Penkis ir daugiau vaikų užauginusioms motinoms – medalis ir vienkartinė premija (0)

Lietuvos Respublikos Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas priėmė Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-3420(2), kuriomis nutarta nuo 2018 m. sausio 1 d. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu ir vienkartine premija pagerbti motinas, pagimdžiusias ir užauginusias bei gerai išauklėjusias 5 ir daugiau vaikų. Šiuo meti ši piniginė premija siekia 290 eurų. Už teisės akto pakeitimus balsavo 113 Seimo narių, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras.

Kaip teigiama dokumento aiškinamajame rašte, motinų, pagimdžiusių ir užauginusių bei gerai išauklėjusių 5 ir daugiau vaikų ir kurioms pagal Valstybinių pensijų įstatymą yra paskirtos antro laipsnio valstybinės pensijos, yra apie 10 tūkstančių. „Priėmus įstatymo projektą iš viso reikėtų apie 2,9 mln. eurų. Kiekvienais metais vidutiniškai apdovanojamos 45 motinos“, – pažymima aiškinamajame rašte.

Pagal dabar galiojančius įstatymus taip pagerbiamos motinos, kurios pagimdė, užaugino bei gerai išauklėjo 7 ir daugiau vaikų.

Šią įstatymo pataisą parengė Seimo Peticijų komisija, atsižvelgdama į priimtą Seimo protokolinį nutarimą tenkinti pareiškėjo Pranciškaus Zinkevičiaus peticijoje pateiktą pasiūlymą.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: