Lietuvis Simonas Bilis – pasaulio čempionas! (video) (6)

Simonas Bilis | youtube.com stop kadras

Simonas Bilis | youtube.com stop kadras

Gruodžio 11 d. Vindsore (Kanada) vykstančiame vykstančiame pasaulio plaukimo čempionato 25 m baseine vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje lietuvis Simonas Bilis iškovojo aukso medalį ir tapo pasaulio čempionu!

 

23-ejų metų panevėžietis 100 m nuotolį įveikė per 46,58 sek. ir 0,15 sek. pagerino savo paties šio pasaulio čempionato pusfinalyje pasiektą Lietuvos rekordą.

Sidabro medalį laimėjo japonas Šinris Šiura (Shinri Shioura) nuotolį įveikęs per 46,59 sek.. Bronzos medalį iškovojo australas Tomasas Dorsonja (Tommaso D’Orsogna) – 46,70 sek.).

50 m laisvuoju stiliumi rungties finale Simonas Bilis iškovojo bronzą. Tai buvo pirmasis lietuvio pasiektas tarptautinis apdovanojimas.

Gruodžio 12 d. auksą iškovojusį plaukiką S.Bilį pasveikino Lietuvos politiniai vadovai – Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir laikinai einantis Mministro Pirmininko pareigas Algirdas Butkevičius.

Prezidentės teigimu, ši svari pergalė įrodo S. Bilio ryžtą ir tikėjimą savo jėgomis.

Šalies vadovė plaukikui palinkėjo, kad iškovotas čempiono vardas būtų įkvepianti svarių, aukščiausio pakylos laiptelio vertų laimėjimų pradžia.

Algirdo Butkevičius sveikinime rašo: „Žaviuosi jūsų sėkmingais startais, žaibiškais finišais ir geležine valia, leidusiais įveikti stipriausius varžovus iš viso pasaulio ir šįkart užlipti ant aukščiausiosios apdovanojimų pakylos, iškovojant aukso medalį. Kartu su visa Lietuva džiaugiuosi Jūsų pergale ir linkiu sėkmingų ateities startų“.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .

6 komentarai

 1. Sveikinimai čempionui!
  Rūtai, manau, dabar aišku, kur dera ieškoti trenerių.

 2. A:

  Linkėjimai. Šiaip jau, Lietuva pgl horoskopą yra Vėžys (irgi vandens ženklas), o nepriklausomybė atkurta Žuvų ženkle. Tad likimo skirtos laimingos sporto šakos: plaukimas (žuvys), dviračiai, diskas (šie Vėžio globoje, žr. Vėžio astrologinį simbolį), krepšinis (išskirtinis, su Vėžio globos rodykle; taip, atkuriant nepriklausomybę, Jupiteris (karališka planeta) buvo Vėžio žvaigždyne, bet, jei neklystu, deja, 12 name… tad ir ši sporto šaka Lietuvoje “karališka”, tik, deja, olimpiados ir krepšinio čempionatai dažnai vyksta tada, kai Saulė Mergelės žvaigždyne, tad – opozicijoje Žuvų ženkle atgimusiai Lietuvai. Linkėjimai Simonui.

 3. A:

  Įdomi Lietuvos bokso situacija. Neturiu reikiamų duomenų, bet aiškiai tai irgi sporto šaka, kurios reikia tvirtai laikytis. Boksas neišvengiamai yra ir bus Marso globoje. Įdomu: Žuvys, Vėžys ir Marsas. Čia dar labiau intriguoja, nei karališkasis, Jupiterio globoje, Vėžio ženkle, krepšinis (Vėžys kas? per amžius nepametamas paveldas, ką įrodo kalbos archaiškumas, tradicijos, šeima prieky, natūralu, kad seimą renkant aiškiai prasiveržė šeimos “grebėstai” – senelis- anūkas, žmona- vyras, o krepšinis tai irgi šeimą simbolizuoja). Įdomu: Vėžys, Žuvys – tolerancija, žaibiškas atsitraukimas po atakos (Juozas Juocevičius Europos čempionate), džentelmeniškumas (Algirdas Šocikas Helsinkyje) ir Marsas. Jei vien tolerancija, tai tiek, džentelmeno vardas. Brazilijoje olimpiadoje kovojęs airis po neabejotinai laimėtos kovos su rusu, bet teisėjų nustumtas, pasakė aiškiai.

 4. A:

  Taip, dar vienas sėkmingo lietuviško bokso pavyzdys: Dano Pozniako finalinė kova Europos čempionate Bukarešte prieš rumuną Monea. Būtent tokio stiliaus kovos neša sėkmę neišvengiamai 🙂

 5. A:

  Gaila, kad čia negalima savo parašytų komentarų papildyti. Sunkumų kilnojimas? Didžbalis? Čia vėlgi Marsas, tik sportininko priešininkas čia jau ne žmogus, kaip bokse, o geležis. Geležis simbolizuoja Marsą. Geležis, sunkesnė už tave. Kurią, jei ką, įveikęs ar neįveikęs, pabučiuosi (tą jausmą esu patyręs), su pagarba palytėsi. Sunku ką pasakyti, Lietuvai palanki, nepalanki ta štanga, čia jau stipriai lemia, labiau, nei krepšinyje, 1 asmuo, jei jis pabučiuos ją iškėlęs ar nebeiškėlęs, ar tiesiog jaus jai pagarbą, tai yra čempiono vardo vertas žmogus,.Tokie anksčiau ar vėliau laimi.

 6. Kemblys:

  Ačiū už pergalę.
  Sėkmės Simonui Biliui!

  Per 46,58 sek. atiduoti visas jėgas… sprogstama jo jėga!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *