Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas netenka pareigų (7)

Sraigtasparnis_kam.ltBaigus tarnybinį patikrinimą dėl planų Lietuvos karinius sraigtasparnius remontuoti Rusijoje, Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis nusprendė, kad šiuo metu nuo pareigų nušalintas Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas negalės toliau eiti šių pareigų.

Priimant sprendimą remontuoti Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius „Mi-8“ Rusijoje, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas neužtikrino, kad būtų įgyvendinta Gynybos resursų tarybos posėdyje išsakyta politinė nuostata neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje, ir galimai pažeidė Kariuomenės drausmės statutą.

„Turima medžiaga rodo, jog sprendimas remontuoti sraigtasparnius ir skirti tam lėšų buvo priimtas su sąlyga, kad remontas nebus vykdomas Rusijos teritorijoje ar šios šalies tiekėjų. Plk. A. Navickas, būdamas aukščiausiu Lietuvos karinių oro pajėgų pareigūnu, neužtikrino 2016 m. vasario 9 d. ministerijos Gynybos resursų tarybos posėdyje išsakytos politinės nuostatos – neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje įgyvendinimo. Nacionalinis saugumas nesuderinamas su laisvu politinių nuostatų traktavimu“, – sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

Ministras pasirašė du su šiuo sprendimu susijusius įsakymus: vieną, kuriuo nutraukiamas iki šiol galiojęs A. Navicko nušalinimas nuo pareigų, ir antrą, kuriuo jis perkeliamas į rezervą.

Dėl A.Navicko galimai padaryto drausmės pažeidimo ministras pavedė Krašto apsaugos ministerijos Generaliniam inspektoriui atlikti tarnybinį patikrinimą.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija tuomet taip pat įspėjo, kad sraigtasparnių remontas Rusijoje būtų kirtęsis su Europos Sąjungos sprendimais dėl sankcijų Maskvai ir Lietuvos užsienio politika.

Kas ir kur remontuos kariuomenės sraigtasparnius, bus nuspręsta po artimiausio Gynybos resursų tarybos posėdžio.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Bartas:

  Dar vienas “vitkauskas”.

  • Gustavas:

   Gal gali paaiškint Bartai, aš o galgal ir tikras lietuvis, nekalbant jau apie Pikc,Kemblį,Kažin,Kaunietį, aa Perkūno Paukštį(neta prasme) ir dar saują gerb. komentatorių, gi visi suprantam, kad nereikia eit su velniu oboliaut. Bet šito ima ir nesupranta daug metų ištarnaves Lietuvos kariškis. Tai kur šuo pakastas?

   • Bartas:

    Gal tai šiuolaikinio lietuvio gyvenimo suvokimas. Pigiau “dizelinas”, pigiau Lenkijoje, daugiau Norvegijoj, “dvasingiau” maskovijoj, o jei pigiau sutaisysi malūnsparnį, gal būsi ir paaukštintas. Dar , į tokį “gerą, draugišką elgesį” bus atkreiptas dėmesys ir tų, kurie nesibaigiančiam kare su ”fašizmu” padėkos už ”piniginę pagalbą” . Minčių daug ir įvairių. Galiu ir suklysti.

 2. S:

  “Gynybos resursų tarybos”. Resursai, resursai, resursai. Yra lietuviškas žodis IŠTEKLIAI. Taigi, o mūsų išteklius šita valdžia su ES įsakymais iššvaistė, viską ką įmanoma. Pagrindiniai gynybos ištekliai pirmiausiai yra lietuviai žmonės, savo krašto gynėjai. Šie žmonės dabar sunaudojami ES vakarų šalyse kaip pigi skurdžių darbo jėga, užtikrinanti šitos sumautos sistemos išgyvenimą. O dėl to remonto, tai leiskite su jumis nesutikti, ponai atkaklieji. Rusai taiso savo gamybos malūnsparnius. Žinoma, kad pigiausia pas gamintoją taisyt. Tačiau NE, nes taip ES pasakė, “politika” mūsų tokia. Ignalinos AE rusai pastatė, reiškia todėl – išjungti. Kodėl tada mes rusams tarnavusių ES šalininkų neišjungiam? Grybauskaitė, Landsbergis, Linkevičius, ir t.t.? Gal ir tuos daugiabučius griaukim rusų statybos? Taigi pagyvensit be namų, užtikrinsit politiką… Čia kažkas ne taip vyksta dabar mūsų žemėj. Ai, tiesa, žemė jau mums nepriklauso. ES…

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Taip, privalom griauti tuos pabaisas daugiabučius. Šeimoms dera tik namai.

   • Gustavas:

    Kada į tavo vienišą namelį nesulaukdami didesnio pasipriešinimo ateis ir prievartaus tavę ir tavo šeimą, tolimesni kaimynai negirdės tavo šauksmo, artimesni iš baimės užvers namų langines, artimi gal net pasidžiaugs , nes gal tamsta tverdamas tvorą nugvelbei 10 cm. jo žemės,o gal pabarei kaimyną ,kad jis nugvelbė tavo 10 cm. ar susikeldamas savo teritoriją žemėmis vandeniu užtvindei jo rūsį, ar šeip laimės daugiau turėjai. NUSTOK SVAIGTI.Vienišų namelių era pasbaigė 1939 kai europje kaimynas kaimynui įsikando į gerklę ir kai mes užsisklende savo namelyje manėme pratunosim nepaliesti. Ir kas mūsų durnumu tada pasnaudojo ir kas dabar mūsų protus trolina. Tai tokie komentatoriais kaip S.

    • Pikc:

     Niekaip nesutinku: sugrūdimas į daugiabučių narvelius kaip tik didina susvetimėjimą – asmeninė erdvė pradedama kurti atsiribojant nuo kaimynų. Geras straipsnis apie tai: http://doxa.lt/geldele-nelaimingam-socialiniam-kuneliui/
     Vis dėlto, straipsnio tema kita, ir čia negaliu pritarti S nuomonei: nepriklausomai nuo gamintojo, karinės paskirties technikos remontą patikėti potencialiam kariniam priešininkui yra labai negudrus ėjimas. Nesvarbu, kad tie sraigtasparniai pasenę visomis prasmėmis, o jų karinė vertė artima nuliui – dideli dalykai prasideda nuo mažų. Su eurosajūzu tai neturi nieko bendro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: