Ketina susijungti du universitetai (5)

Ketina susijungti du universitetai

Ketina susijungti du universitetai | D. Vencevičienės nuotr.

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. Apie tai Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui pranešė abiejų universitetų atstovai, kurieapsilankė drauge  suVDU Tarybos Pirmininko Prezidentu Valdu Adamkumi.

„To siekia patys universitetai. Noras paruošti aukšto lygio mokytojus Lietuvai yrasveikintinas“, – sako parlamento vadovas V. Pranckietis.

Pasak jo, šis universitetų sprendimas yra tikslingas, nes paveiks visą šalies švietimo sistemą – aukštos kvalifikacijos mokytojai bus rengiami naudojant pažangiausių Europos Sąjungos šalių pavyzdžius. Susijungus universitetams bus ruošiami ne tik magistro laipsnį įgysiantys pedagogai, bet ir planuojama kelti mokytojų kvalifikaciją. Seimo Pirmininkas sako, jog šių universitetų susijungimas turėjo įvykti daug anksčiau, nes šalyje jau trūksta aukšto lygio mokytojų.

Susitikime kalbėta  ir apie tai, kad Lietuvoje aukštasis mokslas turėtų būti nemokamas. Tai bus pasiekta įvertinus specialybių ir studentų poreikį valstybei.

Ketvirtadienio popietę Seimo Pirmininkas susitiko su Vytauto Didžiojo universiteto tarybos pirmininku Prezidentu Valdu Adamkumi, Vytauto Didžiojo universiteto rektoriumi Juozu Augučiu, Lietuvos edukologijos universiteto tarybos pirmininku Henriku Juškevičiumi, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku Eugenijumi Jovaiša.

Vytauto Didžiojo universitetas – pirmoji nepriklausomos Lietuvos aukštoji mokykla, įkurta Kaune 1922 m., tam tikrais istoriniais laikotarpiais vadinta Lietuvos universitetu, Kauno universitetu. Lietuvos edukologijos universiteto steigėjas yra Lietuvos Respublikos Seimas. LEU yra seniausia tradicinė pedagogus rengianti Lietuvos Respublikos aukštoji mokykla, įsteigta 1935 m. pagal Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos paskelbtą Pedagoginių institutų įstatymą.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Citata: “Vytauto Didžiojo universitetas – pirmoji nepriklausomos Lietuvos aukštoji mokykla, įkurta Kaune 1922 m.,….”
  Problema tame, kad VDU yra įkūrtas ne 1922 m., o 1922 vasario 16 d. Tas faktas, kad pamirštama vasario 16 d. labai daug pasako. Čia nėra joks nežinojimas. Tą “pamiršimą” stebiu nuo pat Lietuvos atgimimo pradžios ir nepaprastą daugybę kartų esu apie tai priminęs komentaruose, ruošiant tada senai KTU Statutą, o vis tiek and KTU parašyta tik 1922 ir vietos palikta tam, kad būtų galima dadėti 1922.02.16. Kiek kartų rašiau, kad parašytų visą datą? Neparašo ir parodo, kad komunistpalaikiai, kurie valdo KTU nekenčia šios datos. Taip pat tai yra indikacija, kad ir Lietuvą valdo okpantas ir kolaborantai. Tas per visus kraštus veržiasi. Visi 7 Seimai yra išrinkti pagal antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą ir apie tai galima pasiskaityti 2016*9*11 straipsnyje “Ultimmatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”. Patikrinsim ar ir šį kartą alkas lt praleis šitą komentarą.

 2. Vilnietis:

  Absurdiška sąjunga. Akivaizdu, jog kuriama tam, kad išsaugoti postus. Kodėl gi LEU jungiasi ne prie Vilniaus universiteto?
  Ogi todėl, kad prisijungus prie VU nebereiks tiek administracijos, tiek patalpų ir t.t. Pasvarstykim, Planuojamas univeristetas bus per du miestus. Nevažinės gi darbuotojai bei studentai iš Vilniaus į Kauną ar atvirkščiai tam, kad gauti rektoriaus ar kito atsakingo asmens parašą. Vadinasi abiejuose miestuose bus palikta nemažai administracijos (prorektoriai ir t.t.). Žinau – panašiais atvejais taip elgiamasi. O ir patalpos. Prisijungus prie VU, mažėjant studentų skaičiui, žiūrėk, dar ir pakaktų vien tik dabartinių VU auditorijų. O šiuo atveju kiekvienam miestui jų reiks.

  Taigi, kažkoks gudravimas, neišmintingas ir valstybei nenaudingas jungimąsis.

  O kodėl gi Vilniuje prie VU neprijungus LEU, o gal dar ir Riomerio univeristetą. Būtų viskas optimizuota ir valstybei naudinga.
  O VU fakulteas Kaune (yra toks)galėtų būti prijungtas prie VDU. Taip pat būtų optimalu.

  Be to, dar vienas privalumas – Vilniaus universitetas parengia gana nemažai santykinai (lyginant su kitais univerais) gana aukšto lygio studentų. Vilniaus universitete lieka labai daug studijų programų, kurose studentų skaičius nei kiek nemažėja. Dėstytojams labai dideli krūviai, dėl to kenkia kokybė. Be to, didelės dalies paruoštų specialistų Lietuvai nereikia, todėl jie arba dirba ne pagal įsigytą išsilavinimą, arba emigruoja. Dalis tų žmonių galėtų tapti pedagogais. Deja, VU neturi pakankamai pedagogikos specialistų (dėstytojų), todėl pedagogų neruošia.

  Vnž., Lietuvoje kaip visuomet. Kuriama neaišku kas, kad tik kaip nors “išsisukti”. O kaip geriau valstybei – niekam nerūpi…

 3. Pedagogas turi būti patriotas iš širdies – gerai išmanantis Lietuvos istoriją, mylintis ir besididžiuojantis sostine Vilniumi. VDU kiek tenka patirti šie dalykai šlubuoja. Tad taip pat ir dėl šios priežasties pedagogus derėtų rengti būtinai Vilniuje, jungiant LEU prie VU. VDU kaip atskira įstaiga vargu ar apskritai dabartinei, o ne tarpukarinei Lietuvai be Vilniaus, būtų reikalingas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: