„Lietuvos pašto“ naujovė: kaimuose pašto skyrius pakeis „ateities laiškininkai“ (2)

Lietuvos pašto nuotr.

Lietuvos pašto nuotr.

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas modernizuoja pašto paslaugų teikimą šalies kaimiškose vietovėse. Visos pašto paslaugos greitu metu bus teikiamos gyventojų namuose arba Ateities laiškininkų mobiliuose paštuose, kurie neaplenks net atokiausių Lietuvos kaimų.

„Šiandienos demografiniai ir socialiniai iššūkiai, kurie labiausiai juntami šalies regionuose, tiesiogiai veikia ir Lietuvos pašto veiklą. Mažėja ne tik klientų srautai, bet ir suteikiamų pašto paslaugų. Tai mus skatina pertvarkyti pašto paslaugų teikimą kaimiškose vietovėse ir nukreipti investicijas į pašto paslaugų prieinamumo atokiau kaimuose gyvenantiems žmonėms didinimą bei darbo sąlygų ir socialinių garantijų darbuotojams gerinimą“, − teigė Lietuvos pašto tinklo direktorė Inga Dundulienė.

Lietuvos paštas kaimo gyventojams siūlo modernų ir šiuolaikišką pašto paslaugų teikimo būdą – „Ateities laiškininko“ koncepciją. Mobilius, išmaniąja įranga aprūpintus Ateities laiškininkus gyventojai galės telefonu išsikviesti į savo namus, kur jiems bus suteiktos visos pašto ir finansinės bei kitos bendrovės teikiamos paslaugos. Toks paslaugų teikimo būdas, pasak I. Dundulienės, bus ypač patogus atokiau kaime gyvenantiems, fizinę negalią turintiems ar vyresniems žmonėms, kuriems dažnai sudėtinga be artimųjų pagalbos pasiekti artimiausią paštą. Laiškininko išsikvietimas į namus nieko nekainuos.

Akivaizdus klientų poreikis

Mobilūs Ateities laiškininkai taps integralia pašto infrastruktūros dalimi. „Svarbu pažymėti, kad šalies kaimiškų seniūnijų gyventojams atsiras gerokai daugiau galimybių pasinaudoti Lietuvos pašto teikiamomis paslaugomis. Tiek pašto, tiek finansinės paslaugos bus teikiamos mobiliuose Ateities laiškininkų paštuose, kurie įsikurs ir numatytu laiku reguliariai klientus aptarnaus nustatytose vietose. Taip pat papildomai visas Lietuvos pašto teikimas paslaugas Ateities laiškininkai galės suteikti kliento namuose ar kitoje gyventojams patogioje vietoje. Tuo tarpu pašto korespondencijos siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių, pensijų ir socialinių išmokų pristatymas į namus vyks įprastai“, – kalbėjo I. Dundulienė.

Lankstesnis ir operatyvesnis klientų aptarnavimas per Ateities laiškininkus bus palaipsniui diegiamas visoje šalyje – tose kaimiškų paštų apylinkėse, kur dėl minimalaus klientų srauto iki šiol paštas dirbdavo ir klientus aptarnaudavo vos po 2-4 valandas per dieną.

ateities_laiskininko_koncepcija

Lietuvos pašto Tinklo direktorės I. Dundulienės teigimu, jau dabar juntamas kaimo gyventojų poreikis savo namuose pasinaudoti teikiamomis pašto ir finansinėmis paslaugomis. Pavyzdžiui, šiuo metu net 7 iš 10 gaunamų įmokų už įvairius mokesčius yra sumokamos laiškininkams, kai šie pristatydami pašto korespondenciją ar prenumeruojamą spaudos leidinį lankosi gyventojo namuose. 74 proc. spaudos leidinių prenumeratos užsakymų irgi priimami laiškininkų, o beveik du trečdaliai įvairių namų apyvokos prekių, kurių galima įsigyti paštuose, yra parduodamos gyventojų namuose.

Sustiprins laiškininko profesijos prestižą

Diegiant „Ateities laiškininko“ koncepciją bus pertvarkyta 350 stacionarių ir 27 kilnojami paštai. Šiems paštams priskirtose gyventojams aptarnauti apylinkėse dirbs mobilūs Ateities laiškininkai.

Moderniais ir šiuolaikiškais Ateities laiškininkais, kurie dirbs pagal naujojo Lietuvos pašto klientų aptarnavimo standarto reikalavimus, galės tapti dabartiniai kaimuose dirbantys paštų darbuotojai. „Kol kas dar negalime tiksliais skaičiais įvardyti, kaip keisis Lietuvos pašto komandos sudėtis. Šiuo metu aktyviai bendraudami su kaimo paštų darbuotojais vertiname jų galimybės, norą ir pasiryžimą tapti Ateities laiškininkais.

Galime patikinti, kad įgyvendinus pašto tinklo pertvarką, reorganizuotų paštų darbuotojams bus užtikrinamos visos socialinės garantijos. Visomis išgalėmis dėsime dideles pastangas, kad galėtume savo darbuotojams pasiūlyti ir kitas darbo vietas tiek mūsų įmonėje, tiek ir už jos ribų“, – tvirtino I. Dundulienė.

Ji pabrėžė, kad Ateities laiškininkams bus pagerintos darbo sąlygos bei socialinės garantijos. „Keičiantis laiškininkų darbo pobūdžiui bus didinamas darbuotojų atlygimas, taip pat pagerės darbuotojų socialinės garantijos.

Laiškininkai bus aprūpinti išmaniąja įranga, palengvinsiančia atlikti pašto ar finansines operacijas. Darbuotojams sudarysime galimybes tobulėti, gilinti savo kompetenciją ir kvalifikaciją, siekiant stiprinti jų konkurencingumą darbo rinkoje“, – pažymėjo I. Dundulienė.

Šalies kaimiškose vietovėse diegiamos „Ateities laiškininko“ koncepcijos investicijos sieks daugiau nei 1 mln. Eur.

Pasiteisinusi praktika

Mobilūs laiškininkai, kurie aptarnauja klientus jų namuose, yra užsienyje pasiteisinusi praktika. Pašto tinklas kaimiškose vietovėse yra modernizuojamas remiantis užsienio šalių, ypač Islandijos ir kaimyninės Lenkijos, patirtimi. Pertvarka vykdoma atsižvelgiant į reguliariai atliekamų klientų nuomonės tyrimų rezultatus, kaimiškų vietovių gyventojų, bendruomenių ir socialinių partnerių nuomonę bei rekomendacijas dėl pašto infrastruktūros gerinimo. „Esame pasirengę įdiegti modernų, XXI a. iššūkiams atsparų sprendimą. Tai – tinkamiausias ir vienintelis kelias, kuriuo šiandien gali eiti bendrovė, siekdama ne tik dirbti pelningai ir teikti maksimalią grąžą valstybei, bet svarbiausia – užtikrinti kokybiškas ir visiems prieinamas pašto paslaugas“, – pažymėjo I. Dundulienė, Lietuvos pašto Tinklo direktorė

Gyventojams, kurie turės galimybę naudotis Ateities laiškininko paslaugomis, bus iš anksto pranešama per vietos žiniasklaidą, bendruomenes bei kitomis informavimo priemonėmis.

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi plačiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.   

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

2 komentarai

 1. Esame puikūs, kai kurie kai kada netgi teisūs.. Netgi po 1795 m. nelaimės:
  …”1794 12 19 iš derybų pasitraukė Prūsija, kadangi kitos šalys atsisakė patenkinti visus jos reikalavimus. Todėl pradžioje 1795 01 03 buvo pasirašytas susitarimas tik tarp Rusijos ir Austrijos. Prūsija prisidėjo tik 10 24. Nauja sutartis kartu buvo ir demarkacinis, naujas sienas nustatantis susitarimas tarp šių valstybių. Pagal trečiojo Respublikos padalijimo sutartį, etninės lietuvių ir baltarusių žemės bei Kuršo kunigaikštystė ir dešiniakrantė Ukraina teko Rusijai. Prūsija prisijungė Užnemunę ir dalį Lenkijos. Kita dalis lenkų žemių teko Austrijai. Abiejų Tautų Respublikos valstybė buvo išbraukta iš Europos valstybių sąrašo.”

  Dievai neapleido mūsų, – minėsime po kokių 13-os mėnesių, to susigrąžinimo, kaip valstybės, – į sąrašą 100 metį
  …jau

  Bet deja, –
  be “Pay Post” – inio, – visiškai neišmatuojamo, net debiliškai teroristinio (per “Lietuvos paštą” užprievartavimo”),
  galima taip teigt ar ne, nežinia; bet… be, be ir visgi be, buvusio Sus. ministro, Seimo nario Eligijaus Masiulio, –
  tapatybine Dievų bausmę už panieką sau, savai kalbai – I Š M E S T O !

  Todėl ir viskas (su šiuo pat dar nelietuviško, bet lietuvių, – nes valstybė Lietuva, ir kalba valstybinė …pagal kostitutą,
  irgi kol kas lietuvių), – “Lietuvos pašto” pavelde, su visais Peterburgo-Kauno pašto karietų stočių, Peterburgo-Varšuvos (per Lentvario Imperatoriškąją stotį… BE BĖGIŲ, į Europą) technologinių išradimų statinių, bei… visa visa po Kovo 11-osios vėl atsigaunančia aplinka, taip r e i k š m i n g a. Ne vien IŠ “PayPostinimui” į l i e t u v i n i m u i
  – bet ir tarptautiškai, – tai pačiai Prūsijai jau (vėl) atsigręžiant per “skolininkų” prezidentinę D.Trump įtaką,
  – į Liublino unija 1569 m. nustatytų sienų riboženklių atstatymą (Potsdame numatrytos 1945 m. Taikos konferencijos aplinkoje)
  čia, nei nelaimėlis ŽIOPLYS visiškas (su “savuoju buku kaip, po puspadžio pusmetrio gylyje slieko išnara” paliktu
  “Pay Post” …brrr. brrr. brrr. – kokia akivaizdi gėda-nelaimė kalbai L I E T U V I Ų) E.Masiulis, nei bet kuris galių
  netekęs v a l d y t i Lietuvą …neįdomus. Įdomu: vien po “Pay Post” gėdos-absurdo (liepta keist nuo nelai…)
  ryškia greta Neries krantinėje “lygiuojančio-šuoliuojančio” paminklinio Vamzdžio Valdovo šeimininkai, –
  Lietuvos Respublikos Prezidentė, kaip ŠEIMININKĖ jo (ir visa Lietuvoje),
  Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas su jį veikt “ministruot = patarnaut lietuviškai” skyrusio
  Seimo pirmininku… KODĖL? Ar jie yra Lietuvos, – Valstybės su visa kalba sava,
  ar kažkokių “Pay Post”-terių okupantų atstovai?? Kas atsakys…..

  Gerai, kad žinom, – atsakys, –
  Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto PIRMININKAS,
  jis viską sprendžia, ir jam privalu, bei p a j ė g u pasirūpinti šiuo.

  Negi ir p. Ramūnas Karbauskis iš visiškų “pay-poster počtaljoninių”, tik mažas skirtumas “Pay Post ar почта””

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: