Į neeilinę sesiją susirinkęs Seimas uždraudė visokį smurtą prieš vaikus (3)

Smurtas prieš vaikus | Pixabay.com nuotr.

Smurtas prieš vaikus | Pixabay.com nuotr.

Vasario 14 d. susirinkęs į neeilinę sesiją Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė pataisas, kuriomis uždraustas visų formų smurtas prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes. Šiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė 116 Seimo narių.

„Šiandien Lietuvos Seimas padėjo tą būtiną pirmą žingsnį, kad mes galėtume savo Lietuvą auginti su drąsiais, oriais, nemušamais vaikais. Mūsų laukia labai ilgas darbas, bet šiandien mes pagaliau atidarėme duris į tą kitą ateitį, į ateitį be smurto“, – sakė viena pataisų iniciatorių Dovilė Šakalienė.

Įstatymų pataisomis nustatyta, kad draudžiamas visų formų smurtas prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes, o tėvai ar kiti teisėti vaiko atstovai ir valstybė turi užtikrinti vaiko apsaugą. Pakeitimais apibrėžtas ir visų rūšių smurtas prieš vaiką: fizinis, psichologinis, seksualinis, taip pat nepriežiūra.

Prieš posėdį visuomenininkai Seimo pirmininkui įteikė apie 30 tūkst. Lietuvos piliečių pasirašytą peticiją, kuria deklaruojama parama tokioms pataisoms.

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos įsigalios, kai jas pasirašys Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: