iš gimnazijos ir likęs toliau vadovauti. Burgis jos kažkodėl iš gimnazijos nepašalino, baugino nepilnametę, grąsino jai, po to davė pinigų jos tėvams ir pasitraukė iš direktoriaus pareigų.

    Suduotas rimtas smūgis teisingumui. Nuo šiol pedagogas moksleiviui turi teisę sakyti: “Aš sugriausiu tavo gyvenimą, padarysiu tave nepakaltinamą“ – bet turi tai sakyti spontaniškai. O kad kaltinamasis teisėjui gali taip sakyti, tai net nekalbu. Svarbu – spontaniškai ir nesistemingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: