Laive „Mintis“ vyko susitikimas su JAV ambasadore Ane Holl (0)

JAV ambasadore Lietuvoje susitikime laive_rengeju nuotr

JAV ambasadorė Lietuvoje Anė Hol | ku.lt nuotr.

Vasario 8 d. Klaipėdos Universitete (KU) lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė J. E. Anė Hol (J. E. Anne Hall) su patarėju politikos ir ekonomikos klausimais Tedu Janisu. Susitikimo su jūros mokslų ir technologijų mokslininkais vieta – mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ – parinkta neatsitiktinai: ambasadorė yra dirbusi JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja vandenynų, tarptautinės aplinkosaugos ir mokslo klausimais, todėl KU mokslininkų tyrimų temos jai puikiai žinomos ir artimos.

J. E. Anė Hol sužavėjo modernus laivas, kurio technines ir tyrimų įrangos galimybes pristatė antrasis laivo kapitonas Tomas Žapnickas.

Su JAV ambasadore susitiko KU mokslo ir meno prorektorė doc. dr. Rita Vaičekauskaitė bei jūros mokslų ir technologijų srityje tyrimus vykdantys mokslininkai. Mokslininkai su ambasadore kalbėjosi abiem šalims aktualiomis temomis, kurios susijusios su pasaulio vandenynų būkle globalios klimato kaitos kontekste.

KU mokslininkai pristatė Klaipėdos universiteto mokslininkų ir tyrėjų mokslinių tyrimų temas, akcentuodami partnerystę su JAV mokslo ir studijų institucijomis bei siūlydami naujas galimas bendradarbiavimo sritis, kurios susijusios su JAV ir Lietuvos mokslininkų bendradarbiavimo skatinimo bei mokslo komercializavimo galimybėmis. Ambasadorei pristatytas 2018 metais Klaipėdos universitete vyksiantis JAV IEEE/OES bendruomenės bei Klaipėdos universiteto ir Baltijos slėnio asociacijos organizuojamas Baltijos simpoziumas, aptartos JAV ambasados galimybės prisidėti organizuojant kviestinių pranešėjų iš JAV atvykimą.

Prof. dr. A. Razinkovas-Baziukas ir prof. dr. Georgas Umgieseris pristatė Europos lagūnose, tame tarpe ir didžiausioje Europos lagūnoje – Kuršių mariose, vykdomus tyrimus.

JAV ambasadore Ane Hol susitikime laive_ku.lt

JAV ambasadorė Anė Hol susitikime su mokslininkais laive „Mintis“ | ku.lt nuotr.

Vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Diana Vaičiūtė, dirbanti nuotolinių metodų ir kosminių radarų duomenų taikymo srityje, pasidalijo planais atlikti tyrimus pasitelkiant NASA ekspertų žinias.

Jūros technologijų ir gamtos mokslų dekanė doc. dr. Rima Mickevičienė pakomentavo jūros technologijų tyrimų temas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtros planus.

Susitikime asmeniniu ambasadorės kvietimu dalyvavo KU Fizinės geografijos programos doktorantas Remigijus Dailidė, pernai laimėjęs Ilinojaus valstijoje (JAV) įkurto Vydūno fondo profesoriaus Stepono Kolupailos vardo premiją.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *