Lietuvos kompozitorių sąjungoje įteikta M. K. Čiurlionio premija (0)

kristina-vasiliauskaite_foto_egle_jokubonyte

Kristina Vasiliauskaitė | E. Jokubonytės nuotr., lks.lt

Gruodžio 22 d. Lietuvos kompozitorių sąjungoje buvo įteikta M. K. Čiurlionio vardo premiją, kuri kartą metuose skiriama vienam bendruomenės nariui – kompozitoriui arba muzikologui – už reikšmingiausius pastarojo laiko kūrybinius darbus nacionalinės profesionaliosios muzikos baruose, naujovių paieškas bei savitą Lietuvos muzikos tradicijų įprasminimą.

2016 metais premijos laimėtoja tapo kompozitorė Kristina Vasiliauskaitė (g. 1956) – viena žymiausių šiuolaikinės lietuvių bažnytinės muzikos kūrėjų.

Šiemet Kristina Vasiliauskaitė autoriniais koncertais ir premjeromis pažymi savo 60-metį. Kūrėja prisipažįsta, kad kiekviena diena jai yra Dievo ieškojimas. Nėra paprasta parašyti sakralinės muzikos kūrinį, tačiau tai, anot jos, pati tikriausia ir nuoširdžiausia malda.

Kompozitorė turi savitą, lietuviškos dvasios persmelktą muzikinį stilių, kuris žavi atlikėjus ir klausytojus. Kristina Vasiliauskaitė daugiausiai rašo smulkios formos kūrinius – pjeses, dainas, giesmes. Jos muzika skaidri, diatoniška, melodinga ir emocionali. Šios savybės lemia kompozitorės muzikos populiarumą Lietuvoje ir užsienyje, ypač JAV, kur chorai nuolat užsako kompozitorei naujus kūrinius, įtraukdami juos į savo koncertinius turus, o natas leidžia leidyklos „Santa Barbara Music Publishing” ir „Augsburg-Fortress Publishers”.

M. K. Čiurlionio premiją Lietuvos kompozitorių sąjungos taryba įsteigė 2011 metais. Jos laureatais yra tapę kompozitoriai Algirdas Martinaitis, Šarūnas Nakas, Donatas Zakaras, muzikologė Danutė Petrauskaitė, muzikologas ir dirigentas Donatas Katkus. Premija finansuojama iš Lietuvos kultūros tarybos Meno kūrėjų organizacijų strateginės kūrybinės programos.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Menas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: