Etninės kultūros vakare aptartos tradicijos ir naujovės tautodailės baruose (0)

Lietuvos tautodailininkų sąjungos vadovas dailininkas Jonas Rudzinskas | Lietuvostautodaile.lt nuotr.

Lietuvos tautodailininkų sąjungos vadovas dailininkas Jonas Rudzinskas | Lietuvostautodaile.lt nuotr.

Vasario 8 d. Lietuvos nacionaliniame muziejuje įvyko pirmasis šių metų etninės kultūros vakare „Tradicijos ir naujovės tautodailės baruose: Lietuvos tautodailės sąjungai – 50 metų“.

Vakare dalyvavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas dailininkas Jonas Rudzinskas, paveldosaugininkas dr. Jonas Glemža ir etnologas-dailėtyrininkas dr. Vytautas Tumėnas. Jie kalbėjo apie šių dienų šiuolaikiškumo įtaką tradiciniams amatams ir apie tai, kaip sugyventi su technologijų naujovėmis ir neprarasti etninės kultūros savitumo. Buvo pristatyta jubiliejinė Lietuvos nacionaliniame muziejaus paroda „Lietuvos tautodailininkų sąjungai – 50“, atidaryta šių metų sausio 26 d. ir veiksianti iki kovo 20 dienos. Parodoje rodomi vaizduojamosios, taikomosios ir paprotinės dailės kūriniai.

Pradžią Lietuvos tautodailininkų sąjungai davė 1966 metų kovo 1 dieną įkurta Liaudies meno draugija; dabartiniu vardu (sutrumpintai – LTS) ji buvo pavadinta 1990 metais. Joje buriasi kūrybiški, dažnai ne vienu talentu apdovanoti žmones, kurie domisi tautos meniniu palikimu, perima tradicijas ir ieško naujų išraiškos būdų. LTS valdyba ir regioniniai skyriai organizuoja parodas, rengia katalogus, knygas ir kuria filmus apie savo narius, leidžia periodinį leidinį Tautodailės metraštis.

Lietuvos nacionalinio muziejaus etninės kultūros vakarai vakarai yra skirti vyresniųjų klasių moksleiviams, mokytojams, studentams ir visiems, kurie domisi lietuvių etnine kultūra. Jų metu mokslininkai, kraštotyrininkai ir tautodailininkai supažindins su tradicine lietuvių gyvensena, darbais, buitimi, papročiais, kultūrine aplinka ir šiuolaikinėmis tapatybėmis. 2016–2017 m. vakarų ciklas yra skirtas Vietos bendruomenių ir Tautinio kostiumo metams.

Vakarai yra nemokami, vyksta Naujajame arsenale, Arsenalo g. 1.

2017 m. dar bus surengti 2 etninei kultūrai skirti vakarai:

Kovo 15 d. 16 val. Etnografinės tradicijos fiksavimas: turgūs fotografo kraštotyrininko Balio Buračo (1897–1972) fotografijose

Balandžio 19 d. 16 val. Tautinio kostiumo tradicija XIX amžiaus pabaigoje – XX amžiaus pradžioje.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: