„Pokalbiai su Audriu Antanaičiu“: Intriga šachmatų pasaulyje išlieka (video) (7)

Viktorija Čmilytė-Nielsen | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Viktorija Čmilytė-Nielsen | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Ne taip seniai pasibaigęs rungtynės dėl pasaulio šachmatų čempiono vardo tarp norvego Magnuso Karlseno (Magnus Carlsen) ir ruso Sergejaus Kariakino (Сергей Карякин) išaiškino nugalėtoją, bet paliko intrigą.

Pirma – pagrindinis mačo laikas baigėsi lygiosiomis, o M. Karlsenas laimėjo tik dvi papildomas partijas su trumpesniu laiko limitu. Antra, čempionas buvo ant prarajos krašto, o to tikrai mažai kas laukė.

Tad šachmatų pasaulio gyventojai ir klausia – o kas čia pas mus vyksta? Monarcho sostas braška? Ateina nauja valdžia? Ar tai tik įspėjimas neatsipalaiduoti.

Apie tai Audrys Antanaitis kalbasi su tarptautine didmeistre Viktorija Čmilyte-Nielsen.

Kategorijos: Alko radijas, Pokalbiai su Audriu Antanaičiu, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Pagarba tarptautinei didmeistrei Viktorija Čmilyte-Nielsen. Tačiau vis tiek šachamatai šachmatais, o Seimo nario pareigas ir priesaiką reikia vydyti. Dėl to man teno ir šią garbingą didmeistrę įrašyti ir Seimo konstitucinių nusikaltėlių sąrašą. Apie tai skaitytikite pasiguglinę straipsnį “Seimo konstituciniai nusikaltėliai”.

  • Nusišnekėjai visiškai.
   Tvarką ne ji nustatė, todėl ji čia – dėl rinkiminės tvarkos trūkumo visai ne prie ko.
   Netgi gerai, sakyčiau, kad dėl tos tvarkos į seimą pateko tokie rimti žmonės kaip V.Čmilytė, V.Alekna ir kt., nes jie
   TIKRAI RŪPINSIS, KAD LIETUVOS ŽMONĖMS BŪTŲ GERIAU,
   o ne vogs, kaip, kad daro kai kas, kas ateina tvarkyti savo reikalus.

   • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Taip V.Alekna pirmą kartą Seime, tačiau V.Čmilytė buvo labai daug kartų, kaip ir visi Seimo nariai, informuota emailais apie antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą, tačiau nieko visiškai nepadarė, kad padėtis būtų ištaisyta. Kas reiškia nesilaiko Konstitucijos, o Konstitucijai prisiekė, vadinasi sulaužė priesaiką. Tai ar laužymas priesaikos ir Konstitucijos yra rūpinimasis, kad Lietuvos žmonėms būtų geriau? Ar ji turi būti kažkaip kitaip išskirta iš Seimo narių? Atsakomybė visiems vienodai, o protingesniems ji yra gerokai ir didesnė. Gerbiu kaip šachamatininkę, o ne kaip Seimo narę.

    • Nieko viena čia nepadarys: tai buvo padaryta dar pirmo landsberginių valdymo metu ir niekas nenorės taip lengvai atsisakyti galimybės nieko rimto nenuveikiant ten ketverius metus pabūti ir gerai pagyventi.
     Jei nori ką pakeisti, tai reikia laimėti rinkimus su kokiu šimtu seimo narių, o tada galėsi ką nors rimto nuveikti.
     Dabar tai kas čia yra – tik klausimo suaktualinimas, problemos iškėlimas, bet kadangi yra n daug svarbesnių problemų, tai tokių, o ypač dėl to, kad nukentėtų daugelio partijų kišenė (pvz., visiškai uždrausti bet kokias lėšas rinkiminėse kampanijose – tegul kaunasi ne dideli pinigai su dar didesniais, o idėjos kaip pakelti šalies ekonomiką ir gyventojų gerbūvį; visas partijas ir kandidatus lygiai vienodai pristatytų Vyr. rinkiminė komisija), eilė dar tikrai negreitai ateis.
     Jei ateis iš viso, nes tokią idėją reikės stumti per jėgą.

     • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

      Sutinku su tamsta. Neblogai samprotauji, realiai samprotauji. Tačiau dėl tų kitų svarbesnių dalykų tai klysti. Valstybės teisiniai pagrindai ir teisėta valdžia yra fundamentaliai svarbu. Tą puikiai supranta ir valdžia, taip ir būtų, jei tai būtų Lietuvos valdžia, o dabar okupantai ir kolaborantai valdo. Tą įrodo jų reakcija į fundamentalų klausimą, 2016-09-11 publikuoto dokumento “ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo” nė viena valdžios šaka neužregostravo ir nė vienas Seimo narys dėl to nesusirūpino tinkamai. O ponia Čmilytė privalėtų tikrai suprasti šito reikalo svarbą, nes net ir šachmatuose žaidžiama pagal taisykles, o ne bet kaip. O kadangi nieko nedaro, vadinasi nėra Seime lojalių Lietuvai. Tai FAKTAS, nes pagrįstas įrodymu – visi sulaužė savo priesaikas fundamentaliame klausime. Tiesiog bjauri išvada, bet kad kitokios ir padaryti negalima.

 2. Rašykime lietuviškai: Magnus (kaip Butkus, Kurtkus).
  Be to, yra toks žodis magnus (Lotynų – lietuvių kalbos žodynas, V., 1958m., psl.376):
  1. didelis;
  2. ilgai trunkąs;
  3. žymus, reikšmingas;
  4. kilnus;
  5. išdidus;
  6. brangus ir t.t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: