„Kokia… prasmė?“: Pokalbis su vaidila Gediminu Žiliu (video) (4)

Gediminas Žilys | Alkas.lt nuotr.

Gediminas Žilys | Alkas.lt nuotr.

„Alko“ radijuje transliuojamas laidų ciklas „Kokia… prasmė?“, kurios autorius Gediminas Citukas bendrauja su įvairių religinių konfesijų atstovais, mokslininkais bei žmonėmis, kurie pašventę savo gyvenimą gvildenti ir ieškoti atsakymus į egzistencinius klausimus, kurių pagrindinė mintis apibrėžiama vienu klausimu „Kokia žmogaus gyvenimo prasmė?“.

„Pašnekovams užduodame 4-is vienodus klausimus. Tikimės, kad jų žinios ir įžvalgos kažkiek priartins prie mūsų būties suvokimo šiame pasaulyje arba bent neleis mums kartų užmigti ant plūduriuojančio juslinio-egzistencinio tinklo, kuris apraizgęs ir užtemdęs mūsų protą bei širdį grubumu, šaltumu,  prievarta artimajam, buitine rutina bei vartojimo bukumu. – sako laidos vedėjas G. Citukas.

Kokia prasmė mums gimti ir mirti, jeigu viskas išnyksta. Juk mums neduota jokio pasirinkimo: gimstame iš nebūties ir niekas neklausia mūsų leidimo ar noro gyventi, augti, bręsti, senti? Po to mirštame  ir vėl mūsų niekas  neklausia ar norime mirti ar gyventi? Taip ir vėl  išnykstame amžinybėje, grįždami atgal į nebūtį.

Klausimai:
1. Kodėl mes gimstame ir mirštame? Ar turi žmogaus gyvenimas prasmę?
2. Ar turi žmogus siela? Ar ji amžina? O gal ji daloma, skaidoma ir išnyksta?
3. Kodėl Dievas „toleruoja“  žmogaus kančią, prievartą? Kodėl žūsta nekalti žmonės, ypač vaikai,  negalintys ir nesugebantys apsiginti? Kodėl gimsta ligoti, apsigimę vaikai?
4. Ar žmogui gyvenimas duodamas vieną kartą ir jis gyveną vieną kartą?

Šį kartą klausykite pokalbio su  Gediminu Žiliu – Vaidila, meniniku, muzikantu Gediminu  Žiliu.

Kategorijos: „Kokia… prasmė?“, Alko radijas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

4 komentarai

 1. Migle:

  Labai įdomu paklausyti Gedimino minčių, puiki idėja rengti tokias laidas. Vis dėlto negaliu neatkreipti dėmesio į tai, kad labai nevykęs laidos vedėjas. Suprantu, kad laidą rengia savanoriai entuziastai, bet vis dėlto tam tikra etika turi būti. Laidos vedėjas nėra mandagus su pašnekovu – nuolat jį pertraukia, sufleruoja, kišasi, neleidžia pabaigti minties, užduoda kitą klausimą Pašnekovui nespėjus pabaigti atsakymo. Nemandagu ir reikalauti- ‘atsakykit dabar jūs man tris klausimus’. Kalbatės ne su nubaustu vaiku. Jau nekalbant apie tai, kad vedėjo labai prasta tartis – netaisyklingai taria lietuviškus žodžius, o radijuje tartis labai svarbi, nerišliai formuluoja klausimus.

 2. Dėkoju Gediminai,
  …ir, kaip kasmet, – lai viskas kas negero bluko blukume supleška Blukvakario apeigoj,
  kas pragaištinga bei tiek netinkama, nederama; čia, mums, mumyse, su ir prie mūsų, – lai pragaišta,
  visų mūsų senosios Tikybos, bei papročių, A p e i g ų atgimime atsiveriančiame, – SaulėGRĮŽOS metą…

  Geros kloties visiems ir visoms seniesiems-naujiesiems Vaidiloms.

 3. Lukas:

  Labai įdomi laida, ačiū už tokius ypatingus pasikviestus svečius. “4 vienodi klausimai” galėtų būti kiek “atviresni”, savyje netalpinantys su pašnekovo mintimis disonuojančių atsakymų. Linkiu laidai sėkmės, tikiuosi vedėjas atsižvelgs ir į Miglės pastabas dėl pokalbio eigos. Lauksime ateinančių laidų.

 4. Kemblys:

  ,,Jo”……………………………….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: