Vėl kviečia „Kauno mugė“ – nuo jaunimo erdvės iki etnografinio paveldo (1)

„Kauno mugė“ | Rengėjų nuotr.

„Kauno mugė“ | Rengėjų nuotr.

Balandžio 7-9 dienomis į Kauno centrą kvies tradicinė „Kauno mugė“. Senamiestyje ir Laisvės alėjoje vyksiančios mugės organizatoriai ėmėsi ambicingo tikslo – mugę paversti ne tik prekybos, bet ir kultūros, sveiko gyvenimo būdo bei idėjų pristatymo renginiu.

Tikimasi, kad į mugę atvyks ne tik šimtai dalyvių, siūlančių savo gaminius, bet ir įvairūs kolektyvai, bendruomenės, saviveiklininkai prisistatyti, koncertuoti ir skleisti savo idėjas. Aktyviai dalyvauti kviečiami tiek tradicinės lietuvių liaudies kultūros puoselėtojai, tiek ir technologinėmis bei kultūrinėmis naujovėmis besižavintys gyventojai.

Jaunimui – visa erdvė

Viena iš pagrindinių šių metų mugės naujovių – „Jaunimo erdvė“. Kauno muzikinio teatro parke įrengtoje erdvėje visas tris dienas vyks kuriančių jaunuolių pasirodymai ir naujųjų technologijų pristatymai.

„Šioje erdvėje jaunimas galės prisistatyti tiek savo bendraamžiams, tiek ir vyresnės kartos atstovams, kurie dažnai gyvena atskirą gyvenimą ir nenutuokia, kokius nuostabius dalykus kuria mūsų jaunuoliai. Be įvairių pasirodymų, „Jaunimo zonoje“ vyks mokymai, varžybos, atrakcijos, kviečiančios visus užsukti ir ne tik stebėti, bet ir patiems tapti dalyviais“, – pasakojo už „Jaunimo zoną“ atsakinga, renginių organizatorių studijos „Muha“ vadovė, Audronė Arkauskaitė.

Jaunimo erdvėje taip pat vyks parodomoji dronų programa, „Riedžių slalomas“, tritaškių konkursas, žongliravimo pamokos, magijos šou, foto konkursai, virtualios orientacinės varžybos, šiuolaikinio cirko pasirodymai, gatvės šokiai bei muzikantų pasirodymai visoje mugės zonoje.

Ant specialiai įrengtos scenos vyks ir autorinių muzikos kūrinių bei vaidybinių pasirodymų varžytuvės. Jose dalyvauti galės ne tik įvairios oficialios grupės, teatrai, bet ir kiekvienas norintis ir turintis ką parodyti. Varžytuvių dalyvius vertins iš profesionalių muzikantų, teatralų sudaryta komisija. Nugalėtojų laukia itin vertingi apdovanojimai. Bet mugės svečių laukia ne tik pramogos. 

„Kauno mugė“ | Rengėjų nuotr.

„Kauno mugė“ | Rengėjų nuotr.

Paskaitos apie ekologiją ir sveikatingumą

Viena iš pagrindinių šių metų mugės temų – sveika gyvensena ir ekologija. Mugės prekeiviai, pardavinėjantys sveikus gaminius bus pažymėti specialiu ženklu. Kai kurie šių prekybininkų mugės dalyviams jau ruošia ir nemokamų paskaitų, seminarų programą.

Laisvu laiku natūralaus lininio pluošto sijonus, maišelius ir kitus drabužius siuvanti sveikatos specialistė Aurelija Bagdonavičienė mugės metu ne tik jais prekiaus, bet ir ves paskaitą apie natūralaus pluošto gaminių naudą mūsų sveikatai. Taip pat papasakos apie drabužių skleidžiamą energetiką ir jų derinimą.

Jos kolegė Kristina supažindins su mažomis gudrybėmis, kurios padės sumažinti buitinių atliekų skaičių. Atskleis, kaip išvengti perdėto vartotojiškumo ir planuotis savo pirkinius.

Organizatoriai tikisi, kad norinčių papasakoti savo atradimus sveikos gyvensenos ir ekologijos temomis iki renginio tik daugės ir iš „Kauno mugę“ žmonės išvyks ne tik apsipirkę, bet ir sužinoję kaip gyventi sveikiau ir mažiau teršti gamtą.

Proga pažinti Lietuvos istoriją

Mugėje bus galima susipažinti su Lietuvos istorija. Rotušės aikštėje ir senamiestyje įsikurs Lietuvos regionų miesteliai. Savo kulinarinį ir etnografinį paveldą pristatyti atvyks bendruomenės iš Aukštaitijos, Žemaitijos Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Dzūkijos.

„Mugės svečiai ne tik galės paragauti išskirtinių regionų patiekalų, susipažinti su šių regionų ypatumais, bet ir stebėti įvairių amatininkų darbą. Vietoje dirbs kalviai, skulptoriai, virėjai, dailininkai ir kiti meistrai. Rengsime „Lietuviško maisto festivalį“ ir rinksime geriausią Lietuvos virtuvę“, – pasakojo „Kauno mugę“ organizuojančios įmonės „Sukurta LT“ vadovas Darius Straigis.

Nuo Laisvės alėjos fontano iki Kauno Rotušės nusidrieksianti mugė suskirstyta į keletą atskirų zonų pagal parduodamus gaminius: ūkio, amatų, masto, ekologijos, jaunimo ir Lietuvos regionų.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. Emilija:

    Kodėl išskirta šiuo laiku Kauno mugė. Tik mėnuo po Kazimiero mugės ir daugiau kaip mėnuo iki Hanza Kaunas? Kokia vieta skirta paveldiniams- tradiciniams amatams Kauno mugėje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: