Nuo kitų metų Latvijoje įsigalios įstatymas, leidžiantis atleisti valstybei neištikimus mokytojus (10)

Raimondas Vėjuonis | „Twitter“ nuotr.

Raimondas Vėjuonis | „Twitter“ nuotr.

Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis pasirašė prieštaringą švietimo įstatymo pataisą, leidžiančią atleisti valstybei nelojalius mokytojus.

Nors Latvijos švietimo organizacijos ir prašė prezidento nepasirašyti įstatymo ir jį grąžinti svarstyti Saemui, tačiau R. Vėjuonis, pasitaręs su komitetais, nutarė patvirtinti šį įstatymą.

Lapkričio pabaigoje Saemas Pataisąpriėmė 56 balsais prieš 35.

Latvijos švietimo ir mokslo ministerija yra anksčiau sakiusi, kad šios pataisos tikslas yra užkirsti kelią grėsmėms, kurios gali kilti nacionaliniams ir viešiesiems interesams, demokratijai, saugumui, taip pat neleisti plėstis Latvijai nelojalių mokytojų ir mokyklų direktorių neteisėtai veiklai.

Šios įstatymo pataisos įsigalios 2017 metų sausio 1 dieną.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , .

10 komentarų

 1. lietuvis:

  Klaida: ne “ištikimus”, o “lojalius valstybei”. Skirtumą jaučiat, vertėjai?

 2. Gal ir gerai:

  tik va, idomu kas tai nustatys, ir kokiomis “svarstyklėmis” pasvers, kuris lojalus o kuris ne? Viena valdžia išmes vienus tipo nelojalius, o pasikeitus valdžiai išmes kitus. Šitaip bus?

 3. Arūnas Rasakevičius:

  Neklaidinkite skaitytojų nors šiek tiek atsikratykite svetimų žodžių: http://www.zodynas.lt/terminu-zodynas/l/lojalus

 4. Gintautas:

  Labai teisingai, reikia tokio įstatymo ir Lietuvoje. Prisiminkim skandalą kai dviejų Vilniaus mokyklų mokinai vyko į kažkokią stovyklą Rusijoje, kur buvo sukarinta stovykla ir pompuojama putiniška propaganda.Aš suprasčiau jeigu ten vyksta mokiniai su mokytoja ir patys skaito pranešimus apie padėtį Ukrainoje, apie Krymo aneksiją, apie Rusijos sukeltą karą Donbase ir panašiai.

 5. vytenis:

  Analogiska situacija Lenkijoje kur valdzia suvarze liberalistiniu organizaciju, kenkianciu lenkijos katalikiskoms vertybems, veikla. Tik kazkodel Lenkijos valdzios veiksmai jau isvadinti “zmogaus teisiu pazeidimus”, organizuojami protestai ir t.t., o analogiskas veldzios elgesys Latvijoje zmogaus teisiu pazeidimu nelaikomas. Kaip cia tada gaunasi – dvigubi standartai?

  • Pikc:

   Ne – manyč, čia tiesiog dar homunistinės ideologijos adeptai dar nespėjo sureaguoti. 🙂

  • Čia visai kas kita: Latvijoje rusiški varo atvirą propagandą prieš šalį (prašome sudalyvauti ir nuduoti jiems džviko 🙂 , o tai vienas Žygeivis ten nieko nepadarys – http://imhoclub.lv/ru/material/gosjazik_udushit_latviju/c/1031505?c=1032084#ixzz4LmNO0WYy , tik, patarsiu, nereikia su jais ginčytis – užblokuos, o tiesiog trumpai, aiškiai, mandagiai nukirsti jų pliurpalus konkrečiu teiginiu), kurioje gyvena.
   Todėl po truputį yra prisukami varžtai.
   Beje, Lietuvoje irgi derėtų tai atlikti, o tai kas per tvarka, kad “lenkų” pleciaus mokyklose mokoma ne Lietuvos, o Lenkijos istorija, lenkų literatūra ir t.t., ir pan.?
   Ar auginami žmonės Lietuvai (=lietuviai), ar priešai Lietuvai ir dar už Lietuvos visuomenės daugumos pinigus?

   • Papildau.
    Manau, kad tikslinga būtų pas juos vienu metu ateiti keliems lietuviams ir jiems susirašinėti tik tarpusavyje, savo teiginiuose supyškinant jų argumentus, bet su kitais, išskyrus savus, visiškai nesusirašinėti ir taip nebus duodama jiems galimybė “įsižeisti”, skųsti ir blokuoti.
    Padėtume latviams, o ir patiems sau, nes tą rasiejinį pūlinį malšintume.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *