Seimas pagerbė Nepriklausomybės Akto signataro Alfonso Žalio atminimą (0)

alfonsas-zalys_lrs-lt

Alfonsas Žalys | lrs.lt nuotr.

Seimas posėdyje pagerbė prieš dešimtmetį – 2006 m. gruodžio 12 dieną – mirusio Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputato, Nepriklausomybės Akto signataro Alfonso Žalio atminimą.

„Gimęs 1929 metais, gyvenimo dalį skyrė lietuvybės puoselėjimui ir valstybės atkūrimui, ilgą laiką dirbo Klaipėdos miesto taryboje. Pelnytai yra laikomas Klaipėdos kūrėju ir ilgamečiu miesto vadovu, Klaipėdos miesto garbės piliečiu ir Klaipėdos universiteto garbės daktaru. 1994 metais apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordinu“, – posėdyje kalbėjo Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Seimo Pirmininkas citavo knygos ,,Alfonsas Žalys. Biografinė apybraiža“ autorių Antaną Stanevičių: „Visi pasirašiusieji Nepriklausomybės akte yra verti to parašo, yra verti tos garbės, bet Alfonsas Žalys ypatingas tuo, kad visą sąmoningą gyvenimą ėjo į šį parašą. Ir matyt nebuvo dienos, kad jis nebūtų daręs tokių darbų, kurie ruošė pamatus nepriklausomybei: universitetas, muziejai, aukštųjų mokyklų užuomazgos, Klaipėdos lietuvinimas. Tai buvo tie grūdeliai, kurie dėjosi vienas prie kito, kaip plyta prie plytos, kad susiburtų žmonės, kurie atkurs Lietuvos valstybę“.

Signataro garbei ant kapo padėtos gėlės, Seimo nariai pagerbė A. Žalio atminimą tylos minute.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: