Pasirašyta koalicijos sutartis (4)

Vaizdo įrašo akimirka

Vaizdo įrašo akimirka

Valdančiąją daugumą formuojančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir Lietuvos Socialdemokratų partija šiandien, lapkričio 9 diena 12 val. pasirašė koalicijos sutartį.

Būsimoje vyriausybėje socialdemokratams priklausys trys, „valstiečiams“ 11-a  ministrų kėdžių.

Socialdemokratai galės siūlyti kandidatus į užsienio reikalų, teisingumo ir ūkio ministrus, kitus 11 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Premjero ir Seimo Pirmininko kėdės atiteks Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Laimėjusiai partijai atiteks ir 2 viceministrų kėdės.

Seimo pirmininku siūlys rinkti profesorių Viktorą Pranckietį, Seimo vicepirmininke – parlamentarę Rimą Baškienę.

„Seimo pirmininkas, mūsų nuomone, bus orientuotas į darbą reprezentuoti Seimą atstovaujant užsienyje, V. Panckiečio savybės tam yra labai tinkamos, o R. Baškienė daugiau dėmesio skirs darbui Seime, jos patirtis tam bus panaudota. Manau, tai bus labai teisingas sprendimas, galvojant ir apie Seimo sėkmingą darbą, ir jo reprezentavimą“, – sakė R. Karbauskis.

„Socialdemokratai, gerbdami rinkėjų valią ir siekdami toliau kurti socialiai teisingą, visais požiūriais stabilią ir konkurencingą valstybę, susitarė dirbti kartu su rinkimų laimėtojais – Valstiečių ir žaliųjų sąjunga,“ – sako Algirdas Butkevičius.

Socialdemokratai akcentuoja ir tai įtvirtino koalicijos sutartyje, kad dėl kai kurių klausimų, susijusių su vertybinėmis nuostatomis – asmenvardžių rašymo, šeimos apibrėžimo įtvirtinimo Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, partnerystės įteisinimo, žmogaus gyvybės nuo prasidėjimo momento apsaugos – koalicijos partneriai apsispręs savarankiškai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

4 komentarai

 1. “R. Karbauskis: reikia gerbti žmonių pasirinkimą”
  lapkričio 14-ąją prisieks vėl Lietuvos Respublikos konstitucija
  – JĄ VYKDYTI
  (taigi – tokius nevykėlius, Konstitucijos laužytojus-niekintojus po 2014-01-24 Konstitucinio Teismo nutarties,
  kaip Butkevičių ir Skvernelių “asmenybės”, visa LVŽS aplinka, ypač po t i k ė t o s ir garbios Trampo pergalės
  JAV, po Š I O S ŽINUTĖS iš derybų dėl koalicijos išmes ir pamirš)
  UŽ nuodemes atsakyti privalu

  …visą 2014 m. gruodį abu nevykėliai (dar be apkaltos iš Prezidentės pusės), sykiu su kitais LSDP+TT+DP antikonstituciniais, o tuo veik banditiniais nevykėliais, pralaikę ir n u t y l ė j ę gautus viešus perspėjimus:
  “…o Jūsų, kaip kertinių ir svarbiausiųjų Lietuvos valstybingumo gynybos bei deramos raidos laidavimo aukščiausiųjų Valstybės pareigūnų prašau, – pačia aukščiausia atsakomybe dar sykį patikrinti ar gruodžio mėnesio eigoje rengiamomis galimomis Lietuvos Respublikos pinigų apyvartos sąlygų permainomis, kai yra peržengiamos atsakomybės ribos, – tik Lietuvos banko žiniai priskiriamos, – nėra ir nebus pažeista pagrindinės visuotinės demokratijos ir Lietuvos Valstybės Konstitucijos vykdymo nuostatos. Jei šios abejonės pasitvirtintų, prašysiu aiškių, tvirtų bei atvirų Jūsų asmeninių veiksmų Lietuvos Respublikos Konstitucinės santvarkos sutvarkyme bei kiek įmanoma betarpiškesnių sąlygų sudaryme visuomenės, t.y. Lietuvos piliečių įtraukimui į būtinus svarbius Valstybės gyvenimo sprendimų pakeitimus; ramaus, saugaus ir tvarkingo visuomeninės aplinkos užtikrinimo valstybėje. ”
  tai
  – Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų Ministrui Sauliui Skverneliui,, Lietuvos Respublikos Seimui bei Ministrui Pirmininkui perduota.2014-11-29

 2. lietuvis:

  Karbauskis=Trumpas! Nuožmūs oligarchai ateina į vcaldžią

 3. Arūnas:

  Nusivylusiems: pažiūrėsim- pamatysim. Negirk dienos be vakaro, bet ir nepeik…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: