Vilkų medžioklės laikas jau baigėsi (1)

pixabay.com nuotr.

Vilkas | pixabay.com nuotr.

Sausio 12 d. Aplinkos ministro Kęstučio Navicko įsakymu nutraukiama vilkų medžioklė šiuo, 2016-2017 m., medžioklės laikotarpiu, nes jau sumedžiotas šiam laikotarpiui nustatytas jų skaičius.

Lietuvoje vilkus leidžiama medžioti nuo spalio 15 d. iki balandžio 1 d., tačiau jų medžioklė nutraukiama anksčiau, jeigu išnaudojamas sumedžiojimo limitas. Šį sezoną buvo leista sumedžioti 60 vilkų.

Atsižvelgus į savivaldybių administracijų pateiktus duomenis apie ūkiniams gyvūnams vilkų padarytą žalą, savivaldybėms, kuriose žalos mastai didžiausi, iš bendro 60 vilkų sumedžiojimo skaičiaus per šį laikotarpį Alytaus, Biržų, Molėtų, Rokiškio, Širvintų, Tauragės ir Vilkaviškio rajonų savivaldybių teritorijose leista sumedžioti ne mažiau kaip po vieną vilką, Kupiškio rajono – ne mažiau kaip du vilkus, Klaipėdos rajono – ne mažiau kaip tris, Lazdijų ir Varėnos rajonų – ne mažiau kaip po keturis.

Daugiausia vilkų – net šeši – sumedžiota Varėnos r. savivaldybėje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Kaunietis:

    Gal visdėlto nereikia žudyti tų Dievo padarėlių? Juk jie – miško sanitarai! Manau, kad ta vilkų kiekio reguliavimo problema yra dirbtinė. Siūlyčiau ūkininkams geriau saugoti savo galvijus ir tada nereikės dirbtinai reguliuoti vilkų skaičiaus juos iššaudant. Gamta pati padarys reikalingą atranką. Neįsivaizduokime esantys dievai, nes tokie tikrai nesame.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: