Teismas atnaujino buvusios Seimos narės N. Venckienės skundo nagrinėjimą (3)

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuotr.

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), lapkričio 3 d. posėdyje pradėjęs nagrinėti atnaujintos administracinės bylos pagal Neringos Venckienės prašymą priteisti jai iš Lietuvos valstybės, atstovaujamos Seimo, atlyginimo nepriemoką, savo sprendimą skelbs lapkričio 23 d.

N. Venckienė prašo teismą priteisti jai iš Lietuvos valstybės, atstovaujamos Lietuvos Respublikos Seimo, priteisti jai laikotarpiu nuo 2013 m. gegužės mėnesio iki 2014 m. birželio 19 d. neišmokėtą darbo užmokestį (29 916 eurų) bei vidutinį darbo užmokestį už uždelsimo laiką ir 5 proc. metines palūkanas nuo priteistos sumos. Pasak pareiškėjos, Seimas, neišmokėdamas ir sustabdydamas jai Seimo nario atlyginimo mokėjimą, pažeidė įstatymo nuostatas.

Vilniaus apygardos administraciniam teismui kilus abejonei dėl Seimo statuto 151 straipsnio 1 dalyje įtvirtinto teisinio reguliavimo atitikties Konstitucijai, 2015-09-21 nutartimi administracinę bylą buvo sustabdęs ir kreipęsis į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar Seimo statuto nuostata, pagal kurią nėra numatyta galimybė tam tikrais atvejais sustabdyti Seimo nario atlyginimo mokėjimą, neprieštarauja Konstitucijai, konstituciniam teisinės valstybės ir atsakingo valdymo principams. Konstituciniam

Teismui išnagrinėjus šį prašymą ir 2016-10-05 priėmus nutarimą, bylos nagrinėjimas Vilniaus apygardos administraciniame teisme  atnaujintas.

Spalį Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Seimo statuto nuostata, kad atlyginimo mokėjimas Seimo nariui, nuolat be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvaujančiam Seimo bei komitetų posėdžiuose, vertintinas kaip konstituciškai nepateisinama privilegija.

Konstitucinis Teismas taip pat pasisakė, kad epizodinis ar net tęstinis tik dalies Seimo nario įgaliojimų įgyvendinimas, pavyzdžiui, įstatymų rengimas ar susitikimai su rinkėjais, be pateisinamos priežasties nelankant posėdžių Seime, „nelaikytinas tinkamu Seimo nario konstitucinės priedermės atstovauti Tautai įgyvendinimu“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: