Kultūros ministerijos apdovanojimas įteiktas Kšištofui Čiževskiui (2)

k-cyzevski_polishculture-nyc-org

Kšyštofas Čyževskis | polishculture-nyc.org nuotr.

Lapkričio 7 d. Seinuose kultūros viceministras Romas Jarockis įteiks Kultūros ministerijos aukso garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ „Menų, kultūrų ir tautų paribiai“ prezidentui ir direktoriui Kšištofui Čiževskiui (Krzysztof Czyzewski).

Vienas žymiausių Lenkijos ir Europos kultūros veikėjų Kšištofas Čiževskis apdovanotas už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Kšištofas Čiževskis ir jo vadovaujamas fondas ir centras „Menų, kultūrų ir tautų paribiai“ bei „Tarptautinis dialogo centras“ organizuoja Lietuvai ir jos kultūrai bei literatūrai, taip pat lietuvių ir lenkų kultūriniam dialogui skirtus projektus, yra nusipelnę populiarinant lietuviškuosius rašytojo, Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo kontekstus.

K. Čiževskio įkurtoje „Paribių“ leidykloje yra nuolat leidžiamos lietuvių autorių knygos, sulaukiančios skaitytojų dėmesio, kaip ir kultūros žurnalas „Krasnogruda“ bei Lenkijos lietuvių gyvenimo aktualijoms skirtas „Seinų almanachas“.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Taip:

    K.Čiževskis/ K.Czyzewski/ – tipiškas nūdienos liberalizmo išpažintojas,jo idėjų skleidėjas,todėl ir bendrauja su tais Lietuvos politikais,kultūros veikėjais,kurie pasižymi neoliberaliąją veikla .Šio ,,Paribio “kultūros centro Krasnagrūdoje veikla nelabai domisi šio krašto lietuvių visuomenė.

  2. dzūkas:

    nuolatiniais Čiževskio ( tarp kitko Niujorko žydų bendruomenės dosniai finansuojamo) ‘Paribio” centro svečiais yra “iškilūs” Lietuvos mokslininkai- A.Bumblauskas, Nikžentaitis, liberalus VDU “elitas”, ir panašūs,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: