R. Karbauskis. Pokyčiai alkoholio kontrolės sistemoje neišvengiami (33)

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Labai prašant liberaliam jaunimui, kuris neįvertina alkoholio poveikio mūsų visuomenei, dalinuosi baisia statistika.

Higienos instituto Sveikatos informacijos centras (Privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos SVEIDRA duomenys) 2001-2016 metais Lietuvoje oficialiai registruota:

Visose amžiaus grupėse:

148599 psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant alkoholį;
53792 alkoholinė psichozė;
35908 alkoholinė kepenų liga ( kepenų cirozė ).

Vaikai ir jaunimas nuo 7 iki 17 metų:

6273 alkoholio toksinis poveikis;
1037 psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant alkoholį;
870 alkoholio priklausomybė;
36 alkoholinė kepenų liga ( kepenų cirozė ).

Šitie skaičiai tėra ledkalnio viršūnė, nes liga diagnozuojama tik tada, kai žmogus patenka į gydymo įstaigą. Realybė yra tokia, kad tik nedidelė dalis alkoholio priklausomybę turinčių žmonių papuola į gydytojų rankas. Vaikų atveju, kai kalbama apie alkoholio poveikį jų sveikatai, veikia noras nuslėpti tikrąją priežastį, kuo dažniausiai suinteresuoti patys vaikų tėvai. Nežiūrint to, statistika yra tragiška. Per penkiolika metų vien jau fiksuotų alkoholinės psichozės atvejų yra virš 53 tūkstančių. Ką gali padaryti žmogus sergantis alkoholine psichoze? Prisiminkime tragediją Kėdainių rajone, Saviečių kaime, kur alkoholine psichoze sergantis tėvas sumetė į šulinį du mažamečius savo vaikus.

Pokyčiai alkoholio kontrolės sistemoje neišvengiami, nes neįmanoma susitaikyti su situacija, kai alkoholiu žudoma tauta. Niekas nesiruošia uždrausti alkoholio vartojimo, visų paversti abstinentais, tačiau alkoholio prieinamumas bus maksimaliai sumažintas, o už nelegalią alkoholio gamybą ir kontrabandą bausmės bus neišvengiamos. Nebeturime kito pasirinkimo: arba ryžtamės išbristi iš alkoholizmo liūno, arba visiems laikams įtvirtinsime savo, kaip daugiausiai alkoholio išgeriančios tautos, vardą.

Nebūčiau toks atkaklus, jei nesuvokčiau, jog didžiausia grėsmė kyla mūsų vaikams, kurie alkoholį vartoti pradeda vis jaunesni ir jo suvartoja vis daugiau.

Nesivadovauju emocijomis, remiuosi statistika.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

33 komentarai

 1. Ramunai:

  laikykis. Puolimas tik aktyves. Vis daugiau samdomu mafijos suniuku prades saklinti.

 2. Nepatiklus:

  Gal vis tik reiktų ir kažkokių palyginamųjų skaičių: Kiek Danijoje, Latvijoje ir t.t. O šitokie bandymai manipuliuoti 15 metų laikotarpio skaičiai ne nerodo, kuria linkme jie keičiasi…

 3. ainis:

  Atsitiktinai atradau šitą tinklapį. Bravo bravo kūrėjams ir puoselėtojams šitos svetainės.

 4. pastaba:

  liūdna kai neskiriama alkoholizmas (liga) nuo girtavimo (ydos) ir bandoma visą visuomenę prilyginti liginims

 5. Gražina:

  Nesuprantu… vieni gelbsti žmonių gyvybes, kiti po truputį nuodija žmones. Pažiūrėkit, kaip visi sukilo. Mat verslą žlugdo, verslą, kuris sėja mirtį. Sakysite, kad pačių žmonių sprendimas, gerti ar ne. Tai kodėl tada yra gelbėjami savižudžiai? Juk tai yra taip pat žmonių pasirinkimas. Išeina, jei nuodus išgeria iškarto, tai blogai. Jei nuodija save po truputį, tai normalu, nes tai labai padeda verslui. Atsipeikėkite, gerbiamieji verslininkai, stabdykite mirtį nešantį verslą, nors tiek pasidarbuosite Lietuvos labui. Imkitės ko nors naujo, nepavojingo ir įdomaus.
  Pagarba ir padėka R. Karbauskiui už atkaklų rūpinimąsi mūsų žmonėmis.

  • Nepatiklus:

   Jeigu taip galėtume išgydyti girtuoklius- būtų puiku. Bet esmė, kad bandoma užlenkti tik smulkius konkurentus, nes 80 proc. alkoholio parduoda didieji prekybos centrai. Tai tik verslo perdavimas turtingiesiems. O girtuoklis, kaip gėrė taip ir gers, tik pirks taške, kur nei laiko, nei amžiaus apribojimų, nei mokesčiai mokami.

 6. Pritariam:

  Statistika baisi, reikia riboti alkoholį. Turi būti specializuotos parduotuvės, tikrai šalia duonos nesinori matyti degtinės. Mano šeima nevartoja alkoholio, net sūnūs negeria. Kas nori save nuodyti – tegul važiuoja į specializuotas parduotuves.

 7. Juozas P.:

  Šitą TEKSTĄ paleiskite kaip partijos reklamą visuose portaluose

 8. Suvare zmones:

  i alkoholizmo liuna, sistemingai tai buvo daroma visus tuos 25 metus, dabar nori uždrausti alkoholi. Visiška kvailyste.

  • LosAngeles:

   Taip, tikrai nebukite kvailiais ir nustokite kartoti nesamones. Svaigalu uzdrausti NEKETINAMA. Galesite mielasis sriaubti kiek tik jums sveikatele leis, o kam idomu ir kas be prisirisimu ziuri i ta reikala senu seniausiai pasakyta kad sauso istatymo ivesti neketinama. Siekis- apriboti visais imanomais budais prieinamuma ir kelti zmoniu samoninguma kad patys maziau vartotu

 9. Diedas:

  Karabasas nusirito iki kremlinių delfio trolių lygio.
  Kokia bebūtų tema, visada ras kaip apdergti Lietuvą.
  Į parašytus 15 metų skaičius nesigilinau,(gerai kad ne 115metų, atrodytumėm dar baisiau) bet kad esame daugiausiai gerianti tauta tai akiplėšikas melas.
  “įtvirtinsime savo, kaip daugiausiai alkoholio išgeriančios tautos, vardą.”
  Už šituos žodžius, šitas oligarchas kvailu veideliu turėtų atsakyt.
  Prieš rinkimus pats užkūrė melagingais skaičiais paremtą viešųjų ryšių kompaniją apie pasaulinius alkoholikus lietuvius, ant to balto arklio pakliuvo į seimą, to negana, atpigino degtinę silpnų gėrimų atžvilgiu, ir to dar negana toliau mus dergia ir seka pasakas kad kažką darys.
  Laikas pradėt vykdyt pažadus, o ne svaičiot “štai kaip bus”

  • rimtai:

   Diedai,
   tamsta reikalaujat vykdyti pažadus. Gal pristabdytumėte savo bendraminčius bendrapartiečius, kad jie nekaišiotų pagalių. O tai kažkaip negražiai gaunasi.

   • Diedas:

    Tamsta, pats jau pripratintas kasdiena būti murkdomas informacinėse pamazgose, nemanykit kad ir kiti tokie pat. Ant jūsų vemia, jūs atsakot tuo pačiu.
    Karabasas pasiremdamas skaičiais iš lempos, jus išvadino nepagydomu pijoku,vaikus degradais geriančiais vos ne nuo gimimo,Grinevičiūčia televizijos laidoje žmoną paleistuve, tai keršydamas mane išvadinot partiečiu.
    Fu kaip žema.
    Pilnaverčiam žmogui būti partiečiu didžiausias pažeminimas.
    Partija ir asmenybė – nesuderinami dalykai.
    Aš nenusileisiu iki jūsų lygio, ir nevadinsiu viešai kiaule komunistu

  • LosAngeles:

   Taip, tamsteles bendrapartieciai per n kadenciju taip ir nepradejo pazadu vykdyti, bet dabar matosi jau pasiryze…reikalauti is kitu. Puiku. Kaip sake vienas, i kurio zodzius verta isisklausyti:
   -broli, nusiimk rasta nuo saves, tada galesi isimti savo broliui sapeli is akies

   • Diedas:

    Štai kaip bus: pokyčiai nešvengiami, dirbsim, stengsimės, kovosim, sieksim aukščiau, į problemas žiūrėsim plačiau, į klausimus gilinsimės giliau.
    Kitame penkmetyje tarbiniai žmonės kurs dirbtinę planetą, įvykdys maisto programą ir parduotuvėse bus būtiniausių produktų.
    Niekad, nė tūkstantąja procento dalimi netikėjau bė vienu partiečiu.
    Ir nė karto neapsirikau.
    O visokiausi Los Angelai kas ketveri metai lieka su asilo ausimis.

    • LosAngeles:

     Taip, su asilo, o Diedas lieka kas ketveri metai su ‘kanopinio ilgaausio’ ausimis. Tamstos situacija tikrai nepalyginamai kilnesne… Ir kuo gi?
     Kaip yra(o tai ne dabartiniu nuopelnas)- jau matome, o kaip bus- dar pamatysim.

     • Diedas:

      Mano situacija ne kilnesnė, bet ralesnė.
      Los Angele, pats tikriausiai esi jaunas, nes tiki kremliaus agentų svaičiojimais apie šviesią ateitį.
      Realybė žiauresnė.
      Gudriomios machinacijomis su kainomis padaryta taip, kad degtinę gert labiau apsimoka. Priedo žurnalus ir televiziją neregėtais mastais užplūdo degtinės reklama. Dar ir kontrabandinės degtinės atsirado.
      Tik karabasui atėjus į valdžią iškarto, užgriuvo, dar neseniai drausta, azartinių lošimų reklama.
      Apie nauajas darbo vietas ir investuotojus net nebekalbama. Karabasinę kovą su emigracija parodo iškalbingi skaičiai. Per Sausio mėnesį 15 000 žmonių deklaravo išvykę į užsienį. Tris kartus daugiau, negu pernai per tą patį laikotarpį.
      Ką dar daugiau reikia matyt?

 10. Nepatiklus:

  Tai ne statistika, o manipiliavimas skaičiais. Melas ir šmeižtas yra ir tai, kad vadinate daugiausia išgeriančia tauta: tai nacių ideologo Gebelso triukas “Kuo didesnis melas-tuo lengviau juo patikės”
  Dar paaiškinsiu ką reiškia PSO naudojami 17,8 l absoliutaus alkoholio žmogui. Tai kiekvienam LT gyventojui nuo 15 metų kasdien- 2 buteliai 5proc. alaus arba dvi taurės vyno 200 ml arba 123 gr. degtinės. Jeigu tiek iš tiesų vartotų, tai visi 2,5 mln. Lietuvos gyventojų kiekvieną dieną vaikščiotų bent jau 0,8 promilės girtumo. Ar daug pažįstate žmonių, kurie taip vartoja? Tuo labiau, kad remiantis statistika, kasdieną geria tik 1 proc. žmonių. Nesueina jokie galai. O esmė, kad pridedama 22 proc. šešėlio, neskaičiuojamas turistų išgertas kiekis ir neskaičiuojamas 1 mln. emigravusių lietuvių neoficialiai išvežtas kiekis, kuris galėtų būti apie 20 proc. Taip pat meluojama apie veikiančių alkoholio prekybos taškų skaičių, įskaitant kavines ir kt. Įvardijama 19000. Tai visiškos nesąmonės, nes skaičiuojamos visos nuo neatmenamų laikų išduotos licencijos, kurių pusė jau senų seniausiai nebeveikia. Tai tas pats, kad tvirtintume, jog Lietuvoje gyvena 3,7 mln gyventojų.
  Bet kaip ir sakiau, kuo didesnis melas, tuo lengviau juo patikės.

 11. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Lietuviškame ES pakraštyje, pigiausia degtinė turėtų būti 16,80 e/l, pritaikius vakarinio ES pakraščio taisykles. Dabar, pigiausia apie 8 e/l.

 12. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Lietuviškame ES pakraštyje, pigiausių rūkalų (20 vnt pakuotės) kaina turėtų būti 6,90e, pritaikius vakarinio ES pakraščio taisykles. Marlboro (20 vnt pak) – 11,20 e. Dabar, pigiausi – 2,70 e.

 13. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “R. Karbauskis. Pokyčiai alkoholio kontrolės sistemoje neišvengiami”.
  Tai pokyčiai visą laiką buvo ir bus, tik neaišku kur jie nuves? Taip ne tik alkoholio vartojime, bet ir visose srityse reformuojamės, reformuojamės, o po reformų pasižiūrime, kad vėl reikia REFORMUOTIS. Tai ar ne taip ir šį sykį atsitiks? Gi kaip jau matėmė, M.Gorbačiovas kovojo, J. Andropovas kovojo, o kaip buvo taip ir liko. Taigi kova ko gero gali būti tik IMITUOJAMA, nors gal būt galvojama, kad taip iš tikro kovojama.
  Noriu ponui R.Karbauskiui aiškiai pasakyti, esate visi gerokai iki rinkimų informuoti, kad einate į valdžią antikonstituciniu būdu ir esate NETEISĖTAI, antikonstituciškai valdžioje. Ką tas reiškia? O tas reiškia, kad visos be išimties partijos, Seimo nariai, prezidentai, vyriausybės NIEKINA LR Konstituciją, kuriai prisiekė. Nei ponas R.Karbauskis, nei ponas V.Pranckietis nieko neatsakė, kai buvo informuoti apie tai detaliai. Atsitvėrė tylos siena nuo Valstybės teisinių ir demokratinių pamatų. Todėl ponas R.Karbauski….. jau praėjo pakankamas laiko tarpas nors atsakymui “gavau”. Tačiau nė to neišstenėta. Taigi teigiu preliminaria išvada, be teisingumo Valstybėje Jūs ponai NEPASIEKSITE NIEKO apart padidėjusios emigracijos. Taigi matau, nesiruošiate atkurti Valstybės teisinių ir demokratinių pamatų. Tai kol neatkursite, tol Jūsų darbo rezultats bus NULINIS. FIKCIJA. NIEKALAS. Pirmieji daigai rodo, ….. geriau išvadas atidėsiu vėlesniam laikui….

 14. lyvis:

  Svagalai suksis per internetą. Čipolinas čia bus bejėjis. lyvis

 15. Kvailystės visa ta alkoholio prekybos “reforma” – kas gėrė, tas gers ir dar žino kur gauti (pijokų kalambūras). 🙂

 16. Bitkresle:

  Geras naujienu portalas. Lb palaikau p. Karbauski ir jo anti-alkoholine kampanija. Tikrai, niekas nepridare tiek zalos Lietuvai kaip alkoholio vartojimas.

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Taip pat manau, kad anti-alkoholinė kampanija yra gerai. Tikrai gerai. Tačiau kiek Lietuvoje mes turėjo gerų idėjų ir kampanijų? Viskas padaroma taip, kad gerą idėją, na atleiskite už žodelį, sušika, viską paverčia Valstybės apvogimu. Tai kgbistinis metodas. Statė atominę ir vienu ypu apvogė Valstybę 685 milijonai litų, state Independence, vėl apvogė Valstybę ir pastatė Klaipėda į pavojingą zoną, darė žemės reforma, o įvedė korupciją su žemės kilnojimu, na ir t.t. Skaitykite “Antikonstitucinės valdžios grožybės”
   http://www.ekspertai.eu/antikonstitucines-valdzios-grozybesii-d91308

   Pridėsiu, darė demokratiją, o išėjo IDIOTIZMAS…. skaitykite kitus mano straipsnius, kad ir “Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”
   http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825

   Partinės nusikaltėlių gaujos tik dėl lovio, o ne dėl Lietuvos pešasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: