Dubysos regioninio parko direkcija kviečia dalyvauti konkurse „Už Raseinių ant Dubysos“ (0)

Dubysa | N.Balčiūnienės nuotr.

Dubysa | N.Balčiūnienės nuotr.

Dubysos regioninio parko direkcija kviečia moksleivius dalyvauti tradiciniame rašinių, piešinių ir fotografijų konkurse „Už Raseinių ant Dubysos“.  Konkurso tikslas – skatinti susidomėjimą gimtojo krašto gamta ir istorija.

Konkurso nuostatuose siūlomos 3 tematikos: gamta ir žmogus; dvarai – kultūros paveldo dalis; Dubysos regioninio parko vertybės.

Gamta ir žmogus

Žmogus – gamtos dalis. Būdamas gamtoje būk žingeidus: pastebėk  ir išgirsk, paliesk rankomis, pavaikščiok basomis, užuosk, pasistenk suprasti ir pajausti. Ar Tau patinka tai, kad Lietuvoje yra keturi metų laikai? Juk tai nuostabu atbusti su pavasariu, mėgautis žalia vasara, džiaugtis auksaspalviu rudeniu, plevenančiomis snaigėmis ir sniego pusnimis žiemą. Žmogus  neturėtų kenkti gamtai, kaip normalus vaikas neturėtų kenkti savo tėvams. Deja, žmogus, nors yra protinga būtybė, daug ką daro prasilenkdamas su sveiku protu: teršia, niokoja aplinką, kurioje gyvena, nuodija atmosferą ir nuodijasi pats. Ateina laikas, kai žmogus supranta, savo gerų ir blogų darbų prasmę. Tada prisideda prie gamtos apsaugos, suprasdamas gamtos dėsnius ir savo veiklos reikšmę.

Dvarai – kultūros paveldo dalis

Žvilgsnis į dvarus, jų pastatus ir parkus kaip į Europos kultūros formą, kuri Lietuvoje egzistavo ypač gausiais estetiniais pavidalais šalia etninės (tradicinės) baltų kultūros. Jauno žmogaus žvilgsniu įvertinti ne tik į išlikusį, bet ir į dingusį dvasinį ir materialųjį dvarų paveldą. Pajusti  dvaro gyvenimo  dvasią, skatina gausios dvarų teminės ekskursijos, išlikę dvarai ir statiniai, parkų alėjos, žmonių atsiminimai.

Dubysos regioninio parko vertybės

Raseinių ir Kelmės rajonuose yra Dubysos regioninis parkas, kurio paskirtis išsaugoti vienos gražiausių Lietuvos upės Dubysos kraštovaizdį, pasižymintį giliu slėniu, kalvomis ir senais piliakalniais, didžiausiu Lietuvoje šimtamečiu Lyduvėnų geležinkelio tiltu , poeto Jono Mačiulio Maironio gimtine ir tėviške, bei kitomis toliau nuo upės esančiomis gamtos ir kultūros vertybėmis.  Saulėje spindinti upė su savo kilpomis visu gražumu atsiveria nuo žalių šlaitų, primenančių milžinišką drakono nugarą. Visą jos grožį gera stebėti keliaujant pėsčiomis, dviračiais, plaukiant baidare: netikėtai išgirsti giedančius paukščius, kvarkiančias varles, skraidančius vabzdžius, stebėti pievos ir miško augalų įvairovę, skruzdėlyno gyvenimą.  Vertingiausioms teritorijoms išsaugoti įkurtos saugomos teritorijos – nacionaliniai ir regioniniai parkai, rezervatai, draustiniai. Juose saugomas kraštovaizdis, biologinė įvairovė, gamtos ir kultūros paveldas, sudaromos sąlygos turizmui ir pažinimui. Saugoma ne nuo žmonių, o žmonėms, ateities kartoms.

Kūrinių direkcija lauks iki lapkričio 11 dienos. Geriausiųjų darbų paroda ir autorių apdovanojimas bus parodos atidarymo metu lapkričio 29 d. 14 val.

Dubysos regioninio parko direkcijos informacija

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: