Lietuvos Romuvos Krivė sveikina su Žiemos saulėgrįža (audio) (11)

Lietuvos Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė | Romuvos nuotr.

Lietuvos Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė | Romuvos nuotr.

Sveiki, mielieji!

Sveiki Žemynos auginti, Perkūno stiprinti, Laimos palaiminti! Sveiki, sulaukę Saulėgrįžos – šventės, kuomet laikas sustoja, viskas nurimsta, įsivyrauja romuva, ir pasaulis vėl kuriamas iš naujo. Kuriamas iš ugnies kibirkšties, marių mėlynų, giesmių leliumų.

Mes – lietuviai – baltai – romuviai – esame nepertraukiamo metų ir Saulės grąžos rato dalis. Esame laimingi, lydimi dainų, giesmių ir žodžių dievams ir deivėms, stipriai įsišaknijusių mūsų gyvenime.

Kasmet kartodami savo Tautos atmintyje išlaikytus žodžius ir veiksmus, esame ir tie patys, ir vis kiti. Tie patys, maitinami motinos žemelės, tie patys užkuriantys tą pačią amžinąją kūrybos ir įkvėpimo ugnį. Būkime ir likime tie patys – nešantys širdyje savo protėvių šventąją ugnį!

Lai sugrįžtanti saulė įkvepia naujiems prasmingiems darbams!

Romuvos Krivė Inija

L. Petkevičiūtės nuotr.

L. Petkevičiūtės nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. aguona:

  Prasminga, giliamintiška Saulėgrįžos šventė.

 2. Dvija:

  Linkėčiau Romuviečiams imtis tikrų darbų. Tarkim, siekti , kad Lietuva, kaip tai jau padarė Danija, taptu 100 % organine valstybe. Kad nei upės, nei ežerai, nei žemė, nei maistas, nei vaistas nebūtų nuodijami. Kad nebūtų tūkstančiais metų kurtas geno fondas pražudytas. Pradžiai galėtų imtis vaikų maisto, drabužių ir žaislų. Tada niekas nedrįs sakyti, kad Romuva, breznevinio/bažnytinio tipo, savitikslė sekta.

 3. Dvija:

  Beje, giedojimas labai šaunus čia. Gal ir trūksta kiek balsų, galios ir greičio, bet tai, kad bandoma nebeverkšlenti, o imti jautį už ragų – pagirtina. Kitas dalykas – raudos. Jų niekas neatstos ir jų apleisti nevalia.

 4. lietuvis:

  “Saulėgrįžos – šventės, kuomet laikas sustoja…”,kaip tai “sustoja”? Laikas niekada nesustoja…

 5. neziniukas:

  Si svente yra lietuviu,suduviu – prusu, zemaiciu – ziemgaliu,latgaliu – latviu ,bet ne baltu . Jeigu parasytu,kad tai musu visu ,1845 metais vokieciu pavadintu baltais svente,tada butu galima sutikti. Tai yra tikra pagoniu svente,krikscionys sia svente pasiskolino – svelniai tariant…….

 6. Kemblys:

  Kaip gudru: ,,Mes – lietuviai – baltai – romuviai…”

  Jei giminingos gentys kalbėjo giminingomis tarmėmis, kurias apibendrino ‘baltų’ pavadinimu, tai dar nereiškia, kad tos gentys skirtingais laikais turėjo pasaulėžiūras, kurias taip pat galima apibendrinti žodžiu – ,,romuva’.

 7. Vilnietis:

  Nuoširdu AČIŪ! 🙂
  Geru metų bei palaimos ir Jums 🙂

 8. kaunietis:

  Su sventem, su sugrįžtančia saulute:)

 9. Nijolė:

  Ačiū Krivei už nuoširdų pasveikinimą.
  Žiemos Saulėgrįžos virsmas perkėlė mus į naują Rėdos ratą, kuris neturi nei pradžios nei pabaigos.
  Tebūna gera gyventi savo gimtinėje kiekvienam lietuviui, kūrenkime Romuvos ugnį savo širdyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: