Vidmantė Jasukaitytė, pristačiusi savo naujausias eiles, išsakė susirūpinimą Tautos likimu (video, nuotraukos) (4)

Vidmantė Jasukaitytė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vidmantė Jasukaitytė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vasario 17 d. Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje vyko rašytojos, Kovo 11-osios Akto signatarės Vidmantės Jasukaitytės kurybinis vakaras pavadintas poetine-muzikine kompozicija „La loba“.

V. Jasukaitytė skaitė rinktinius bei naujus, dar negirdėtus ir nespausdintus savo eilėraščius. Jausmingą poeziją papildė saksofonų kvartetas „Katarsis4“, laviruojantis stilistiškai neapribotoje erdvėje tarp laisvų improvizacijų, akademinės muzikos, minimalizmo ir lietuvių folkloro.

„Jasukaitytė savo kūryboje yra nelyg tautos likimo, jos išgyventų tragedijų ir lūkesčių pasakotoja, jautri visoms dabarties grėsmėms ir kultūriniams iššūkiams, o sykiu jai būdinga poetinių stilistinių ieškojimų ir raiškos būdų įvairovė“, – apie V. Jasukaitytės kurybą sakė rašytojas ir filosofas, hum. m. daktaras Vytautas Rubavičius.

Vakaro pabaigoje V. Jasukaitytė atsakė į renginio dalyvių klausimus. Pakalbinta Signataro dr. Audriaus Rudžio rašytoja išsakė savo jausmus ir mintis apie tolimesnį mūsų tautos likimą:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

4 komentarai

 1. Pasipiktinęs:

  Smetona pasirodo gerai darė, kad neleido durnių tautai išsirinkti sau valdžią. Tauta veikiama bolševikų būtų išsirinkusi bolševikišką Seimą. Bet, kad Smetona įsileido rusų kariuomenę ir neliepė savo generolams ginti Lietuvos, tai ponia nemato, kad abu tie Smetonos darbai vieno medžio šakos. Ir tas medis – tautos tėvo kultas. Įsivaizdavimas, kad vienas žmogus gali būti aukščiau Tautos.

  • JUOZAS:

   vargšeli, suprantu, kad mokykloje arba blogai mokeisi ir nesupratai istorijos, arba mokeisi dar sovietmečiu, kai tikroji istorija nuo lietuvių buvo slepiama, todėl Tiesą žinojo tik tie, kam buvo svarbu gerbti savo kilmę, praeitį, tiesą ir, aišku, save.
   O dabar gudruti, gal atsakysi, kam svetimą kariuomenę įsileido Čekoslovakijos vyriausybė?(jos kariuomenė buvo viena geriausių Europoje), kam įsileido Austrija, Danija, Norvegija ir t.t.? Tiesiog tuo metu buvo tokia realybė, o atsisakyti Vilniaus Smetona negalėjo-kitaip visi būtume prakeikę. Paskutiniame posėdyje jis siūlė priešintis, bet premjeras Merkys ir dauguma jo kabineto narių nesutiko. Aišku, dalis buvo papirkti, įbauginti, ir būtent kariuomenės vadas Vitkauskas.
   Išaiškinti visą situaciją užtruktų ilgai, todėl siūlau pačiam pasiskaityti, kad ir tą V.Kavaliausko(KGB buvusių nebūna) Tyčia nuo visuomenės slėptą knygą Merkelis “Antanas Smetona”.

 2. Gerbėjas:

  Vidmantė Jasukaitytė šiuo metu stipriausiai išreiškia meilę gimtajai kalbai, kultūrai, lietuvių tautai. Ji puikiai jaučia Lietuvos negalavimus, neigiamą liberalizmo poveikį. Ačiū autorei už jautrius kūrybinius susitikimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *