M. Majauskas: Siekiant sumažinti vaikų savižudybių riziką – būtina kova su smurtu prieš vaikus (6)

Mykolas Majauskas | asmeninė nuotr.

Mykolas Majauskas | asmeninė nuotr.

Seimo Savižudybių prevencijos komisijos pirmininkas, TS-LKD frakcijos narys Mykolas Majauskas inicijavo Vaikų teisės apsaugos įstatymo pakeitimo projektą (Nr. XIIIP-113), kuriame išplečiama smurto sąvoka, apibrėžiant emocinį smurtą ir nepriežiūrą. Kartu aiškiai įvardinama, kad  fizinės bausmės vaikams yra negalimos. Komisijos nariai vienbalsiai pritarė minėtam įstatymo projektui.

Pasak M. Majausko, siekiant mažinti vaikų savižudybių rizikos veiksnius, turime mažinti smurto atvejus prieš vaikus, tam svarbu neatidėliojant įstatymu aiškiai apibrėžti smurto prieš vaikus sąvoką ir formas.

Naujai sukurta Savižudybių prevencijos komisija taip pat pasitvirtino veiklos prioritetus. Komisijos nariai vieningai sutarė, kad būtinosios priemonės savižudybių skaičiui Lietuvoje sumažinti yra:

1) emocinės, psichologinės ir psichiatrinės pagalbos krizę patiriantiems asmenims prieinamumas;

2) sveikatos apsaugos specialistų, socialinių darbuotojų, mokytojų, specialiųjų tarnybų pareigūnų, dvasininkų gebėjimų atpažinti savižudybės riziką ir tinkamai į ją reaguoti didinimas;

3) proaktyvios pagalbos tyčia save žalojantiems asmenims užtikrinimas;

4) pagalbos nusižudžiusiųjų artimiesiems užtikrinimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

6 komentarai

 1. Petras:

  Štai ir aiškėja konservatorių kėslai įkurti Berneverne, geriausiai skamba smurtas tai nepriežiūra.
  Visos viltys, kad valstiečiai turės sveiko proto!

 2. Kiemsargis:

  Hm , kaži kaip Lietuvoje vadinsis ta kontora , kuri Barnevernetu Norvegijoj vadinas.

 3. LosAngeles:

  Kaip ten sake? Bijokite vilku avies kailyje, jie yra pavojingiausi. Is darbu juos pazinsite… Pradedamas igyvendinti liudniausias scenarijus, tevai (tuo paciu ir mokytojai) tuojau netures visiskai jokio sverto paraginti vaika mokintis, susitvarkyti savo kambari, atlikti kazkokias kitas pareigas. Is leto, tyliai bet uztikrintai. Toliau belieka tik kas? Atmineti vaikus pagal anoniminius skundus ir atiduoti nezinia kam (be galimybes pasitaisyti kazkam) islaikant ‘griezta paslapti’, kad ‘netraumuoti vaiku’… Ir pasiulymas is konservatoriu. Kazkodel visai nenustebino
  Kaip cia taip yra pasakykite, kad taip visi nori gero, viska sutvarkyti, iseliminuoti patycias ir smurta, o viso to brudo kazkodel nemazeja (jei nepasakyti priesingai)? Sitas besisypsantis ‘veikejas’ pavyzdziui tikrai tiki tuo ka siulo? Ar kazkas liepe, nes ‘taip reikia’? Nemokindami vaiko atsakomybes ir pareigos apsaugosime nuo savizudybes???? Tai zmones zudosi nes kazkas juos baudzia? Ar kad negali pakelti gyvenimo salygu… Nu pirmu atveju kalejimu nereiketu, visi nusizudytu. Deja, istaigeles perkrautos, nesutalpina visu ‘norinciu’. Panasu eilini karta vykdomas kazkieno ‘planas’ visiskai nekreipiant demesio i relybe. Busime zuikuciais… bandomais triusiais t.y.

 4. As:

  ŠALIN SMIRDINČIAS RANKAS NUO VAIKŲ IR ŠEIMŲ. TAI GRYNAI JUVENALINĖ JUSTICIJĄ, KAI NORIMA ATIMINĖT VAIKUS UŽ BET KOKIĄ SMULKMENĄ IR ATIDAVINĖT JUOS SODOMITAMS. LYGIAI TA PATI ISTORIJA KAIP SU BERNAVET.
  VAIKAS YRA PIRMIAUSIA TĖVŲ, O NE VALSTYBĖS- TAIP KAD TAIP KAIP AUKLĖJAMI VAIKAI NE MAJAUSKŲ IR KAŽKOKIŲ PEDOFILINIŲ KOMISIJŲ REIKALAS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: