Muzikuojančių šeimų ansambliai savo muzika praskaidrino globos namų kasdienybę (nuotraukos) (0)

„Gaidų pynė | A. Andriekutės nuotr.

„Gaidų pynė | A. Andriekutės nuotr.

Nors Muzikuojančių šeimų šventinio konkurso „Gaidų pynė“ baigiamsis koncertas jau įvyko,  šventės renginiai dar tęsiasi – šventės dalyviai siekia  pasidalinti muzikavimo džiaugsmu su labiausiai pažeidžiamomis mūsų visuomenė žmonėmis – vaikais, likusiais be tėvų globos, neįgaliaisiais ir seneliais.

Lapkričio 24 dieną, Vilniaus SOS vaikų kaime esančiame darželyje „Giliukas“, mažiesiems klausytojams pasirodė trys šventėje dalyvavę muzikuojančių šeimų ansambliai, kurių sudėtyje –  ir jauniausi šventės atlikėjai.

Pirmieji pasirodė „Kornetistų trio“ – senelis Zigmas Kazlauskas ir jo anūkai Onutė Repečkaitė ir Antanas Repečka. Pasak ansamblio įkūrėjo, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokytojo, trimitininko  Z. Kazlausko, ansamblis nors dar labai jaunas, bet daug žadantis.  Muzikuojančių šeimų šventėje-varžytuvėse „Gaidų pynė“ ansamblis buvo apdovanotas už įdomiausią muzikinio kūrinio interpretaciją.

Šventinę nuotaiką siekė įžiebti ir „Linksmieji trimitai“. Šis ansamblis –  tėtis Vladimiras Školnas ir sūnus Jonas Školnas, jau turi nemažą koncertinę patirtį. Jonas koncertuoti pradėjo būdamas ketverių ir dabar, būdamas septynerių, jis  jau yra pelnęs ne vieną apdovanojimą ir diplomą už muzikinę veiklą. Ne išimtis ir „Gaidų pynė“ – šioje šventėje ansamblis tapo II-osios vietos laimėtoju.

Gerą nuotaiką ir džiaugsmą savo muzika dovanojo ir drauge nuo 2015-ųjų grojantys Naujosios Vilnios muzikos mokyklos auklėtiniai – broliai Serafimas (birbynė) ir Juzefas (akordeonas) Tomaševičiai.

Matyti atlikėjus ir girdėti gyvai grojamą muziką mažiems vaikams itin svarbu, tai ne tik vienas iš geriausių kūrybiškumo lavinimo būdų, bet ir puiki priemonė skatinti vaikų pasitikėjimą savimi. Matant savo bendraamžį, mažąjį trimitininką Joną Školną, pradėjusį groti vos trejų, vaikams yra lengviau įsidrąsinti pradėti muzikuoti ir patiems.

Gruodžio 1-ą ir 4-ą dienomis surengti koncertai Panevėžio Šv. Juozapo globos namuose ir Dotnuvos globos namuose.

Beveik visi gruodžio 1-os dienos koncerte pasirodę ansambliai – iš Panevėžio muzikos mokyklos. Tai kanklių ansamblis „Ašarėlė“ – sesės Elzė ir Urtė bei jų draugė Rugilė, festivalyje „Gaidų pynė“ pelnęs trečiąją vietą, Mariaus Cechanavičiaus ir dukros Saulės ansamblis „Saulėtos marios“, šventėje apdovanotas originaliausiojo titulu, ir Panevėžio muzikos mokyklos mokytojo Saulius Palivono suburti keturi akordeonistų ansambliai.

Į koncertą susirinkę globos namų gyventojai labai džiaugėsi šeimų pasirodymais. „Nuostabu, kad vis dar galite suvesti vaikus bendram muzikavimui, dabar tai vis rečiau įvyksta. Kartu ir neįtikėtina, kad vaikai sugeba šitaip groti ir  smuiku ir akordeonu, kad turi tokius miklius pirštus“, – stebėjosi viena iš žiūrovių, Elena.

Galimybe pasiklausyti muzikos džiaugėsi ir vyriausias globos namų gyventojas, 101-erių metų Anicetas Leipus. Pagyręs jaunuosius muzikantus, Anicetas prisipažino, kad pats geriausiai prisimena tarpukario muziką. Čia pat išsitraukęs lūpinę armonikėlę, jis pagrojo trumpą melodiją – pasirodo, senolis pats jau 90 metų groja armonikėle.

O gruodžio 4 d. pasiklausyti muzikuojančių šeimų koncerto susirinko Dotnuvos slaugos namų gyventojai ir personalas. Padainuoti atvyko du šeiminiai mamų ir dukrų ansambliai, kurie muzikos garsais užpildė nedidelę globos namų salę. Nuostabiais balsais lietuvių liaudies dainas, tarp jų ir Advento, sudainavo Ona Auškalnienė ir Rūta Auškalnytė, šventėje„Gaidų pynė“ įvertintos už geriausią sceninį įvaizdį.

Šiltai žiūrovai sutiko ir kitą muzikuojančią šeimą – vokalinį duetą „Aš ir tu“, kurio narės – mama Daiva Makutienė ir dukra Vytautė Makutytė sudainavo keletą populiarių estradinių dainų, tarp jų – Romo Dambrausko „Angelas“ ir Leonardo Koeno „Aleliuja“. Šventės „Gaidų pynė“ pripažintas artistiškiausiu, ansamblis ir dabar uždegė žiūrovus savo nuoširdžiu bendravimu. Susižavėjimo plojimų sulaukė mamos ir dukros duetą netrukus papildęs dar vienas ansamblio narys – mažasis Kipras.

Koncerte dalyvavę Šv. Kazimiero ordino Didysis Magistras ir Kėdainių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovė Danguolė Avižiuvienė džiaugėsi, kad šventės „Gaidų pynė“ dalyviai apsilankė Dotnuvoje ir linkėjo jiems kūrybinės sėkmės, o visai Dotnuvos globos namų bendruomenei – gražių artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų.

Šventė, kurios tikslas –  skatinti muzikavimo šeimoje papročio atgimimą, siekiant stiprinti šeimos ryšius, ugdyti šeimos narių kūrybiškumą, puoselėti šeimos kultūrinius papročius – prasidėjo  dar pavasarį ir vyko ištisus metus visoje Lietuvoje. Šventę rengė Šv. Kazimiero ordinas, o iš dalies parėmė Lietuvos Kultūros ministerija ir Kultūros taryba.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: