A. Veryga įvardijo siekį Lietuvoje alkoholio suvartojimą sumažinti per pusę (1)

Aurelijus Veryga | asmeninė nuotr.

Aurelijus Veryga | asmeninė nuotr.

Kaip teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, naujosios valdžio tikslas – pasiekti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) patariamą alkoholio suvartojimo ribą vienam gyventojui per metus – ne daugiau kaip 7 litrus absoliutaus alkoholio.

Pasak ministro, dabar, skaičiuojama, suvartojama apie 14–15 litų.

„Yra sprendimai, kuriems nereikia didelio pasirengimo, papildomų investicijų. Vienas iš tų sprendimų yra amžius, 20 metų, taip pat pardavimo laiko ribojimas. Reklamos draudimui, jei mes siejame reklamos draudimą su atsirandančia socialine reklama, turi būti pasiruošta, turi būti suformuotos papildomai įplaukos į fondą ir valstybė turi pasiruošti socialinę reklamą pirkti. O dėl amžiaus – net jei rytoj įsigaliotų, turėtų neparduoti tokio amžiaus žmogui“, – vėliau po frakcijos posėdžio žurnalistams sakė A. Veryga.

Ministras taip pat sako, kad tikriausiai bus atsisakoma siūlymo nustatyti 200 metrų ribą, draudžiančią prekiauti prie mokyklų, darželių, kitų viešąsias paslaugas tiekiančių įstaigų.

Specializuotų alkoholio parduotuvių įrengimas reikalauja verslo investicijų, tad, pasak ministro, specializuotų alkoholio parduotuvių tinklas galėtų būti įdiegtas ne anksčiau kitų metų.

Šiuo metu Seimui yra pateikti du įstatymų paketai – jie numato steigti specializuotas alkoholio prekybos parduotuves, vėlinti amžių, nuo kurio galima pradėti vartoti svaigalus, ir ankstinti laiką, kada draudžiama parduoti alkoholį. Savivaldybių taryboms būtų suteikta teisė nustatyti vietas ar teritorijas, kur būtų draudžiama prekiauti alkoholiu.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: