Mokslų akademijoje vyks pokalbis apie Lietuvos pagonis barbarus tapusius krikščionimis (6)

Darius Baronas | LKMA, G. Olsevičiūtės nuotr.

Darius Baronas | LKMA, G. Olsevičiūtės nuotr.

Sausio 19 d. 15 val. Vilniuje Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3, 115 kab., Vilnius) vyks dr. Dariaus Barono ir dr. Stiveno K. Rovelo (Stephen C. Rowell) paskaita-pokalbis „Lietuvos civilizacijos paieškos Lietuvos at(si)radimas prasidėjo nuo 1009 m. šv. Brunono Kverfurtiečio misijos ir vyksta iki šiol“.

Renginyje taip pat dalyvaus Lietuvos istorijos instituto Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos skyriaus vedėja doc. dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.  

„Nepaisydami įvairių sunkumų ir netikėtų posūkių, nukreipę žvilgsnį į praeitį, galime apčiuopti vieną paslaptingą savybę – lietuvišką stuburą, padedantį ant žvėrių tako gyvenančiai tautai išsilaikyti. Kai kurių mokslininkų nuomone, būtent prieš šešis amžius įvykęs Lietuvos krikštas lietuvių tautai suteikė kultūrinį kodą, leidžiantį mūsų šaliai reikštis Vakarų lotyniškosios civilizacijos kontekste“, – teigia renginio apmokėto Europos socialinio fondo (ESF) lėšomis rengėjai. 

Šis paskaita-pokalbis yra ESF remiamo projekto „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“ dalis. Paskaitos-pokalbio vedėjams D. Baronui ir S. K. Rovelui už veikalą „Lietuvos virsmas: pagonys barbarai tampa vėlyvųjų viduramžių krikščionimis“ (The Conversion of Lithuania: from Pagan Barbarians to Late Medieval Christians, Vilnius 2015) Lietuvos istorijos instituto Mokslo tarybos teikimu pasiūlyta suteikti 2016 m. Lietuvos mokslo premiją.

Vienas iš šios knygos autorių Lietuvių katalikų mokslų akademijos mokslinis sekretorius D. Baronas yra tas pats asmuo, kuris kartu su Dangiru Mačiuliu 2011 m. yra gavęs Krašto apsaugos ministerijos įsteigtą Patriotų premiją už knygą „Pilėnai ir Margiris: istorija ir legenda“, menkinančią legendinį Pilėnų žygdarbį.

Norintys dalyvauti šiame renginyje kviečiami užsirašyti tel. 8 692 45332 arba el. p. e.griciute@lma.lt

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Levas:

  Kas “muziką” užsako – tokią Darius ir groja. Tikras krikščionis. Saviems gal gražu…

 2. Šaunuolis Dariau, šaunuolis. Pagarba.

  • Pikc:

   Tai jau tikrai – kaipgi gali negerbti savo paties tautą dergiančio veikėjo (o ir ne už dyką gi dergia – reiškia, verslus, progresyvus). 🙂
   O jei rimtai – neko stebėtino, kad eurosajūzas finansuoja tokius renginius: gi sajūzo politika yra atvirai priešiška tautiškumui. Bet kad MŪSŲ PAČIŲ valstybinės įstaigos tokioje antilietuviškoje veikloje aktyviai dalyvauja, tai jau DAUG KĄ pasakantis faktas. Pecunia non olet?

 3. LosAngeles:

  ‘Judas’ nera kazkas naujo, kazkas budingo tik siems laikams. Ir tai jau bendrinis vardas… Pas mus ju, kaip ir visur kitur, yra. Deja, bet akivaizdu

 4. Vaitas:

  Aptarinėjama „Lietuvos civilizacijos paieškos Lietuvos at(si)radimas prasidėjo nuo 1009 m. šv. Brunono Kverfurtiečio misijos ir vyksta iki šiol“, bet negalima neaptarti Daukanto, Gedgaudo, Rosales ir kt. darbų; negirdėti 320 m. pr.m.e. Pitėjo (Phyteas) iš Masilijos (Marselio) pranešimo apie Ostiaioi (Ostimioi) tautą, jos aprašymais rėmėsi vėlesni aisčių Aestiorum gentes krašto tyrėjai. Todėl minimas „Lietuvos at(si)radimas“ 1009 m. turi būti kabutėse.

 5. Nieko sau – oficialiai lietuvius išvadino keiksmažodžiais.
  Prie gerų vyrų už tai jau būtų gavę per snapą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: