Seimo narė G. Kildišienė pateikė pareiškimą VRK dėl Seimo nario mandato atsisakymo (0)

Greta Kildišienė | Alkas.lt nuotr.

Greta Kildišienė | Alkas.lt nuotr.

Š. m. sausio 23 d. Lietuvos Respublikos Seimo narė Greta Kildišienė pateikė pareiškimą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) dėl Seimo nario mandato atsisakymo. Seimo rinkimų įstatymas numato, kad Seimo nario įgaliojimus nutrūkusiais pripažįsta VRK ne vėliau kaip per 15 dienų po to, kai tam atsiranda įstatyme numatytas pagrindas. Pagal įstatymą šį pareiškimą Seimo narys pats asmeniškai turi pakartoti VRK posėdyje.

Šiam klausimui nagrinėti VRK rytoj,  sausio 24 d., 16 val., surengs posėdį, kuriame Seimo narė turės patvirtinti savo valią.

Kadangi Greta Kildišienė buvo išrinkta vienmandatėje Anykščių-Panevėžio (Nr.49) rinkimų apygardoje, Seimo narės įgaliojimus pripažinus nutrūkusiais, parlamente atsiras laisva Seimo nario vieta. Seimo rinkimų įstatymas numato, kad nauji Seimo rinkimai minėtoje rinkimų apygardoje turi būti surengti ne vėliau kaip per 6 mėnesius.

Kadangi š. m. balandžio 23-ią dieną yra paskelbti merų rinkimai dviejose savivaldybėse: Šakiuose ir Jonavoje, minėtame posėdyje VRK svarstys galimybę paskelbti naujus rinkimus į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Anykščių–Panevėžio rinkimų apygardoje Nr. 49 tą pačią dieną – 2017 m. balandžio 23 d.

Jei vyktų rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Anykščių–Panevėžio rinkimų apygardoje Nr. 49 tą pačią dieną kaip ir merų rinkimai Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybėse, būtų sutaupytos valstybės biudžeto lėšos.

Primename, kad VRK posėdžiai yra tiesiogiai transliuojami internete. Š. m. sausio 24 d. VRK posėdį tiesiogiai galima bus stebėti čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: