Prezidentė įteikė Nacionalines kultūros ir meno premijas (nuotraukos) (0)

Menininkams iteiktos premijos2017_lrp.lt

Menininkams įteiktos Nacionalines kultūros ir meno premijos | lrp.lt nuotr.

Vasario 15 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios išvakarėse šalies menininkams įteikė Nacionalines kultūros ir meno premijas, paskirtas už didelius kūrybinius nuopelnus.

„Kultūra ir menas mums atveria plačiausią erdvę bendrauti, kalbėti su pasauliu unikaliu balsu ir kartu, tarsi patikimas inkaras, neleidžia atitrūkti nuo savo šaknų. Į jūsų išskirtinius kūrinius talento tėkmės suneša visa, kas per amžius užkoduota tautoje, kas leido išsaugoti mūsų valstybę, nepamiršti, kas esame, ką išgyvenome, kuo norime dalytis“, – sakė Prezidentė, sveikindama Nacionalinės premijos laimėtojus.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad ši premija – tai įvertinimas už kūrybiniame kelyje pasiektas aukštumas, už didelį jausmo ir minties darbą, dalyvavimą kuriant valstybę.

Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija architektui Audriui Ambrasui suteikta už jautrų miesto erdvių formavimą ir profesinę atsakomybę. Aktoriui Vytautui Anužiui – už klasikinės aktorinės mokyklos šiuolaikiškumą. Legendinis džiazo muzikų trio – Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas ir Vladimiras Čekasinas šia premija apdovanoti už Lietuvos džiazo mokyklos kūrimą ir už viso gyvenimo kūrybą. Už abstrakčiosios tapybos turiningumą premija įteikta tapytojai Rūtai Katiliūtei, o režisieriui Gyčiui Lukšui – už kūrybišką nacionalinės literatūros interpretaciją kino kalba ir taip pat už viso gyvenimo kūrybą. Rašytojas Valdas Papievis premiją pelnė už egzistencinės patirties raišką ir atnaujintą romanų estetiką.

Visiems laimėtojams Prezidentė padėkojo už kūriniuose jaučiamą meilę Lietuvai, žmogui ir palinkėjo neišsenkančių kūrybos šaltinių.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: