Vyriausybė suteikė „Sodrai“ trumpalaikę paskolą atsiskaityti su kreditoriais (2)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, lapkričio 9 dieną, Vyriausybė pritarė siūlymui suteikti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai („Sodra“) beprocentę beveik 90 mln. eurų paskolą skoliniams įsipareigojimams vykdyti. Finansų ministerija informuoja, kad šios paskolos suteikimui iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų yra pritarusi ir Valstybinė paskolų komisija.

Minėta suma skolinama iki 2018 m. lapkričio 30 d., lėšos bus panaudotos ankstesnėms iš komercinių bankų „Sodros“ paimtoms paskoloms grąžinti.

Nulio procentų palūkanų norma nustatyta Valstybės perskolinamų paskolų ir valstybės garantijų teikimo, suteiktų perskolinamų paskolų grąžinimo ir valstybės garantijų administravimo taisyklėse.

Pagal atnaujintą šių metų pinigų srautų prognozę, planuojamos „Sodros“ išlaidos bus 733,8 mln. eurų didesnės nei įplaukos.

Spalio 1 d. duomenimis, bendra SODROS skolinių įsipareigojimų suma siekė 3 mlrd. 746 mln. eurų – Vyriausybė buvo paskolinusi 3 mlrd. 356 mln. eurų, komerciniai bankai – 390 mln. eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

2 komentarai

  1. Vis delto gerai, kad yra kam suteikti trumpalaike paskola, kad atsiskaityti su kreditoriais. Bet vis delto manau Sodros veikla turetu buti susreguliuota tokiu principu, kad paskolu neprireiktu is valstybes. Bet kokiu atveju reiketu labiau susirupinti Sodros veikla, kad islaidos nebutu didesnes nei iplaikos, kas veda i isiskolinima.

  2. O, kad ir verslo paskolos būtų beprocentinės… Susidaro įspūdis, jog valstybinės įstaigos gyvena kaip nori, finansus tvarko kaip nori, visvien niekas neatsakingas ir iš kažkur nemokamų pinigų gaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: