Išrinktas Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojas (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Spalio 28 d. išrinktas jau antrus metus vykstančio Kristinos Sabaliauskaitės ir „Baltų lankų“ leidyklos rengiamo trumpojo rašinio konkurso nugalėtojas. Šių metų rašinio tema – „Mano odisėja“. Moksleiviai buvo kviečiami rašyti apie įsiminusią, kuo nors nepaprastą kelionę, kurioje jie daug ką sužinojo, suprato apie save ir kitus žmones bei apie mus supantį pasaulį. Leidyklos „Baltos lankos“ atstovai sakė, kad šiais metais konkursas sulaukė itin didelio susidomėjimo.

„Tikėjomės sulaukti nemažai rašinių, tačiau, kai suskaičiavome, kad jų gavome beveik du šimtus, tikrai nustebome. Stiprių kandidatų buvo ne vienas, tad atrinkti geriausius buvo išties sunku. Moksleivius raginome pasakoti atvirai, nevengti jiems rūpimų problemų aštrumo, nebijoti kritiškai vertinti ar nuoširdžiai pasidžiaugti, kalbėti ne mokyklinio rašinio forma, o savo literatūriniu balsu. Perskaitėme daug įdomių ir nuoširdžių istorijų apie keliones tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, taip pat vidines keliones, kurios žavėjo, šokiravo, kėlė šypseną, o kartais didelį susirūpinimą, mat išryškėjo šių dienų paauglius kamuojančios vienatvės, nesupratimo, pasitikėjimo savimi bei atstūmimo problemos,“ – teigia leidyklos „Baltos lankos“ direktorė Austė Šaliamoraitė.

Šiais metais geriausiu rašiniu išrinktas Šakių „Žiburio“ ketvirtos gimnazijos klasės moksleivės Vaivos Frančiakaitės kūrinys (mokytoja Vita Valuntienė). K. Sabaliauskaitės teigimu, šis rašinys pasižymi išskirtiniu vizualumu, autoironija, visos aprašytos detalės yra reikšmingos, rašinio intriga atskleidžiama raiškiai ir nuosekliai. Antroji vieta atiteko Kauno Jono Jablonskio gimnazijos trečios gimnazijos klasės mokinei Ievai Bankanovaitei (mokytoja Nijolė Simanavičienė), o trečioji – Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio trečios gimnazijos klasės mokiniui Mindaugui Jankauskui (mokytoja Asta Mazūraitė).

I vietos nugalėtojas apdovanojamas išskirtine Kristinos Sabaliauskaitės dovana – Silva rerum tetralogijos I–III dalimis su autorės autografu bei auksine plunksna. II ir III vietų nugalėtojai bus apdovanoti leidyklos įsteigtais apdovanojimais. Visų prizinių konkurso vietų laimėtojai bei jų draugai ir šeimos nariai bus pakviesti į nemokamą ekskursiją „Vilnius K. Sabaliauskaitės romane Silva rerum III“. Šį apdovanojimą įsteigė Vilniaus turizmo informacijos centras.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: