R. Karbauskis neatmeta galimybės atidėti Darbo kodekso įsigaliojimą (12)

Ramūnas Karbauskis | asmeninė nuotr.

Ramūnas Karbauskis | asmeninė nuotr.

Seimas priėmė naujojo Darbo kodekso, įsigaliosiančio nuo kitų metų pradžios, pataisas (projektas Nr. XIIP-4726(2), kuriomis siekiama padidinti darbuotojų garantijas ir socialinį saugumą darbe, tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako siūlysiąs pusmečiui atidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą.

Jis laiko, kad tai bus vienas pirmųjų naujojo Seimo sprendimų.

Po LVŽS valdybos posėdžio Seime žurnalistams R. Karbauskis sakė: „Vakar turėjau galimybę matyti ir profsąjungų atstovus, ir darbdavių atstovus, bendra nuostata, manau, bus pateikta artimiausiu metu raštu, kad pusei metų Darbo kodekso įsigaliojimas būtų atidėtas. Tai bendra nuostata visų“.

Pasak R. Karbauskio, šiandien, lapkričio 3 dieną, Seimo priimti pataisymai yra kosmetiniai ir jų neužtenka.

Anot jo, per pusmetį Darbo kodeksą iš naujo turės apsvarstyti Trišalė taryba.

Kodeksas turėtų pradėti galioti nuo 2017 metų sausio.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

12 komentarų

 1. neziniukas:

  Karbauskis iki dabar labai taikliai saudo… Seniai laukiau tokio zmogaus tarp ju….

 2. LosAngeles:

  Blaivus zmogus blaiviai masto (ir mato).

 3. lyvis:

  Toks tokį ir temato runkeliai runkeliu džiaugiasi. lyvis

 4. Žemaitis:

  Šitam … (pyp) turėtų būti gėda.

  Apsimeta, kad jam “Lietuva labai rūpi”…

  Neim kiek nerūpi. Jam rūpi tik jo paties populiarumas, todėl ir naudojadsi apgailėtinu žmonių kv…

  Pagalvokit apie tai, kas nutiks, jei darbo kodeksas nebus liberalizuotas. Vyresnėms kartoms to nereikia, tačiau jaunimas pagal senąjį tikrai nedirbs. Ar teko girdėti apie Y, Z kartas? Daugumai Lietuvos žmonių neteko, tačiau nežinojimas jų neišgelbės. Juanimas, strudentija, nori lanksčių darbo sutarčių, galimybės dirbti tik tada, kada jie nori. Taip manančių dauguma. Tad jei norit, kad kažkas nors kiek dirbtų, reikia nulinių sutarčių ir t.t.

  Na, o apie tą išsišiepusį veikėja nuotraukoje geriau jau patylėsiu…

  • Pritariu: jo veiksmuose daug populizmo ir daug tikrosios padėties nesupratimo.

   • Dalia:

    Tačiau būtent jaunimas buvo prieš Darbo kodeksą ir rengė piketus, gal pamiršot?

    • Žemaitis to Dalia:

     Tas “jaunimas” – tai gal ta prie vyriausybės vasarą protestavusi grupelė hipiuojančių “kairiųjų” iš Kauno Vytauto Didžiojo universiteto?
     Kad Vytuato Didžiojo universitet tokių yra – tai jau seniai žinome. kairiųjų jaunuolių nedidelės grupelės anksčiau dar buvo ir Lietuvos edukologijos bei Šiaulių universitetuose. Dabar apie jas jau nieko negirdėti. Na, o VDU dar tokių yra.
     Ar jų tarpe matėte bent vieną studentą iš Vilniaus. Na, nesiginčysiu, gal koks vienas ar du užklydo. Tačiau tik tiek.
     Manau, kad a bsoliuti dauguma akademinio jaunimo remia naująjį darbo kodeksą. Tai puikiai žinau, nes daug kartų teko susidirtu su žmonėmis, kurie mano, kad naujasis kodeksas būtinas (pirmiausia – galimybė dirbti kada nori ir pan.). O kad pasitaiko vienas kitas (ar net grupelė) nepritarančių – tai visiškai natūralu.

     • Dalia:

      Ar tamsta buvote ir savo akimis matėte piketuojančius? Aš buvau ir jokių hipių nemačiau, jaunimėlio veidai buvo šviesūs, o akys protingos. Nes jie skaitė naująjį Darbo kodeksą. Tikiuosi ir tamsta skaitėte, bet jei rašinėjate jo neskaitęs, tai … Kažkaip prisiminiau kamo davatkėles, atsiprašau… 🙂

     • Jaunimas, kaip žinia, yra žalias, todėl jų paburblenimai yra nieko verti:
      DĮK buvo pritaikytas investuotojams, nes akivaizdu – be investicijų Lietuva iš duobės niekada neišlips.

      • Dalia:

       Vien investicijos Lietuvai nieko neduos, jeigu verslas dairysis tik į darbo jėgą, o ne į Lietuvos žmones. Jau ir taip jie perdaug užguiti, yra tikri darbdavių įkaitai, kai kur beveik baudžiauninkai be jokių garantijų, todėl emigruoja. Naujas DK dar labiau tai sustiprina ir tik leidžia verslui lengviau gauti pigią darbo jėgą iš Baltarusijos ir kitų dar labiau savo žmones skriaudžiančių šalių. Ar tokia turtingų verslininkų ir skurdžių žmonių Lietuvos ateitis Jus žavi? Manęs ne, nes tai jau turim. Ir joks investicijų ir BVP augimas neįtikina, kad tai yra žmonių gerovės rodiklis – pabūkit vienu iš to penktadalio, kurio pajamos siekia skurdo ribą, tuomet gal akys prasivers

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: