Patriotinės organizacijos metamos į gatvę. Bename tapo net Sausio 13-osios brolija (3)

Gasparas Genzbigelis ir Dalia Grybauskaitė | asmeninė nuotr.

Gasparas Genzbigelis ir Dalia Grybauskaitė | asmeninė nuotr.

Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolija 26-ąsias tragiškų įvykių metines pasitinka kaip benamė. Iš patalpų sostinės Gedimino prospekte organizacija buvo priversta išsikelti jas perėmus Turto bankui ir dar pareikalavus 17 tūkst. eurų.

– Kodėl jums toks svarbus patalpų klausimas nesprendžiamas iki šiol? – „Vakaro žinios“ teiravosi Sausio 13-osios brolijos pirmininko Gasparo Genzbigelio.
– Mes neturime lėšų patalpoms išlaikyti. Kariuomenės vadas leido mums įsikurti mažame kambarėlyje Vilniaus karininkų ramovėje. Ten suvežėme visą brolijos archyvą, taip pat ir neįkainojamus mūsų istorijai 1991 m. sausio įvykių dalyvių liudijimus. Tačiau karininkų ramovė negali suteikti mums adreso, kaip reikalauja Registrų centras. Kol jo nėra, negaliu pagal įstatymą net ataskaitinio suvažiavimo sušaukti.

– Jeigu tik adreso tereikia, kodėl negalite įregistruoti brolijos nors ir savo bute?

– Galėčiau, bet bijau. Prieš daugiau nei metus buvome sulaukę Turto banko ieškinio – mus kaltino laiku neatlaisvinus patalpų, ir dėl to Turto bankas priskaičiavo savo negautas pajamas – 17 tūkst. eurų. Tiesa, po mano pokalbio su tuomečiu Vyriausybės vicekancleriu Rimantu Vaitkumi ieškinys iš teismo buvo atsiimtas, bet daugiau jokios pagalbos nesulaukėme. Be to, nėra jokios garantijos, kad Turto bankas nepradės ir vėl reikalauti tų pinigų. Jeigu aš įregistruosiu mūsų visuomeninę organizaciją savo gyvenamojoje vietoje, o Turto bankas paduos mane į teismą kaip asmenį, tada bijau, kad pats būsiu išvarytas ubagais.

Kol patalpas valdė savivaldybė, bėdų nebuvo. O Turto bankas, perėmęs visą nenaudojamą arba, kaip jie sakė, neefektyviai naudojamą turtą, pjovė be jokių skrupulų per visas patriotines organizacijas – atiminėjo patalpas iš Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių, paskui iš Lietuvos Sąjūdžio Kaune, iš mūsų brolijos. Tarsi susidorojimo banga perėjo, kad mes nesimaišytume, netektume savo statuso. Kai organizacija įregistruota oficialiai pagal įstatymus, ji gali kelti įvairius nepatogius klausimus. O kai esi išbrauktas, esi niekas.

– Prieš 26 metus sovietų tankų ir desantininkų nepabūgę žmonės šiandien jaučiasi nereikalingi?

– Negali sakyti, kad nereikalingi, bet manau, kad kai kurios institucijos ir biurokratai pasistengia, kad nebūtų skatinama patriotinė žmonių veikla, kad nebūtų noro priešintis valstybės pamatų klibinimui, žmonės būtų atbukinti, nuleistų rankas ir galvotų, kad nieko negali pakeisti. Manau, kad už to stovi kažkas rimto, tai nėra šiaip sau beprotiški žingsniai – spaudimas eina iš visų pusių.

– Laisvės gynėjų susitikimuose kasmet kalbama apie istorinės atminties išsaugojimą, raginama skirti lėšų įvykių liudininkų prisiminimams surinkti ir užrašyti. O jūs tuos liudijimus laikote seife, kodėl neviešinate?

– Esu pateikęs dalį Sausio 13-osios dalyvių prisiminimų Lietuvos valstybės naujajam archyvui, jie panaudoti M. Mažvydo bibliotekoje kuriant interneto portalą www.laisve15.lt. Tų pasakojimų, liudijimų surinkta gerokai daugiau, bet kol kas negalėjau jų visų viešinti ar perduoti į archyvus. Todėl, kad dalis jų gali būti panaudota, kol vyksta Sausio 13-osios byla. Koks nors žmogus gali būti netiksliai išreiškęs mintį, o „kremliniai“ advokatai panaudos tai Sausio 13-osios byloje prieš Lietuvą.

Apskritai yra skaudu matyti, kai liudininkus kviečia į teismą ir juos reikia su vežimėliais atvežti. Žmonės tiek skausmo patyrę, suluošinti, kiti ir artimųjų netekę, o jų nervai vėl dirginami, jie jaučiasi atstumti, paniekinti, kai mūsų valstybė advokatus nemokamai skiria Sausio 13-osios bylos kaltinamiesiems, bet ne laisvės gynėjams. Dėl to labai norisi tam tikrus valdininkėlius, kurie atėjo ant gatavos laisvės, nusodinti, kaip nors sustabdyti jų tyčiojimąsi iš laisvės gynėjų, pareikalauti nors moralinės atsakomybės prieš tuos žmones.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. !!!:

  Gal čia tik verslas bet greičiausiai čia politika kaip ir tos žydrosios gėlęlės…

 2. Deja,
  – kaip jau buvos sakyta Seimo Konstitucijos (kuri nuo 2014-01-24 n e b e v y k d o ma !!!) salėje
  vienam iš pačių pačių įtakingiausių ambasadorių ES, taip ambasadorių atstovaujančių Azijos
  dalį,
  1990-91 teko baimintis ir gintis nuo TANKŲ,
  dabar
  …dar nuožmesniame XXI a.
  teks visuotinai gintis nuo dar raiškesnės nuožmesnės ir be gailesčio
  n u o l a t i n ė s – BANKŲ ATAKOS.

  Moralas
  – bijota T A N K Ų,
  teks gintis nuo BANKŲ
  ***
  bank’elių,
  bank’etukų,
  t.y. staliukų
  savininkėlių
  – grobuonių

 3. arvydas damijonaitis:

  KREMLIAUS PROPAGANDISTŲ „SPINDESYS“ IR SKURDAS.
  1.Kremlinis šmeižikas A.Paleckis (už melą ir niekingą šmeižtą yra nuteistas);
  2. E. Zurofo – R.Vanagaitės sexy „tandemas“(už melą ir šmeižtą dar nenuteisti);
  3.Kremlinė propagandistė R.Grinevičiūtė – Janutienė (už melą ir šmeižtą dar nenuteista).
  1.Kokias Kremliaus užduotis vykdo, atkakliai valdžios siekiantis, okupacijos laikų išgamos Justo Paleckio vaikaitis Algirdukas? Matome akivaizdų Kremliaus bandymą LR Seime turėti antivalstybines, išcentrines tendencijas reiškiantį nepilnavertį „pilietį“ A.Paleckį. Kažkodėl ,nepasipriešinus visuomeninėms organizacijoms (pvz. Sausio 13 brolijai), tarpininkaujant LSDP, neprieštaraujant rinkimų komisijos pirmininkui, A.Paleckiui buvo leista dalyvauti LR Seimo rinkimuose. Apšmeižęs Lietuvos nepriklausomybės kovotojus, okupantų propagandos skleidėjas, teistas dėl šmeižto, A.Paleckis negali, neturi teisės dalyvauti LR Seimo rinkimuose. Taip Kremlius siekia demoralizuoti emigracijos šoką pergyvenančią Lietuvos visuomenę. A.Paleckis yra tik įrankis. Tautos demoralizacija yra sunkus nusikaltimas. Gal tai pagaliau suvoks Lietuvos Generalinė prokuratūra?
  2.E.Zurofo-R.Vanagaitės sexy “tandemo” tikslas-pridengti NKVD-KGB nusikaltėlius, lietuvšaudžius, skleisti Kremliaus antilietuvišką šmeižto propagandą.
  Kremlinės NKVD – KGB organizacijos okupacijos laikotarpiu nužudė Lietuvoje šimteriopai daugiau nekaltų žmonių nei rudieji naciai. Žydų tautybės lietuvšaudžiai, „raudonieji naciai“, klastingai kaip priedangą naudoja antisemitizmo propagandą. Kaltinimai antisemitizmu, nutylint žydų tautybės „raudonųjų nacių“ vykdytą lietuvių ir kitų tautų genocidą, yra nusikaltimas, baudžiamosios teisės objektas. Iki šiol Kremliaus nusikaltimai, masiškai žudant Lietuvos gyventojus, lietuvių tautos genocidas, neįvardinti Lietuvos teisme.
  Po 1945 metų Lietuvoje, NKVD-KGB lietuvšaudžiai sunaikino virš milijono lietuvių. Holokausto industrijos aferistai žino apie šį gėdingai, bailiai, nutylimą Lietuvoje siaubingą faktą, todėl drąsiai toliau klastoja istoriją, kabina lengvatikiams „makaronus“, šmeižia lietuvius, kurie aukodamiesi, nuo rudųjų nacių slėpė žydus savo namuose.
  Niekšas A.Paleckis yra nuteistas už melą ir šmeižtą. R.Vanagaitė ir A.Paleckis – didelio skirtumo čia nėra. Net ant Vanagaitės knygelės viršelio nuotraukos yra Serbija o ne Lietuva. Tokių klaidų apstu šitoje primityvioje, paviršutiniškoje, nešvaraus biznio šmeižto knygelėje…Simboliška – kremliniai R.Vanagaitė ir A.Paleckis “dirba” kartu…;
  3.TV “žvaigždė“ R.Grinevičiūtė – Janutienė, po LR Prezidentės šmeižto ir pjudymo laikotarpio, toliau akivaizdžiai vykdo Kremliui palankias „propagandines kampanijas“. Pavyzdžiui, artėjant olimpiniams metams, pasaulio sporto visuomenė siekia apsisaugoti nuo Kremliaus valdomos Rusijos dopingo kontrolės sistemos pragaištingos sportininkų sveikatai veiklos. Šiandien skęstančių Kremliaus propagandistų „šiaudas“ yra eilinis melas – Rusijos sportininkai dopingistai tarptautinėse varžybose, pasirodo, vartojo ne dopingą o VAISTUS, apsaugančius sportininkus nuo per didelių krūvių. Ne dopingas, o vaistai! Šią kremlinę demagogiją, kaip išradimą tvarkingai išdėstė R.Grinevičiūtė – Janutienė savo laidoje pasikvietusi latvį- biochemiką, kurio neva tai išradimu, vaistais, ne dopingu, naudojasi rusai sportininkai. Kaip jau įprasta, kremlinės propagandistės R.Janutienės laidoje nebuvo pakviestas, nei vienas dopingo specialistas. Akivaizdi tarnystė Kremliui per brangiai kainuoja – visuomenė įžūliai klaidinama.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: