Eglučių surinkimo vajus pasiekė neregėtų aukštumų (0)

„Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ | Akcijos rengėjų nuotr.

„Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ | Akcijos rengėjų nuotr.

Jau dešimtus metus iš eilės vykęs vajus „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ pasiekė neregėtas aukštumas. Daugiau nei savaitę trukusio vajaus metu eglutėms skirtuose konteineriuose visoje Lietuvoje surinkta net 1222 kubiniai metrai žaliaskarių atliekų, o gyventojų aktyvumas išaugo beveik 40 nuošimčių. Palyginimui, praėjusiais metais surinkta 890 kubinių metrų medelių.  

„Džiaugiamės, kad su kiekvienais metais prie šio vajaus jungiasi vis daugiau gyventojų, didėja surenkamų eglučių kiekiai ne tik didžiuosiuose, bet ir mažesniuose Lietuvos miestuose, konteineriuose randama mažiau pašalinių atliekų. Tai tik patvirtina, kad lietuviai tampa vis sąmoningesni, noriai prisideda prie aplinkos tausojimo ir sveiko gyvenimo būdo. Pavyzdžiui, vien sostinėje šiemet surinkta 755 kubiniai metrai nupuoštų eglučių, o toks kiekis beveik dvigubai viršija praėjusių metų akcijos rezultatus Vilniuje“, – sakė akcijos iniciatorių, ekologinių sprendimų bendrovės „Ecoservice“ vykdomoji direktorė Daiva Skrupskelienė.

Aktyvumu išsiskyrė ir kiti Lietuvos miestai – Šiauliuose surinkta 150, Klaipėdoje – 105, Šilutėje – 65 kubiniai metrai kalėdinių eglučių.

Konteinerių buvimo vietos miestuose kaip ir kasmet buvo parenkamos atsižvelgiant į patogumą gyventojams – šalia daugiabučių, prekybos centrų, kultūros namų ir kitų žmonių susibūrimų vietų. Tačiau D. Skrupskelienė pastebi, jog nemaža dalis gyventojų nupuoštas kalėdines eglutes vis dar pasivargina nunešti į specialias surinkimo vietas ir tiesiog palieka šalia konteinerių, laiptinių ar kitose atokesnėse vietose.

„Šis vajus pasitarnavo ir teritorijų tvarkytojams, kurie vietoj to, jog savo ruožtu surinktų ir į atliekų surinkimo aikšteles išvežtų ne vietoje paliktas eglučių atliekas, jas galėjo tiesiog atvežti ir išmesti specialiuose mūsų akcijos konteineriuose. Tikimės, kad kitąmet šiuo ekologišku žaliųjų atliekų tvarkymo pavyzdžiu paseks dar daugiau gyventojų, kurie pasibaigus šventiniam laikotarpiui neskubės išmesti kalėdinių simbolių kur papuola, o jais pasirūpins tinkamai. Taip pat atsižvelgdami į šių metų rekordinį aktyvumą ketiname plėsti vajaus mastą – miestuose atsiras dar daugiau surinkimo vietų, bus statomi didesnės talpos konteineriai“, – apie kitų metų planus pasakojo D. Skrupskelienė.

Šiais metais jubiliejinis vajus „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ vyko net trylikoje Lietuvos miestų – Vilniuje, Šiauliuose, Vilkaviškyje, Kazlų Rūdoje, Kybartuose, Širvintose, Šilutėje, Šilalėje, Pagėgiuose, Trakuose, Lentvaryje, Lazdijuose ir Klaipėdoje. Visoje Lietuvoje buvo pastatyti net 39 specialiu vajaus lipduku pažymėti konteineriai, į kuriuos gyventojai galėjo atnešti atitarnavusias kalėdines eglutes ar jų šakas.

Vajaus metu surinktos žaliaskarių atliekos yra perdirbamos ir virsta ekologišku kuru bei kompostu, taip tausojant gamtos išteklius ir mažinant aplinkos užterštumą. 

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: