D. Juočerytei įteikta Petro Abukevičiaus vardo premija (0)

d-juocerytei-iteikta-abukeviciaus-premija_lrkm-lt

Daliai Juočerytei įteikta P. Abukevičiaus premija | lrkm.lt nuotr.

Gruodžio 8 d. žurnalistei Daliai Juočerytei įteikta Petro Abukevičiaus vardo premija už filmą apie paukščių migraciją „Didžioji paukščių paslaptis“.

Filmo herojus – ilgametis Ventės rago ornitologijos stoties darbuotojas Leonas Jezerskas, kuris šioje stotyje dirba jau 40 metų.

1998 m. Aplinkos ir Kultūros ministerijos bendradarbiaudamos su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija įsteigė P. Abukevičiaus, žymaus režisieriaus ir operatoriaus, vardo premiją, kurios tikslas – skatinti videofilmų ar kino filmų apie Lietuvos gamtą ir gamtos apsaugą kūrimą.

5000 eurų premija skiriama kas antrus metus. Šiais metais, televizijos žurnalistės Dalios Kutraitės Giedraitienės vadovaujama komisija, vertino devynis filmus apie Lietuvos gamtą ir jos išsaugojimą. Premijai skirti buvo nominuoti keturi filmai. Tai Stasio Medžiūno „Šalia skruzdėlyno“, Julijos Petrošiūtės, Dalios Bastytės ir Žydrūno Sinkevičiaus „Balų šeimininkai“, Eglės Burbaitės „Marių katės“ ir Dalios Juočerytės „Didžioji paukščių paslaptis“.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: