Tautininkai Vasario 16-ąją pažymėjo kasmetinėmis tautinio jaunimo eitynėmis (nuotraukos) (15)

Vasario 16-osios eitynės | T. Jakučio nuotr.

Vasario 16-osios eitynės | T. Jakučio nuotr.

Vasario 16 d. vyko jau tradicinėmis tapusios tautinio jaunimo eitynės, skirtos Valstybės atkūrimo dienai paminėti. Eitynių dalyviai nuo Ramybės parko žygiavo per Laisvės alėją iki istorinės Prezidentūros. 

Eitynių dalyviai nešė plakatus su Kazio Škirpos ir Kazio Binkio citatomis. Skandavo „Lietuva – lietuviams!“, „Jei nenori imigrantų, tai suplok!“, „Priimk, Smetona, į savo širdį!“, „Didžiuokis ir apgink savo lietuvybę“, „Lietuva, sveikiname tave“, „Kaunas – lietuvių miestas“,„Kartu žygiuokim į baltą rytojų“ ir kiti.

Prie Istorinės Prezidentūros tautinių eitynių dalyviai pagerbė Antanos Smetonos paminklą.

Į eitynes kaip ir kasmet buvo atvykęs garsusi žydas Dovidas Kacas (Dovid Katz). Jis vėl piktinosi, kad Kauno valdžia eitynių dalyviams leido žygiuoti Kauno centre kaip ir kasmet piktinosi dėl jau visiems įprasto šūkio „Lietuva – lietuviams“, buvo nepatenkintas, kad garbinamas Kazys Škirpa, kurį jis kaltino žydų genocidu… 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

15 komentarų

 1. Kemblys:

  Nesupratau… kaip tas žydas iškišo koja iš užpakalio 12 nuotraukoje (P1340257)?

 2. Bartas:

  Barto liūdijimas: atlekiu uždusęs 14-25. Neskaičiavau , bet susirinkusiu nuo 50 iki 70 – ties. Verkti norisi. Jaunime, jūs tikrai išėjot “ravėti šieną”. O tas storas, juodas, apžėlęs ir man labai baisus atėjo. Einu paverkti į pagalvę.

  • Vilnietis:

   Natūralu, visas “labai tautiškai nusiteikęs” jaunimas baigia emigruoti 🙂 Lietuvoje vis dar lieka ir su viltimi į ateitį žvelgia liberalusis jaunimas.

   Deja, tačiau Kaunas pagal emigracijos tempus yra pirmaujantis Lietuvos miestas…

  • Gustavas:

   Aš stovėjau minioje, kur paligint buvo daug daugiau tautos. Skaičiuodamas net pagalvojau o ,kad eurų tiek turėčiau, kiek čia stovi žmonių. Kai giedojome tautos himną ir skambėjo lūpse žodžiai VIENYBĖ TE ŽYDI, pagalvojau, kad tas šaunus komentatorius Bartas stovi visai kitoje tos pačios TAUTOS minioje ir taip pat ranką prie širdies pridėjas taria žodžius VIENYBĖ TE ŽYDI. Nurijau gerklėje susidariusi kartėlį. Juk greitai išlys šlikštynės gėjai ir visa jų gauja prie kokio tuolėto po visokiasių kaltinimų netoliaracija užgiedos himną. Jau neužkalnų kai į mitingus patrauks pagonis, kurie reikalaudami kažkokių tai protėvių dvasių jėgų, bei ligių teisių, irgi giedos VIENYBĖ TE ŽYDI
   Kiek pamenu anksčiau gausesnes tautininkų eisenas lidejo nemažos policininkų pajėgos. Matomai norėdamos apginti Kacą ir Zurofą. Geitai policininkams teks lidėti Kacą ir Zurofą, kad apgintu tautininkus.

 3. Vilnietis:

  Vienintelė nauda iš tokių “patriotinių” pasivaikščiojimų – žmonės gal nors kiek atsitraukė nuo kompiuterių ir pasivaikščiojo gryname ore 🙂 Padarė pertrauką savo kv… komentarų rašinėjime.
  Visą kitą – apgailėtinas ir pigus populizmas.

 4. Žemyna:

  Brangieji tautininkai ir visi kiti:
  Žr. Delfyje I. Meliano str. apie Klaipėdai kylantį pavojų…

  • T0mas J.:

   Žemyna,
   nejau nesupranti kieno užsakyti ir apmokėti tie visi RUSAI PUOLA straipsniai?
   CŽV.
   Rusai niekada NATO nepuola.

   • Pikc:

    Rusai apskritai nieko niekada nepuola – jie vaduoja prispaustuosius ir gina ruskojazyčnų teises. 😀

   • Žemyna:

    Nenori tamsta skaityti, tai ir neskaityk, negadink akių. Tada PAKLAUSYK:
    Pirmojo psl. apačioje, dešiniajame kampe yra „Alfas pataria”.
    Spausk tamsta ir klausyk „Atviro pokalbio” laidos iš ŽR studijos… Ir nesirodyk čia tamsta, kol nebūsi išklausęs.
    Gaila, kad ten nėra galimybės pakomentuoti. Tada ten „susikaltume” – iš klaviatūrų tik draiskalai liktų, tamstai nuo tada daugiau niekada šukų neprireiktų… 🙂 🙂 🙂

   • Žemyna:

    Beje, Sąjūdžio metais jautėme stiprią Rusijos demokratinių jėgų paramą, jie atrodė tokias tvirtas pozicijas užėmę, kad ir mes tada tik šaipėmės iš tų, kas perspėjo neapsileisti saugumo srityje.
    – Nesąmonė, ką čia kalba, kas čia per atsilikėliai. Dabar ne tie laikai, žmonės daugiau niekada nebeleis žemėje karo! – Štai taip ir panašiai iš aukšto, su visažinių išraiška šaipėmės mes, tada jauni, kupini jėgų, optimizmo, entuziazmo (o gal ir ukrainiečiai, ir gruzinai, ir čečėnai, ir moldovai taip šaipėsi iš „persidraudėlių”… )
    Deja, teisūs pasirodė jie, tie „surūgėliai”, norėję mus nuo dar žioplos, viskam ir visiems atlapos Lietuvos pražūties suturėti, įspėti. Pamenu, džiugiai pranešiau į gimtadienį susirinkusiai giminei, jog Vilnių užplūdo turistiniai autobusai su užrašais „Miłośniki Wilna“. Ir nesupratau, kodėl visų nuotaika subjuro – juk visas demokratinis pasaulis su mumis, valio! 🙁 🙁 . Taigi, valio. Jie tą meilę Vilniui ir Vilnijai savo kailiu buvo patyrę, tik nesipasakojo… Tačiau ir tada dar sugebėjau jiems paprieštarauti, jog tai „tada” buvę, o „tada” tai ne „dabar”, dabar kiti laikai… 🙁

 5. TAUTININKŲ dėmesiui:

  Ar patiktų tautininkams lietuviškų TALKŲ gaivinimo mintis? Gal jos grąžins viltį nesėkmių persekiojamiems, gal atgaivins merdinčias vietoves?
  Anksčiau ne tik kaime buvo paprotys sueiti kaimynams bei giminei, ir ne tik ūkio darbus bendrai nudirbti, bet ir jaunavedžiams trobas pastatyti, su užgriuvusia bėda susitvarkyti.
  Štai tokius būtent tautininkų talkos būrius su tautininkų atpažinimo ženklais įsivaizduoju ir dabar. Kam, jei ne tautininkams imti į savo rankas PRAKTINĮ rūpestį Lietuvos gerove? Galima būtų darbuojantis bendrai praleisti ne tik atostogas, ilguosius savaitgalius, bet ir paprastus savaitgalius, ar kai dirbama savaitinėmis pamainomis.
  Pasiūlyti prisijungti ir bedarbiams – užuot depresijon smigus, savo bėdą išnaudoti kitiems bėdoje padėti. Gal galima būtų taip ir savanorišką karo tarnybą atlikti?
  Mintis atėjo klausantis vilniečio padegėlio gaisrininko Eugenijaus Snežko, žiūrint „Bėdų turgų” ir TV laidų, kur gurmanai mėgaujasi „degradais”.
  Sujungus savanoriškos karo tarnybos, urėdų, „DAROM”, Darbo biržos ir tautininkų pajėgas bei patirtį, gyventojams prisidėjus daiktais ir lėšomis, šiam taip šauniai lietuviškai kalbančiam vyrukui turėtume rasti kaip ne tik padėti, bet ir savo šiluma tos šeimos širdį pripildyti.
  Jeigu paremtų urėdijos (dabar ir karo poligonams miškai kertami ar retinami), manyčiau, galima būtų pabandyti visgi dalimis atstatyti jo namą. Pradžiai vieną kambarį ir virtuvę su vandeniu, vonia ir tualetu Manyčiau, paskelbus aukojimo akciją, galima būtų net ir geoterminiam šildymui surinkti pinigėlio. Vėliau – daugiau surinkti ir pastatyti . Daržą jam savais įrankiais sukasti, šiltadaržį pastatyti.
  Toliau talkų idėją plėtojant, galima būtų tautininkų Talkos būrius per visą Lietuvą paleisti, kad visos daugiavaikės šeimos tvarkingus namus turėtų (baldai pradžiai gali būti rankų darbo, kaip kad anksčiau gyvenome – su amžinais baldais) , daržus įdirbti, kad išmoktų ar vėl susigrąžintų įgūdį užsiauginti maistą. Štai čia būtų prasmingai panaudotos SADM lėšos, skiriamos šeimoms remti – viena po kitos praktiniais darbais kelti ant kojų Lietuvos šeimas…
  Aišku viena – Lietuvą turime atkurti patys. Visos ligi šiol buvusios valdžios įrodė, kad joms negalima to patikėti… Rankos jų ne tuo galu įsriegtos, ir mintis ne ta kryptimi veikia 🙁
  Reikia pasitelkti patyrusius meistrus, kad pavadovautų, o mes kai ką mokam, kai ko meistrai pamokys. (taip ir amatus atgaivinsim). Gera pradžia – pusė darbo. Jei pavyks, kartu su „Darom”, ar tautininkai vieni gal įves naują atostogų talkose madą. Bent pusę atostogų skirti atidirbti viens prieš vieną su skurdu kariaujančiųjų daugiavaikių šeimų labui. Pagalvokime ir apie psichologinį poveikį tokių šeimų vaikams – atėjo tiek tvirtų gerų Lietuvos dėdžių jiems PADĖTI! Jie šalia tokių dėdžių sustoję ir patys galės pramokti meistrauti (bent malkas kapoti, daržą sukasti, ar griovius geoterminiam šildymui iškasti….
  Na, kaip TAUTININKAI? O „ALKAS” – nenorėtų pats ar kartu su p.Antanaičiu imtis skleisti šią iniciatyvą? Pons Antanaitis galėtų filmuoti reportažus (panašiai, kaip amerikiečiai rodė savo savanorių pulkus, padedančius bėdų ištiktiems namus atgauti).
  Gal tada neskubės žmonės iš anksto lėktuvų bilietų turkijosna pirkti, gal organizacinė kuopelė susės ir pagalvos, nuo ko pradėti, kas ko imsis?

 6. Žemyna:

  Kai kas čia priekaištavo, kad mažai tautiečių susirinkę.
  Mano nuomone, kalta savivaldybė. Reikėjo, kad ji uždraustų eiti… 🙂
  Šiaip aš, pvz., beveik nedalyvaudavau masiniuose renginiuose. Bet užteko Zuokui uždrausti eitynes, ir aš kaip kulka ten atsidūriau. Nes man joks meras nenurodinės, ar aš savo tautos šventę sėdėdama, ar ant galvos stovėdama, ar eitynėse pažymėsiu. Taigi, ko gero būtent ZUOKO DĖKA tokios šaunios tautininkų eitynės buvo. Derėjo tada jam oficialią tautininkų padėką pareikšti 🙂
  O šiemet galima buvo porai gražių, žaviai besišypsančių panelių pabandyti prieiti prie šio kerinčio grožio vyriškio, švelniai paimti už parankių ir paprašyti kartu nusifotografuoti mūsų vėliavos fone. Kol jie aiškintųsi, vieni galėtų greitai ir gražiai už jo nugaros vėliavą išskleisti, o kiti nufotografuoti. Kaip sakoma „лови момент” 🙂

 7. Kaunietis:

  Kur dingo kauniečių patriotizmas, kad taip silpnai palaiko tautišką jaunimą? Galėjo išeiti kartu ir pasidžiaugti Lietuvos nepriklausomybės diena. Visada smagiau eiti ten, kur iš širdies patys žmonės rengia, o ne partijų ar valdžios suvaryti. Vilniuje buvo atvesti moksleiviai organizuotai, dirbtinai padarytos eitynės, kaip , kovo 11-ąją konservatoriai suorganizavo alternatyvias, partines eitynes.
  Kai džiaugiasi žmonės iš širdies, nesuvaryti yra šimtą kartą maloniau, nors tokių būna visada mažiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *