Filmo „Tarp pilkų debesų“ kompozitorius F. Hauška pasiūlytas „Oskarui“ (0)

Folkeris Bertelmanas-Hauška | M. Foking (Foecking) nuotr.

Folkeris Bertelmanas-Hauška | M. Foking (Foecking) nuotr.

Pagal Rūtos Šepetys knygą kuriamo filmo „Tarp pilkų debesų“ kompozitorius Folkeris Bertelmanas-Hauška (Volker Bertelmann-Hauschka) pasiūlytas „Oskaro“ apdovanojimui. Jis prisijungė prie filmo montažo režisierės Veronikos Dženet (Veronica Jenet), kuri šiam apdovanojimui buvo iškelta prieš porą dešimtmečių.

Sausio 24-ąją JAV kino akademijos paskelbtuose „Oskaru“ siūlomų apdovanoti sąrašuose F. Hauška pavardė įrašyta kartu su Dustinu Oaloranu. Kompozitoriai kartu kūrė garso takelį filmui „Lion“ su Nikole Kidman ir Devu Patelu. Šis filmas taip pat atrinktas geriausio filmo ir geriausių antro plano aktorių apdovanojimams.

„Nepaprastai didžiuojuosi ir džiaugiuosi mūsų kompozitoriaus sėkme. Kai mes pradėjome dirbti, nemanėme, kad filmas „Lion“ ir jo muzika taps tokiu fenomenu“, – teigia „Tarp pilkų debesų režisierius Marius Markevičius.

Jo nuomone, „Lion“ ir „Tarp pilkų debesų“ paliečia panašias temas: meilę, viltį, šeimos svarbą, dvasios stiprybę ir pasiryžimą išgyventi net sunkiausiomis akimirkomis. „Jaučiu, kad susidomėjimas tokiomis istorijomis auga, ypač dabartiniame kontekste, kai pasaulyje tiek daug negatyvumo. Tikiuosi, kad „Tarp pilkų debesų“ ir ypatinga Hauška kurta muzika palies ir įkvėps žiūrovus tikėti šviesiu rytojumi“, – sako režisierius.

„Oskarai“ bus išdalyti iškilmingose iškilmėse vasario 26-ąją Holivude.

„Tarp pilkų debesų“ Lietuvos ir pasaulio kino teatrų ekranuose pasirodys šių metų pabaigoje.

„Tarp pilkų debesų“ pasakoja jaunos merginos Linos, kartu su šeima 1941-aisiais ištremiamos į Sibirą, istoriją. Nežmoniškose ir sudėtingose sąlygose paauglė subręsta kaip asmenybė: tremtyje išgyvenanti artimųjų netektį, ji čia sutinka pirmąją meilę.

„Tarp pilkų debesų“ kuria tarptautinė Lietuvos, JAV ir D. Britanijos prodiuserių komanda. Filmo prodiuseris – Žilvinas Naujokas, prodiusavęs „Tadą Blindą“, žiūrimiausią nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu sukurtą filmą.  Filmo režisierius – Los Andžele gimęs ir užaugęs Marius Markevičius, žinomas filmo „Kita svajonių komanda“ režisierius.

Filme vaidina užsienio ir lietuvių aktoriai: Belas Poulis (Bel Povley) („Paauglės dienoraštis“), Lisa Loven Kongsli („Force Majeure“), iš „Vikingų“ serialo pažįstamas Peteris Franzenas, geriausiu JAV serialu „Auksiniuose gaubliuose“ pripažinto „Mr.Robot“ aktorius Martinas Valstromas, Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas ir kiti.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: