Tūkstančiai bėgikų Vilniuje pagerbė Lietuvos laisvės gynėjus (0)

Sausio 13-os begimas Vilniuje_madeinvilnius.lt,M.Tichanavicius foto

Lietuvos laisvės gynėjų paminėjimui skirtas bėgimas Vilniuje | M. Tichanavičiaus nuotr., madeinvilnius.lt

Sausio 14 d. tūkstančiai žmonių dalyvavo jau dvidešimt šeštą kartą vykusiame tradiciniame tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtame žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams atminti.

„Bėgimas – unikalus ir kartu  prasmingas būdas žuvusiųjų atminimui įamžinti. Į vieną komandą šimtus žmonių suburiantis bėgimas kiekvienam jo dalyviui suteikia galimybę išgyventi ypatingos bendrystės jausmą – bendrystės su visais savo komandos partneriais ir su visais šiuo keliu jau bėgusiais anksčiau. Tautos bendrumas Sausio 13-ąją vedė žmones stoti prieš sovietų tankus ir ginti savo Tėvynę”, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Devynių kilometrų trasoje nuo Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto bėgo per 6000 bėgikų atvykusių iš beveik 200 įvairių Lietuvos miestų bei miestelių taip pat svečiai iš Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Gruzijos,  Ispanijos, Italijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos valstijų, Latvijos, Lenkijos, Portugalijos, Švedijos ir Ukrainos. Lietuvos kariuomenę atstovavo per tris tūkstančius karių iš 25 Lietuvos kariuomenės dalinių. Šiais metais renginyje ypatingai gausiai dalyvavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai, kurie bėgo vienoje kolonoje kartu su sąjungininkų kariais iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Čekijos.

Vyriausias šiais metais užsiregistravęs bėgimo dalyvis buvo Lietuvos šaulių sąjungos atstovas gimęs 1937 metais. Du užsiregistravę dalyviai bėgime dalyvauja nuo 1992 metų ir šiandien bėgo jau dvidešimt šeštąjį kartą. Šiais metais organizuotas pagarbos bėgimas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus, kuris šiais metais net trečdaliu didesnis nei pernai.

Pirmieji bėgimo trasą įveikė keturi bėgikai, kurie finišo liniją kirto draugiškai susikibę už rankų.

Kaip ir kasmet bėgimo rengėjai įsteigė apdovanojimus gausiausiai bėgime dalyvavusiems trims kolektyvams. Gausiausiu kolektyvu, dalyvavusiu pagarbos bėgime, pripažinta Sausumos pajėgų Motorizuota pėstininkų brigada ,,Geležinis Vilkas“, iš sporto klubų gausiausia  – bėgimo klubo „F.O.C.U.S. Running“ iš Vilniaus komanda, o gausiausios mokyklos komandos prizas atiteko Vilniaus „Ąžuolyno“ gimnazijai.

Sėkmingai įveikusiems 9 km nuotolį buvo įteikti atminimo medaliai, taip pat bėgimo dalyviams buvo dovanojamos raudonos spalvos apyrankės, kurios užbaigė per paskutiniuosius bėgimus kurtą spalvinę apyrankių gamą, todėl ankstesniais metais dalyvavusieji pagarbos bėgime buvo kviečiami mūvėti visų trijų – Lietuvos vėliavos – spalvų juosteles.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: