Stojama į kovą su neskaidriais susitarimais ir korupcija (0)

Agnė Bilotaitė | Alkas.lt nuotr.

Agnė Bilotaitė | Alkas.lt nuotr.

Konkurencijos tarybos, Viešųjų pirkimų tarnybos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovai pasirašė trišalę bendradarbiavimo sutartį.

Pasirašyta sutartis leis geriau panaudoti tarnybų galimybes suteikiant tarpusavio ekspertinę ir techninę pagalbą ir dalintis reikšminga informacija, atliekant tyrimus dėl korupcijos, viešųjų pirkimų pažeidimų ir konkurenciją ribojančių susitarimų atliekant viešuosius pirkimus, taip pat keliant tarnybą darbuotojų kvalifikaciją.

Tuo metu Seimo Ekonomikos komitetas pritarė siūlymui naikinti vidaus sandorius.

Vadinamiems vidaus sandoriams nėra taikomos viešųjų pirkimų procedūros. Dabar įstatyme numatyta išimtis palieka spragą ir sudaro galimybes ja naudotis gana plačiai – kontroliuojamos organizacijos ne pačios teikia paslaugas, o tampa tarpininkais ir be viešųjų pirkimų procedūrų perka prekes, paslaugas ar darbus iš trečiųjų asmenų. Pavyzdžiui, viena didžiausių valstybės valdomų įmonių „Lietuvos geležinkeliai“ per metus, pasinaudodama vidaus sandorių galimybe, įgyvendino viešųjų pirkimų už 88 mln. eurų.

„Vidaus sandoriais ribojama konkurencija, didėja viešųjų paslaugų kainos, o dėl to labiausiai nukenčia vartotojai. Negana to, vidaus sandoriais kai kada bandoma pridengti neskaidrius ir neracionalius prekių ir paslaugų pirkimus“, – sakė viena pataisų autorių Agnė Bilotaitė.

Apie tai, jog tikslinga visiškai atsisakyti vidaus sandorių galimybės, yra pasisakiusios Konkurencijos taryba, Viešųjų pirkimų tarnyba ir kitos su viešųjų pirkimų efektyvumo ir skaidrumo klausimais dirbančios tarnybos. Naikinti vidaus sandorius parlamentarai siūlė ir prieš dvejus metus, tačiau buvusios kadencijos Seimas projektui nepritarė.

Viešųjų pirkimų įstatymo pataisą Seimas turėtų svarstyti pavasario sesijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: