Savos tautos kultūra turėtų lydėti nuo pat lopšio (3)

kudikis_V.Balkuno nuotr

V. Balkūno nuotr.

Vasario 17 dieną, penktadienį, 18 val. Vilniuje, Pijaus palėpės rūsyje (Antakalnio g. 64, Vilnius) Šeimų svirnas kviečia išmokti lietuvių liaudies lopšinių. Lopšinės – tai patikrintas būdas kalbėtis su kūdikiais ir vaikais. Jos lydėjo mūsų protėvius nuo gimimo, ramino ir auklėjo ne vieną kartą ir, svarbiausia, yra veiksmingos iki šiol. 

Bemiegės naktys… Tai turbūt pirmas dalykas, ateinantis mintin galvojant apie gyvenimą su kūdikiu. Vaikų ligų gydytoja Vytenė Menkevičienė net rašė, kad prastas kūdikių miegas yra natūralus dėl nebrandžios jų nervų sistemos. Ką daryti, kai patiems limpa akys, o vaikutis niekaip neužmiega? Mūsų protėviai turi nuostabų sprendimą – dainuokite. Lietuvių liaudies lopšinės yra gražios, raminančios ne tik vaiką, bet ir nuvargusius tėvus, jos perteikia doros principus, pasakoja nuostabiausius siužetus ir tiesiog užburia. Savos tautos kultūra kiekvieną turėtų lydėti nuo lopšio.

Lopšinės – tai būdas jautriai ir su meile atliepti vaiko poreikius, suteikti ramybės ir saugumo jausmą. Pavargusiam, suirzusiam, viskuo nepatenkintam vaikui tereikia… uždainuoti, visai nesvarbu, kokio amžiaus jis būtų.

„Gražiausias mūsų tautos lopšines siūlyčiau dainuoti ne tik migdant jau gimusius vaikus, bet ir pasiimti jas į gimties virmsą“, – siūlo Šeimų svirno subūrėja Miglė Valaitienė.

Miglė kviesdama į Lopšinių vakarą sako, jog tai „proga susitikti esamiems ir būsimiems tėvams, norintiems vesti savo vaikus protėvių pramintu keliu, baltų kultūrą padaryti įprastu ir kasdieniu dalyku, atrasti dvasinę ramybę sunkiausiomis tėvystės akimirkomis. Kartu tai būdas prisiliesti prie protėvių kultūros patiems ir prisiminti brangias vaikystės akimirkas motinos glėbyje“.

Apie Šeimų svirną:

Šeimų svirnas – tai dar besiburianti šeimų romuvėlė, kurios tikslas – bendrauti šeimomis, kartu švęsti šeimos šventes, remiantis baltų tradicijomis auklėti vaikus ir keistis žiniomis, kartu mokytis ir kurti. Šeimų svirnas savo susibūrimus pradeda nuo Lopšinių vakaro, tačiau ateityje žada rengti šeimų susibūrimus, baltų kultūros užsiėmimus vaikams, įvairias kalendorines šventes, paskaitas apie gyvenimą šeimoje laikantis baltų papročių ir dorovės principų.

Norėdami prisijungti užsirašykite el. paštu:

valaiciusvirnas@gmail.com

arba skambinkite Miglei 8 605 50501

Daugiau žinių rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Religija, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

3 komentarai

  1. Manau, kad lopšines vaikučiams dainuoti tikrai būtina, tuomet jie tampa ramesni, greičiau užmiega. Aš dainuodavau net gi žindydama, žinoma tyliai.

  2. Tvankstas:

    Kūdikis girdėdamas mamos atliekamą lopšinę užauga kūrybingas, ramios sielos asmuo. Aukštas ir švelnus mamos balsas yra nepaprastai svarbus ir daug įtakojantis žmogų visą likusį gyvenimą.

  3. Tikrai turėtume išmokti ir lopšinių ir kitais būdais rūpintis mūsų vaikų miegu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: